Panthers Matthew Tkachuk został wyrzucony po tym, jak skoczył kapitan Devils Nico Hischer

Matthew Tkachuk dostrzegł swoją szansę i wykorzystał ją.

W chwilach śmierci na Florydzie lampartyprzegrana 4-2 niezgodne z Diabły z New Jersey W środę wieczorem, po bezbramkowym golu New Jersey wybuchł gorący scrum. Zawodnicy z obu stron wchodzili w to po Panterach. Sama Bennetta i demony Damona Seversona Trzeba zerwać.

Gdy wszyscy próbowali znaleźć partnera, Tkachuk ustawił się w kolejce do kapitana Devils, Nico Hischiera.

Tkachuk był nieustępliwy w próbach zdobycia kawałka szwajcarskiego centrum, chwytając go za kołnierz koszuli, próbując karmić go dźgnięciami, gdy Hischier opuścił głowę, wciąż jadąc za nim, gdy ta dwójka rozpadła się na starcie.

Wymagało to kilku prób, ale w końcu sędziowie odciągnęli Tkachuka od Hischiera, a skrzydłowy Panthers został wyrzucony z boiska w pozostałych sekundach gry.

Nie był to jednak przypadkowy atak.

Obie drużyny grały w New Jersey niecały tydzień wcześniej, a na kilka sekund przed końcem pierwszej połowy Hischier zmierzył się ze swoim odpowiednikiem, kapitanem Alexandrem Barkovem, i sprawdził lewą nogę. Od tamtej pory Barkov nie grał.

Nie pomaga to w spowolnieniu przy słabym oświetleniu, które wygląda równie podstępnie, jak każdy uraz głowy na otwartym lodzie, ale Hischier twierdzi, że nie było to celowe.

„To było wielkie losowanie. Jestem dumny z losowania i oczywiście nie zrobiłem tego celowo” — Hischier Powiedział po grze. „Nie widziałem tego aż do drugiej połowy. Zdecydowanie uderzyłem go w kolano, ale to nie było coś, co chciałem zrobić ani nieczysta gra… To był zdecydowanie pech i mam nadzieję, że nie zostanie zbytnio ranny”.

Na szczęście Barkov nie będzie nieobecny w drużynie na dłuższą metę i jest oficjalnie wymieniony jako dzienny.

Jednak Tkachuk widział w środowym, półprzylepnym meczu swoją szansę na pomszczenie swojego poległego kapitana i rzucenie trochę pary. Dodaj do frustracji związanej z utratą jednej z najlepszych pozycji w lidze w dowolnym momencie i kontekstu, w którym sezon Panter nie poszedł zgodnie z planem, a masz idealną receptę na zajęcia pozalekcyjne.

READ  Astros Option Nico Goodrem — plotki o handlu MLB

Po tej porażce z Diabłami, Panthers mają rekord 15-15-4 – co jest dalekie od zwycięskiej kampanii Presidents’ Trophy z zeszłego sezonu. Niewiele idzie zgodnie z planem na południowej Florydzie, ale być może zwykła akcja Tkachuka po gwizdku może dać iskrę, która postawi Pantery na drodze do wygrania większej liczby meczów hokejowych.

W swoim pierwszym sezonie na Florydzie Tkachuk zdecydowanie prowadzi drużynę pod względem punktacji, zdobywając 14 bramek i 39 punktów w 31 meczach.

Więcej z Yahoo Sports

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top