Ostatnia wojna między Rosją a Ukrainą: co wiemy w 212 dniu inwazji | Ukraina

Ostatnia wojna między Rosją a Ukrainą: co wiemy w 212 dniu inwazji | Ukraina
 • Wołodymyr Zełenski wezwał Rosjan do przeciwstawienia się częściowej mobilizacji wojskowej ogłoszonej przez Władimira Putina., co wywołało protesty i nowy masowy exodus z Rosji. W swoim codziennym przemówieniu w czwartek prezydent Ukrainy powiedział: „W ciągu tych sześciu miesięcy wojny zginęło 55 tysięcy rosyjskich żołnierzy… Chcesz więcej? Liczbę? Potem protestuj, stawiaj opór, uciekaj lub poddaj się” ukraińskiej armii.

 • Tysiące mężczyzn w całej Rosji otrzymało projekty dokumentów po ogłoszeniu mobilizacji. Wśród wezwanych od środowego ogłoszenia Putina jest: Rosjanie aresztowani podczas protestów Grupa monitorująca protesty, OVD-Info, powiedziała niezależna przeciwko tłumowi.

 • Eskalacja ruchu na rosyjskich przejściach granicznych z Finlandią i Gruzją Po ogłoszeniu mobilizacyjnym pojawiły się obawy, że mężczyźni w wieku bojowym zostaną wezwani na front na Ukrainie. Ceny biletów w obie strony z Moskwy do najbliższych zagranicznych lokalizacji wzrosły do ​​ponad 5 000 USD (4 435 GBP), a większość biletów lotniczych wyprzedała się w nadchodzących dniach. Zdjęcia pokazały długi ogon Na przejściach granicznych z Finlandią i Gruzją.

 • W odpowiedzi premier Finlandii powiedziała, że ​​jej rząd bada sposoby znacznego ograniczenia rosyjskiej turystyki i tranzytu przez Finlandię. „Wola rządu jest bardzo jasna: wierzymy w rosyjską turystykę [to Finland] Należy go zatrzymać, podobnie jak tranzyt przez Finlandię ”, Sana Marin do reporterów.

 • Kreml odrzucił doniesienia o exodusie rosyjskich mężczyzn w wieku bojowym jako „przesadzone”.. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow również odmówił zaprzeczenia doniesieniom rosyjskich mediów, że niektórzy z nich Protestujący przeciwko mobilizacji zostali aresztowani w środę wieczorem Ma szkice dokumentów, Powiedział: „To nie jest sprzeczne z prawem”.

 • Putin daje wskazówki bezpośrednio generałom w polupoinformował CNN. Według dwóch źródeł zaznajomionych z amerykańskim i zachodnim wywiadem bezpośrednie rozkazy prezydenta Rosji skierowane do generałów wskazują na „awarię struktury dowodzenia”, która dotknęła siły rosyjskie na polu bitwy. drut do CNN.

  READ  Księżniczka Margaret pojawi się na Festiwalu Tulipanów w ten weekend
 • NATO potępia plany przeprowadzenia „referendów” O przystąpieniu do Federacji Rosyjskiej Na okupowanych przez Rosję terenach UkrainyNazwała je „rażącymi próbami podboju terytoriów przez Moskwę”. „Sham referenda” w obwodach donieckim, ługańskim, zaporoskim i chersońskim nie mają legitymacji, powiedział Sojusz.

 • Premier Węgier Viktor Orban chce nałożenia na nią unijnych sankcji Rosja Wyhodowane do końca rokuProrządowy dziennik powiedział. Orbán, sojusznik Putina, często krytykował sankcje nałożone na Rosję za jej inwazję Ukraina.

 • Wielu Ukraińców wymienianych podczas największej wymiany więźniów z Rosją od początku inwazji wykazuje oznaki brutalnych tortur.Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego powiedział w czwartek. W środę Ukraina ogłosiła rekordową wymianę 215 uwięzionych żołnierzy Rosjaw tym bojowników, którzy dowodzili obroną hut Mariupol Azovstal, które stały się symbolem ukraińskiego oporu.

 • Brytyjski minister spraw zagranicznych James Cleverly powiedział, że „nie jest zaskoczony”, że rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow opuścił posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ. „Nie sądzę, żeby pan Ławrow chciał usłyszeć zbiorowe potępienie tej rady”, powiedział Cleverly w ONZ.

 • Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres ostro zganił Rosję za „całkowicie niedopuszczalne” groźby nuklearne. Przemawiając na początku posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ dzień po tym, jak Putin podniósł stawkę w swojej inwazji na Ukrainę, Guterres powiedział, że Moskwa planuje aneksję części Ukrainy Było to „naruszenie Karty Narodów Zjednoczonych i prawa międzynarodowego”.

 • Dmitrij Pieskow, także rzecznik Kremla Zaprzeczył temu, co doniesiono o nieujawnionej klauzuli w dekrecie mobilizacyjnym Putina, który przewiduje milion żołnierzy rezerwy Zwerbować do walki na Ukrainie. – To kłamstwo – powiedział Pieskow. odpowiedzieć na Raport Nowaja Gazeta.

 • Pięciu Brytyjczyków Wyzwoleni z Rosji łączą się ze swoimi rodzinami Po kilku miesiącach niewoli, gdyż obawiano się, że zostaną rozstrzelani za walkę o Ukrainę. Stał za tym wielki wysiłek dyplomatyczny Uwolnienie pięciu Brytyjczyków którzy zostali wypuszczeni przez Rosję wraz z dwoma Amerykanami, Marokańczykiem, Chorwatem i Szwedem, do Arabii Saudyjskiej w środę.

  READ  Nastolatek zabity w rosyjskim ataku na Odessę, 220 ukraińskich dzieci zabitych od początku wojny
 • Ned Windrow

  "Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

  Rekomendowane artykuły

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *