Pacjent chory na raka planuje świętą przestrzeń w szpitalu Kootenay

Pochodzący z Kootenai, Aaron Banfield, przekształca stary kościół w Szpitalu Regionalnym Kootenai Boundary w „święte miejsce”, w którym pacjenci mogą skupić się na dobrym samopoczuciu emocjonalnym i otrzymać wsparcie od swoich rówieśników.

Projekt jest bardzo osobisty, ponieważ Banfield żyje w późnym stadium raka jelita grubego.

Kiedy trzy lata temu wrócił do Rossland, poczuł dziwny ból w żołądku – jego diagnoza rozpoczęła długą i emocjonalną podróż leczenia i rozwoju osobistego.

„To zapoczątkowało cały aspekt mojego nowego rozdziału w życiu, którego się nie spodziewałem, i było tak pełne”.

Po roku wyzdrowienia rak powrócił i szybko się rozrósł. „Nie spodziewam się końca roku, może nawet końca sezonu” – powiedział.

Z wykształcenia akupunkturzysta i wieloletni organizator społeczności, był zachwycony, gdy pielęgniarka wspomniała o niewykorzystanej przestrzeni w szpitalu.

„Siedziałem tam, a pielęgniarka weszła i powiedziała: „Hej, lubisz medytację i takie tam, prawda? Cóż, jest ten stary kościół, który nie był często używany w ciągu ostatnich kilku lat”.

Przestrzeń wymaga troskliwej i czułej opieki, ale według niego atmosfera pomieszczenia jest „nieskazitelna”. Imponujące, niepozłacane okno zapewnia naturalne światło, a kilka bocznych pokoi zapewnia miejsca, w których ludzie mogą praktykować własne religie.

Banfield spędził czas w podobnym pokoju w szpitalu Kelowna i było to korzystne dla jego zdrowia psychicznego, emocjonalnego i duchowego.

„Każdy, kto kiedykolwiek przebywał w szpitalu, wie, że wpadłeś w otchłań. Zapominasz, jaki jest dzień, kim jesteś i o co chodzi w życiu” – powiedział.

Banfield wykorzystał to doświadczenie, aby stworzyć swoją wizję „poświęconej” i „aktywnej” przestrzeni w dawnym kościele. Słowa dobierał bardzo ostrożnie.

Przeznaczony, ponieważ jest przeznaczony wyłącznie do wspierania więzi i czujności. „Przestrzeń jest całkowicie neutralna i wszyscy są mile widziani” – powiedział.

Aktywnie w nim prowadzone są działania promujące dobrostan psychiczny, emocjonalny i duchowy. Joga, medytacja, grupy wsparcia, miejsca modlitwy i miejsce pomocy medycznej w przypadku śmierci są częścią jego wizji.

READ  Innowacyjny helikopter miał „anomalię” na powierzchni Marsa tuż przed koniugacją słoneczną

Projekt wykracza poza fizyczne potrzeby pacjentów i koncentruje się na aspekcie wewnętrznym, który uważa się za często pomijany w opiece u schyłku życia.

„Naprawdę mam nadzieję, że wyłoni się jego podstawowa filozofia i przyniesie więcej uwagi i uwagi drobniejszym aspektom doświadczenia szpitalnego” – powiedział.

„Wszystko, co pozwoli utrzymać ludzi z dala od telewizora w łatwym połączeniu”.

Banfield współpracuje z projektantem wnętrz, aby połączyć przestrzeń. Po zaprojektowaniu fizycznej przestrzeni planuje zaangażować swoją społeczność, aby zobaczyć, jakie rodzaje usług świadczyć.

Chociaż przestrzeń jest daleka od ukończenia, wykorzystuje pokój do jogi i podejrzewa, że ​​inni zaczęli robić to samo. „Wiele razy, kiedy siedzę na krześle, krzesła są przesunięte, więc wiem, że inni ludzie również tam robią swoje”.

Dla Banfielda to doświadczenie było znaczące, a wsparcie, jakie otrzymał, oznaczało bardzo potrzebny dodatek do szpitala.

„Posiadanie przestrzeni, która ułatwia dyskusję i zawiera zajęcia zaprojektowane tak, aby ludzie mogli łączyć się z tym, gdzie ich duch jest świetny” – powiedział.

Chociaż nie odczuwa dużego bólu, żyje ze znaczną codzienną interwencją medyczną. W ostatnich miesiącach życia chętnie doceniał rodzinę i przyjaciół u swego boku – „mniej rzeczy materialnych”, które wzbogacają jego życie.

„Było dużo dorastania, wiele uzdrowień, wiele znajdowania rzeczy w nas samych jako mojej społeczności i naprawdę poradziło sobie z tym, że zdecydowanie odchodzę” – powiedział.

Banfield ma nadzieję, że uda mu się zdobyć datki na sfinansowanie i umeblowanie tego miejsca.

Poszukuje lekkich, sterylnych mebli, zwłaszcza krzeseł, sofy i drewnianej ławki. Poszukują również oświetlenia, roślin, ozdobnych stojaków, projektora, składanego ekranu, fontanny, materiałów do jogi, sztuki (zwłaszcza scen przyrodniczych 24″ x 36″), dużych kryształów lub kamieniarki oraz szafy do przechowywania przedmiotów kulturalnych i religijnych .

Aby przekazać przedmioty, zadzwoń do fundacji pod numer 250-364-3424, a zostaniesz skierowany. Aby przekazać pieniądze wejdź na ich stronę internetową i w sekcji oznaczonej „Chcę wesprzeć” wybierz „Inne” i wpisz święta przestrzeń.

Cancer Path CityHealthcare Kootenay Boundary Regional Hospital

READ  Rozszyfrowanie przypadku genomu paproci olbrzymiej

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top