Otwarcie nowego mostu w Los Angeles, a następnie szybkie zamknięcie pośród chaosu

LOS ANGELES (AP) – najnowszy most w Los Angeles, cud architektury o wartości 588 milionów dolarów z widokiem na panoramę śródmieścia, został otwarty z wielkimi fanfarami 10 lipca. Był już kilka razy zamykany, ku rozczarowaniu, pośród chaosu. i kolizje.

Most 6th Street, który wznosi się nad betonową rzeką Los Angeles, łącząc śródmieście z Historic East Side, szybko stał się popularnym miejscem wyścigów ulicznych, graffiti i nielegalnych przejęć, które przyciągają setki widzów, którzy przyglądają się, jak kierowcy wyskakują w swoich samochodach .

W mediach społecznościowych pojawiły się też akrobacje – w jednym przypadku mężczyzna siedział w Fotel fryzjerski do strzyżenia włosów Na środku pasów. Narastają wypadki, w tym Kolizja trzech samochodów Jeden z kierowców, który uczestniczył w przejęciu ulicznym, zostawił swojego białego Dodge’a Challengera i uciekł z miejsca zdarzenia. Później się poddał.

Departament Policji w Los Angeles wielokrotnie zamykał most – dokładna liczba nie była dostępna w środę – a w swoim ostatnim ruchu ogłosił we wtorek, że będzie Zamknięte do odwołania Z powodu nielegalnej działalności i obaw o bezpieczeństwo publiczne” przed wycofaniem i ponownym otwarciem po godzinach.

Urzędnicy mają nadzieję na zainstalowanie progów zwalniających, ogrodzeń bezpieczeństwa i kamer na trzytygodniowym moście, aby ograniczyć zachowanie. Tymczasem funkcjonariusze zajmują pojazdy i wydają wezwania.

„Prosimy wszystkich o poświęcenie chwili i uświadomienie sobie, że jest to numer lub miejsce w Los Angeles, z którego wszyscy chcemy być dumni” – powiedział we wtorek szef policji Michael Moore. „Chcemy pokazać światu, że jesteśmy miastem światowej klasy, że potrafimy mieć tego typu cechy i możemy się nimi zająć, że je szanujemy”.

Most rozciąga się na 3500 stóp (1066,80 metrów) od Dzielnicy Sztuki Współczesnej do Boyle Heights, tradycyjnej łacińskiej dzielnicy robotniczej, na największym i najdroższym moście, jaki kiedykolwiek zbudowano w mieście.

READ  Jak ciężka jest pogoda w tym roku? Oto bliższe spojrzenie

Znany jako „pasek świetlny” tysięcy świateł LED i pochylonych łuków – przyciągający już nieustraszonych spacerowiczów i łyżwiarzy – zastąpił 84-letni most w stylu Art Deco. Ta struktura, którą można było zobaczyć w niezliczonych hollywoodzkich filmach, w tym „Grease” i „Terminator 2”, była rozebrany w 2016 r. Po reakcji chemicznej beton na dziesięciolecia osłabił.

Burmistrz Eric Garcetti nazwał nowy most „listem miłosnym naszego pokolenia do miasta” podczas weekendu otwarcia.

„Chociaż burmistrz zdaje sobie sprawę, że obchody tego mostu są bardzo pozytywne, nie toleruje zachowania, które uniemożliwia Angelenosowi cieszenie się tym nowym punktem orientacyjnym” – powiedział w środowym oświadczeniu Harrison Wollman, sekretarz prasowy Garste. „Miasto analizuje dodatkowe opcje bezpieczeństwa i podejmuje natychmiastowe działania, aby zapewnić, że most jest bezpieczny i dostępny dla wszystkich”.

John Yee, dyrektor wykonawczy organizacji non-profit zajmującej się wspieraniem pieszych w Los Angeles Walks, powiedział, że most nie został zbudowany w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Obecnie brakuje na przykład skoncentrowanego brokera, chociaż trwają dyskusje, aby go dodać.

Yi powiedział, że zawieszenie działalności jest próbą przeformułowania dyskusji z dala od słabej infrastruktury na rzecz biegaczy ulicznych i innych osób podejmujących ryzyko.

„To przesłanie, które miasto próbuje przekazać społeczeństwu: to nie nasza wina, to ich wina” – powiedział.

Ale Ye powiedział, że projekt mostu był wadliwy od samego początku: „Jeśli zapewnisz betonową siłownię w lesie, ludzie tak właśnie z niej korzystają”.

Dołącz do rozmowy

Rozmowy są opiniami naszych czytelników i podlegają zasady behawioralne. Gwiazda nie popiera tych poglądów.
READ  Rick Santorum opuszcza CNN po komentarzach rdzennych Amerykanów

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top