Ostatnia koszulka Wayne’a Gretzky’ego Edmonton Oilers została sprzedana za rekordową kwotę 1,452 mln USD

Ostatnia koszulka Wayne’a Gretzky’ego Edmonton Oilers, noszona podczas playoffów zespołu w latach 1987-1988, podczas których Oilers zdobyli cztery czwarte tytuły Pucharu Stanleya, sprzedana za 1,452 miliona dolarów (w tym premia kupującego) na aukcjach Grey Flannel w niedzielę wieczorem.

To była koszulka hokejowa o najwyższej wartości w historii. Poprzedni rekord wynosił 1,3 miliona dolarów, który został zapłacony za koszulkę Summit Series z 1972 roku dla mistrza Kanady Paula Hendersona.

Górna część munduru była noszona podczas kontrowersyjnego czwartego meczu finałów Pucharu Stanleya w 1988 roku przeciwko Boston Bruins. Na mniej niż cztery minuty przed końcem drugiej połowy, z wynikiem równym 3, podczas gdy Edmonton prowadził w serii 3:0, moc zgasła w Boston Lawn. Gra została przywołana i wznowiona od początku dwa dni później; Nafciarze wygrali 6-3, aby zdobyć puchar.

Gretsky, gdy Edmonton wygrał, miał na sobie koszulkę zrobioną z kija i kija w szampanie. Oznaczenia są nadal widoczne na mundurze do dziś.

Otrzymał również drugie trofeum Conn Smythe za występ w grze MVP. Gretzky pozostaje jednym z zaledwie pięciu graczy NHL, którzy wygrali dwa trofea Conn Smythe.

Jakieś trzy miesiące później Gretzky handlował z Los Angeles Kings.

Na tej samej aukcji rękawiczki Gretzky’ego z tej samej gry o Puchar Stanleya zostały sprzedane za 204.162 USD.

READ  Florida Panthers Noah Jolsen 15 graczy na zwolnieniach

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top