Organizacja polityczna Donalda Trumpa zebrała 82 miliony dolarów w pierwszej połowie 2021 roku

Zbiórka pieniędzy mówi o ciągłej zdolności Trumpa do zbierania pieniędzy od małych darczyńców online – bezpodstawne twierdzenia, że ​​oszustwa wyborcze doprowadziły do ​​jego straty w zeszłym roku.

Zespół Trumpa ma przedstawić Federalnej Komisji Wyborczej szczegółowe informacje o zbieraniu funduszy przez komisje i wydawaniu pieniędzy w sobotni wieczór.

Polityka Po raz pierwszy zgłosiłem sumy zebrane przez Trumpa. Rzecznik Trumpa Jason Miller potwierdził te dane CNN.

Zespół Trumpa powiedział, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku na komitety polityczne byłego prezydenta wpłynęło 3,2 miliona datków.

W oświadczeniu Trump ponownie skarżył się na „skradzione” wybory i przywołał darowizny jako znak, że miliony Amerykanów „podzielają mój gniew i chcą, abym dalej walczył o prawdę”.

Aparat pozyskiwania funduszy Trumpa obejmuje dwa komitety działań politycznych: Save America, Leadership PAC i Make America Great Again PAC, a także oddzielny wspólny komitet pozyskiwania funduszy. Liderzy PAC mają maksymalny limit darowizn w wysokości 5000 USD, ale przepisy federalne nakładają niewiele ograniczeń na sposób wydawania ich składek.

Trump poparł także grę Super PAC Make America Great Again. Zgłoszenie w sobotę wieczorem do Super PAC pokazuje, że 30 czerwca zarobił nieco ponad 5 milionów dolarów. Indywidualni darczyńcy to Don Ahern, biznesmen z Nevady, który przekazał 1 milion dolarów, były senator stanu Georgia Kelly Loeffler 250 000 dolarów i dyrektor generalny MyPillow Mike Lindell z 100 000 dolarów. Lindell był na krucjacie, aby wysnuć zarzuty, że powszechne oszustwa przyczyniły się do porażki Trumpa.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.

Poprawka: Wcześniejsza wersja tej historii błędnie określała wysokość składek na komitety polityczne Trumpa. To 3,2 mln składek.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top