Palenie na zewnątrz zakazane w Kolumbii Brytyjskiej przed intensywnymi upałami

BC Wildfire Service twierdzi, że od południa w całym hrabstwie nie będzie dozwolone rozpalanie ogniska, ponieważ w ten weekend spodziewane są upalne temperatury.

Funkcjonariusz ds. informacji przeciwpożarowej Sarah Hall powiedziała, że ​​​​Leśna Straż Pożarna ściśle monitoruje złą pogodę w całym hrabstwie.

„Doprowadziło to do trendu suszenia, który albo przetwarza, albo odwadnia nasze paliwo, co zwiększa palność materiału i szybkość zapłonu” – powiedział Hall w rozmowie z CBC News w czwartek.

„Wszystkie remizy strażackie w całym hrabstwie będą miały zakaz palenia na zewnątrz kategorii 2 i 3, więc w tej chwili nie ma nic większego niż ogniska”.

Ogniska są ograniczone do nie więcej niż 0,5 metra szerokości i wysokości, a Hall powiedział, że ludzie powinni zbudować tarczę przeciwpożarową wokół ognia i upewnić się, że jest całkowicie zgaszony i chłodny przed opuszczeniem obszaru z jakiegokolwiek powodu.

Powiedziała, że ​​dostępnych jest wystarczająco dużo strażaków, aby poradzić sobie z obecną sytuacją i oczekiwaniami straży pożarnej buszu.

Hall wyjaśnił: „Załogi wracają dzisiaj z Quebecu. Jutro mamy drugą falę powrotną, a nasze pozostałe załogi również pochodzą z Ontario”.

Hall powiedział, że ludzie powinni być świadomi ograniczeń w lokalnych jurysdykcjach.

Powiedziała, że ​​​​ten rodzaj ekstremalnych temperatur w Kolumbii Brytyjskiej, z prognozami sięgającymi lat 40. na niektórych obszarach, jest zwykle obserwowany w lipcu i sierpniu, i ostrzegła ludzi, aby byli bardzo ostrożni, jadąc w backcountry.

BC Wildfire Service twierdzi, że 40 procent pożarów w Kolumbii Brytyjskiej jest spowodowanych przez człowieka i dlatego można im zapobiec.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top