Omicron: Niektóre hrabstwa borykają się z zaległościami w testach COVID-19

Kanadyjczycy poszukujący testu PCR na COVID-19 w ostatnich dniach mogli napotkać długie kolejki w centrach testowych i brak terminów spotkań, ponieważ popyt rósł w związku z rozprzestrzenianiem się wariantu Omicron.

Duży wzrost liczby testów doprowadził do zaległości w niektórych okręgach, co w niektórych przypadkach doprowadziło do modyfikacji protokołów testowania.

Ontario miało we wtorek ogłosić nowe wytyczne dotyczące testów, ale Aktualizacja opóźniona Do końca tego tygodnia.

W oświadczeniu dla CTVNews.ca, Ontario Health poinformowało, że na dzień 27 grudnia laboratoria wykonały 53 procent testów PCR w ciągu jednego dnia od pobrania i 82 procent w ciągu dwóch dni. Podczas gdy sieć laboratoriów jest w stanie wykonać 100 000 testów PCR dziennie, agencja twierdzi, że czasy realizacji prawdopodobnie będą nadal rosły wraz ze wzrostem wolumenów.

„Rozumiemy, że centra oceny COVID-19, społecznościowe ośrodki testowe i szpitale w niektórych społecznościach doświadczają dłuższych czasów oczekiwania na wizyty testowe” – powiedziała agencja. „Pracujemy z nimi w miarę potrzeb, aby spełnić wymagania społeczności i dostosować się do możliwości testowych sieci laboratorium”.

Agencja dodała, że ​​pracuje nad kilkoma strategiami usprawnienia operacji windykacyjnych.

Centra testowe w Quebecu również były przepełnione. Podczas wtorkowej konferencji prasowej szef wojewódzkiego programu szczepień Daniel Barry powiedział, że ośrodki są na miejscu ”Maksymalna pojemność„Teraz testy PCR powinny być wykonywane tylko przez osoby, które wykazują objawy COVID-19.

„Ludzie powinni izolować się, gdy mają objawy i stosować te podstawowe środki ostrożności. A dla tych, którzy przechodzą szybkie testy, dobrze je wykorzystaj” – powiedział.

Od 27 grudnia w Nowej Szkocji przeprowadzono testy PCR na obecność wirusa Ograniczone do osób uważanych za wysokiego ryzyka. Tylko ci, którzy mają objawy lub są w bliskim kontakcie i mają zwiększone ryzyko ciężkiej choroby, mieszkają w zborach lub są pracownikami pierwszej linii opieki zdrowotnej.

READ  Eksperci twierdzą, że polityka rządu może ograniczyć zmiany klimatyczne — ale może zmienić Twoje nawyki zakupowe

Wszyscy pozostali mieszkańcy Nowej Szkocji, którzy mają objawy lub mają z nimi bliski kontakt, mogą umówić się na wizytę w celu wykonania zestawu szybkiego testu do domu.

Manitoba, od 27 grudnia, również ma Zmieniłeś sposób administrowania testami na COVID-19. Osoby odwiedzające miejsce przeprowadzania testów, które wykazują objawy i są zaszczepione, otrzymają zestaw do szybkiego testu do zabrania do domu. Osoby bez objawów i niezaszczepione kwalifikują się do testu PCR, po otrzymaniu zestawu do szybkiego testu do domu.

Biorąc pod uwagę obecne zaległości w testach, dr Brent Rosen, główny urzędnik ds. zdrowia publicznego w hrabstwie, powiedział, że osoby w wieku poniżej 40 lat bez podstawowych schorzeń mogą chcieć rozważyć samoizolację przez 10 dni, jeśli wystąpią u nich objawy.

Kolumbia Brytyjska ogłosiła w piątek, że prowincja osiągnęła zdolność przetwarzania testów PCR na COVID-19, czyli około 20 000 dziennie, i że rozpocznie się Daj pierwszeństwo takiemu testowi Dla osób najbardziej narażonych na powikłania po wirusie. Obejmuje to osoby w wieku 65 lat lub starsze, które mają osłabiony układ odpornościowy lub mają poważne objawy. Testy PCR są również zarezerwowane dla pracowników pierwszej linii opieki zdrowotnej.

Dr Bonnie Henry, urzędnik ds. zdrowia hrabstwa, powiedziała, że ​​każdy z objawami COVID-19 powinien zakładać, że ma wirusa i izoluje się przez tydzień, jeśli został zaszczepiony lub 10 dni, jeśli otrzymał mniej niż dwie dawki szczepionki.

Z plikami Joe Lovaro z CTVNews, Natalie Lombard, Sarah Plowman, Masona DePate, Iana Holidaya i Chrisa Herhalta z CP24

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top