Oto spojrzenie na ziemie odzyskane przez Ukrainę podczas kontrataku

Jeśli dopiero dołączasz do nas, oto, co musisz wiedzieć o najnowszych wydarzeniach w rosyjskiej wojnie na Ukrainie.

ukraiński Wizyta prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Nowo wyzwolona isyum: W sobotę siły ukraińskie odzyskały kontrolę nad północno-wschodnim regionem Charkowa. Zełenski podziękował wojskowym w środę i uczcił minutą ciszy poległych w wojnie.

Wyzwolenie Izjum jest ogromnym strategicznym ciosem dla rosyjskiej ofensywy wojskowej na wschodzie, ponieważ stało się ono dla Moskwy ważnym ośrodkiem ataków na południe w rejonie Doniecka i Kobiańska.

Według Zełenskiego w tym miesiącu siły ukraińskie wyzwoliły do ​​tej pory około 8000 kilometrów kwadratowych (3088 mil kwadratowych) ziemi. Większość z tych terenów rekultywowanych znajduje się w kraju Północny i Południowyon dodał.

Jednak kontratak zwalnia: Ukraina wyzwala duże obszary terytoriów spod rosyjskiej okupacji na wschodzie, ale prezydencki doradca wojskowy Ołeksij Aristowicz mówi, że kontrofensywa kraju „nieco zwolniła, ponieważ większość sił ukraińskich walczy o zdobycie Lymanu, aby otworzyć nam drogę do regionu Ługańska Zintensyfikujemy nasze strajki i wyzwolimy nowe obszary w inny sposób” – powiedział reporterowi CNN Becky Anderson w wywiadzie.

Lyman, Ważna oś kolejowaokoło 60 kilometrów (37 mil) na zachód od strategicznie ważnego ukraińskiego miasta Siewierodonieck.

Stany Zjednoczone twierdzą, że siły rosyjskie się wycofały Z powrotem przez granicę: „Widzieliśmy, jak wiele sił rosyjskich, zwłaszcza na północnym wschodzie, w regionie Charkowa, przekraczało granicę z powrotem do Rosji po wycofaniu się z ukraińskiej kontrofensywy” – powiedział sekretarz prasowy Pentagonu, generał brygady. Generał Pat Ryder powiedział dziennikarzom podczas wtorkowej odprawy. Dodał, że siły rosyjskie są nadal „licznie obecne na Ukrainie”.

Ale Rosja próbuje zyskać w innych częściach Ukrainy: Sztab Generalny Armii Ukraińskiej stwierdził, że ukraińskim jednostkom udało się odeprzeć rosyjskie ataki”. O mieście BachmutPodczas gdy rosyjska artyleria i lotnictwo bombardują osiedla w pobliżu linii frontu w całym Doniecku. Był też Rosjanin Moździerze i zbiorniki W obwodzie zaporoskim powiedział Sztab Generalny.

READ  Zamknięcie Mackinac Bridge opóźnia start chartów (aktualizacja: gra opóźniona)

Roszczenia łupów: A wojsko twierdziło, że na południu, w okolicach miasta Bułohi, wojska rosyjskie kradły również prywatne samochody. A w Nowej Kachowce w regionie Chersoniu „Rosjanie zaczęli masowo usuwać meble i sprzęt AGD z tymczasowo opuszczonych osiedli”. CNN nie jest w stanie potwierdzić twierdzeń wojska, ale istnieją liczne dowody na grabieże w Charkowie i innych wcześniej okupowanych regionach Rosji.

Rosyjskie bombardowania zabiły co najmniej dwie osoby i raniły sześć w Mikołajowie: Szef Wojskowej Administracji Cywilnej Terytorium Dokonałem tej aktualizacjiDodając, że w środę w południowym nadmorskim mieście w pobliżu Morza Czarnego uszkodzeniu uległy instytucje edukacyjne, obiekty infrastrukturalne i budynki mieszkalne. Ukraińscy urzędnicy twierdzą, że do tej pory odzyskali około 500 kilometrów kwadratowych ziemi na południu, wzdłuż granicy Mikołajowa i Chersoniu.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top