„Oto jesteśmy, jesteśmy gejami, robimy piwo”: grupa piwowarska chce zmienić branżę piany

Pomimo podobnej do Wielkiego Wybuchu eksplozji browarów rzemieślniczych i domowych klubów piwnych w Nowej Fundlandii i Labradorze w ostatnich latach niewiele napisano i powiedziano o browarach egzotycznych.

Queer Beer NL jest tutaj, aby to zmienić.

Grupa spotkała się w 2018 roku na Międzynarodowym Dniu Kobiet poświęconym nauce warzenia piwa w Mill Street Brewery w St. John’s.

„Większość informacji przeszła mi przez głowę, ale po prostu usiedliśmy obok siebie i przypadkowo postanowiliśmy zacząć razem warzyć” – powiedziała Tera Barrett, jedna z założycielek grupy.

Chociaż członkowie Queer Beer NL zmienili się, grupa składa się obecnie z Barretta, Stacey Pike, Natalie Dignam i Chelsea King – a ich umiejętności piwne znacznie się poprawiły, odkąd zaczęli warzyć cztery lata temu.

Czarny IPA Queer Beer NL. (Andy Pullman/CBC)

„Na początku stworzyliśmy zestaw, który zajął nam cały dzień. To prawie żenujące, ponieważ zaszliśmy tak daleko” – powiedział Barrett.

„Potem warzyliśmy w torebce. Potem wypróbowaliśmy receptury pełnoziarniste. Teraz opracowujemy własne receptury z własnymi smakami. Nasza wiedza znacznie wzrosła”.

Queer Beer NL – poza wyzwaniami pandemii – jest zwykle zbierane co sześć tygodni w „Dzień Piwnictwa”, kiedy to robią piwo, jedzą kanapki i degustują napoje z lokalnych browarów. Spotkają się ponownie miesiąc później, w dniu mobilizacji, kiedy podzielą się łupami.

„Dzień warzenia piwa jest najwspanialszy” – powiedział Pike.

„Przed pandemią mieliśmy też Noc Piwa i Książki, gdzie rozmawialiśmy o różnych stylach piwa i dyskutowaliśmy o książce. Książki nie musiały być dziwną literaturą, ale upewniliśmy się, że autorzy nie są szczerzy biały – chcieliśmy czytać inne głosy”. Chcielibyśmy to zrobić ponownie, gdy grupa się rozrośnie”.

Podczas gdy Queer Beer NL ma wiele wspomnień z browarnictwa, współpraca z Port Rexton Brewing pozostaje punktem kulminacyjnym. W słynnym browarze warzyli cztery rodzaje piwa.

„Praca z Port Rexton była niesamowitym doświadczeniem życiowym” – powiedział Pike.

„Pokazali nam, jak korzystać ze swojego sprzętu, przeprowadzili nas przez nasze pierwsze piwo uwarzone przez nas i zaprosili Queer Beer NL z powrotem na piwo podczas naszej pierwszej w historii Port Rexton Pride”.

Piwo, zabawa i integracja

Głównym celem Queer Beer NL jest spotykanie się, warzenie piwa i dobra zabawa, ale grupa chce też mieć pewność, że ludzie, którzy definiują queer, widzą siebie w branży piwowarskiej.

„Istnieje połączenie między prostolinijnością, tradycyjną męskością i piwem, więc czuję się dobrze, że idziemy tam, aby coś pomieszać” – powiedział Pike.

Byli i obecni członkowie Queer Beer NL. Poszukując potencjalnych nowych członków, grupa organizuje pod koniec maja „otwarty dzień przygotowań”. (Queer Piwo NL)

Barrett powiedział, że marketing odgrywa ważną rolę.

„Niektóre browary wykorzystują marketing, aby wykluczyć potencjalnych klientów. Kiedy uczysz się nowej umiejętności, ważne jest, aby zobaczyć siebie w branży. To onieśmielające, gdy firmy wypuszczają piwa seksualne lub angażują się w starej szkoły kampanie marketingowe. Domowy przemysł piwowarski może być taki sposób Co więcej ”.

„Byliśmy tak przestraszeni, kiedy kupowaliśmy nasz pierwszy zestaw, więc jesteśmy tutaj, aby pomóc innym gejom w warzeniu piwa. Chcielibyśmy być zasobem”.

Queer Beer NL ma wielkie marzenia. Utrzymują stałą listę piw, które chcą stworzyć, wycieczki, które chcą odbyć i potencjalne nazwy, które chcą zobaczyć na puszkach.

„Uwielbiamy nazywać piwo. Mamy listę szminek Lesbian Lager, Pillow Princess Porter, jestem B’y (Sexual) PA. Te imiona nie są objęte prawami autorskimi, ale bylibyśmy zdenerwowani, gdyby ktoś je wziął” – powiedział Barrett. .

W najbliższych planach grupy jest biznes tragarzy palacza, ale długofalowym marzeniem jest otwarcie browaru.

„Zbliżyliśmy się bardzo do kupna kościoła i przekształcenia go w browar Queer Beer NNL”, powiedział Barrett. „Chcemy kiedyś posiadać browar, ale wyobrażamy sobie, że ma on element przedsiębiorstwa społecznego”.

Terra Barrett i Stacey Pike wypełniają fuzję kolejną partią. (Andy Pullman/CBC)

Pike powiedział, że grupa planuje również zaprosić nowych potencjalnych członków do przyłączenia się, a 29 maja ma „dzień otwartego piwowarstwa”. Więc kto mógłby być dobrym członkiem?

„Każdy, kto wspiera misję! Gdyby Queer Beer NL była piosenką, bylibyśmy Wichrowe Wzgórza Napisane przez Kate Bush. Próbuję powiedzieć, że jesteśmy naprawdę dziwni, naprawdę gejami i naprawdę sobą” – mówi Pike.

Naszą dewizą jest „Jesteśmy, jesteśmy dziwakami i robimy piwo”, ale naszym drugim hashtagiem i najczęściej używanym hashtagiem jest „Piwo jest dla każdego.

Czytaj więcej z CBC Nowa Fundlandia i Labrador

READ  UE wspiera neutralność sieci, odrzucając zerowy rating

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top