Papiernia Powell River zamyka działalność na czas nieokreślony, dotyczy to ponad 200 pracowników

Paper Excellence zamyka na czas nieokreślony swoją fabrykę papieru w Powell River, co ma wpływ na ponad 200 pracowników fabryki i inne osoby w łańcuchu dostaw produktu.

Catalyst Paper, który produkuje papier od ponad 100 lat, miał trudny rok.

Został tymczasowo zamknięty na początku pandemii. Kiedy wznowił działalność wiosną tego roku, działała tylko połowa jego maszyn i Tylko około 200 z ponad 320 pracowników, którzy stracili pracę, może wrócić.

W komunikacie prasowym Paper Excellence powiedział, że zakład nie jest już opłacalny finansowo.

„Ciągły spadek na światowych rynkach papieru i cen papieru, zwłaszcza w Azji, powoduje znaczne i ciągłe straty finansowe zakładu” – czytamy w raporcie.

„Pomimo najlepszych starań zaangażowanych pracowników zakładu, w realiach dzisiejszych warunków rynkowych obiekt jest po prostu nieopłacalny”.

Prezydent Unifor Local 76, Bill Spence, powiedział, że wiadomość nie jest zaskakująca, ale wciąż szokująca.

„Widzenie nadjeżdżającego pociągu to jedno, a co innego widzieć, jak w ciebie uderza” – powiedział Spence w CBC. Wszystkie punkty są na zachód.

Spence mówi, że pracownicy będą pracować w pełnym wymiarze godzin do 31 stycznia, głównie przy sprzątaniu zakładu i konserwacji aktywów. Potem albo będą musieli wykupić ubezpieczenie pracy, albo poszukać nowej pracy. Odprawa, zgodnie z układem zbiorowym, nie zostanie wypłacona, dopóki firma nie zdecyduje, że zamknięcie jest ostateczne.

Niektórzy pracownicy mogą przejść do innych operacji Paper Excellence w Crofton i Port Alberni; Inni mogą być zmuszeni do przeniesienia się w inne miejsce.

„W Powell River jest kilka miejsc pracy, ale są one bardzo nieliczne” – powiedział Spence. „Więc to jest trudne. Być może będą musieli wyjść, aby znaleźć pracę lub poruszać się tam iz powrotem”.

Nowa możliwość firmy

Burmistrz rzeki Powell, Dave Formosa, powiedział, że to bardzo smutny dzień dla miasta.

READ  Ujawniono większość miast w Ontario i najtańsze na zakup ubezpieczenia samochodu

Formosa powiedział w CBC na wyspie.

„To smutne. Bardzo smutne.”

Jednak Formosa powiedział, że jest optymistą, że można znaleźć alternatywę dla tego miejsca — zauważając, że miasto ma elektryczność, wodę, port dalekomorski i budynki, które można zmodernizować. Powiedział, że w Kanadzie pojawił się obiecujący kandydat na odnawialny wodór.

„Jesteśmy tym podekscytowani”, powiedział Formosa. „Wiemy, że hrabstwo ciężko pracuje z tą grupą, jak również z Catalyst”.

„Jeśli sprawy potoczą się szybko, być może uda nam się zatrzymać niektórych z tych ludzi tutaj, w Powell River”.

W przypadku Spence’a jego członkowie z radością powitaliby każdą okazję – ale on jeszcze nie usłyszał niczego konkretnego.

„Ludzie w Powell River są elastyczni. Stworzymy każdy produkt, jaki zechcą. Ludzie chcą tu zostać i pracować, a jeśli jest możliwość zrobienia nowego produktu w nowej firmie, wszyscy za nią powiedział.

„Ale szczerze mówiąc, nie rozmawialiśmy z nikim na ten temat. Mam nadzieję, że to prawda, ale nigdy się nie dowiesz, dopóki się nie dowiesz”.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top