Organizacja Trumpa nie musi płacić rachunków Michaela Cohena: sędzia

NOWY JORK – Trump Organization nie musi płacić milionów dolarów rachunków prawnikowi i prawnikowi Trumpa Michaelowi Cohenowi, zdecydował w piątek nowojorski sędzia.

Michael Cohen pozywa Trump Organization za niedotrzymanie obietnicy pokrycia kosztów prawnych wynikających z jego pracy. Ale sędzia powiedział, że Cohen nie udowodnił rachunków, które poniósł w ramach dochodzenia karnego i innych procesów sądowych związanych z zachowaniem, które miał jako pracownik organizacji Trump.

Domniemane brakujące płatności obejmowały 1,9 miliona dolarów opłat i kosztów sądowych oraz kolejne 1,9 miliona dolarów związane ze sprawą karną Cohena, zgodnie ze skargą Cohena z 2019 roku.

„Krótko mówiąc, opłaty prawne pana Cohena wynikają z jego (czasem nielegalnej) służby dla pana Trumpa, kampanii pana Trumpa i dla Trump Organization, ale nie z jego służby dla biznesu Trump Organization”, sędzia powiedział w zgłoszeniu.

Trump Organization była jedynym oskarżonym w sprawie Cohena.

W oświadczeniu na Twitterze adwokat Cohena Lanny Davis nazwał tę decyzję „niesprawiedliwą”.

Cohen, długoletni pracownik firmy i Trumpa, stał się krytykiem byłego prezydenta USA i zeznał, że Trump nakazał mu złamanie prawa. W 2018 roku przyznał się do winy i został skazany na karę więzienia za udział w nielegalnych płatnościach dla kobiet w celu pomocy w kampanii Trumpa w 2016 roku oraz okłamywanie Kongresu w sprawie projektu Trumpa w Rosji.

READ  Brytyjski wysłannik prosi Kanady o pomoc w sprawie zmian klimatycznych na COP26

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top