Oferty pracy w Amazon, Salesforce odrzucają ostatnią czystkę pracowników technologicznych

Oferty pracy w Amazon, Salesforce odrzucają ostatnią czystkę pracowników technologicznych
Michael Liedtke i Michelle Chapman, Associated Press

Opublikowano środa, 4 stycznia 2023 r. o 21:09 czasu wschodniego


Gigant e-commerce Amazon i producent oprogramowania biznesowego siły sprzedaży Jest to najnowsza amerykańska firma technologiczna, która dokonała ważnych ogłoszeń Stanowisko cięcia Bo redukują płace, które w okresie pandemii bardzo szybko rosły.

Amazon powiedział w środę, że zwolni około 18 000 miejsc pracy. To największa partia zwolnień w historii firmy z siedzibą w Seattle, mimo że to tylko ułamek 1,5 miliona globalnej siły roboczej.

„Amazon z powodzeniem poruszał się w trudnych i niepewnych gospodarkach w przeszłości i nadal będziemy to robić” – powiedział dyrektor generalny Amazon Andy Jassy w notatce dla pracowników wydanej przez firmę. „Zmiany te pomogą nam realizować nasze długoterminowe możliwości przy silniejszej strukturze kosztów”.

Powiedział, że zwolnienia dotkną głównie tradycyjne sklepy firmy, w tym Amazon Fresh i Amazon Go oraz PXT Enterprises, które zajmują się zasobami ludzkimi i innymi funkcjami.

W listopadzie Jassy powiedział pracownikom, że nadchodzą zwolnienia z powodu szybkiego zatrudniania i sytuacji ekonomicznej firmy w ciągu ostatnich kilku lat. Ogłoszenie zawarte wcześniej w środę Stanowisko cięcia które nie są numerowane. Firma oferowała również dobrowolne wykupy i obniżała koszty w innych obszarach swojej rozległej działalności.

siły sprzedażyTymczasem powiedział, że zwalnia około 8 000 pracowników, czyli 10% siły roboczej.

the cięcia W środę ogłosił, że jest największą w 23-letniej historii firmy z San Francisco, założonej przez byłego CEO Oracle, Marca Benioffa. Firma Benioff zapoczątkowała metodę dzierżawy usług oprogramowania dla urządzeń podłączonych do Internetu – koncepcję znaną obecnie jako „przetwarzanie w chmurze”.

Po zmianie następuje zwolnienia siły sprzedażywyższe stopnie. Starannie wybrany współzarządzający Benioff, Brett Taylor, który był także prezesem Twittera w czasie jego ogromnej sprzedaży za 44 miliardy dolarów miliarderowi Elonowi Muskowi, odszedł siły sprzedaży. Potem odszedł założyciel Slacka, Stewart Butterfield. siły sprzedaży Slack kupił dwa lata temu za prawie 28 miliardów dolarów.

READ  Ceny samochodów prawdopodobnie wzrosną w 2024 r., ale transakcje są nadal możliwe

siły sprzedaży straceni pracownicy StanowiskoWedług firmy firma otrzyma około pięciu miesięcy wynagrodzenia, ubezpieczenia zdrowotnego, zasobów pracy i innych świadczeń. Amazon powiedział, że oferuje również odprawy, przejściowe świadczenia z ubezpieczenia zdrowotnego i Stanowisko Wsparcie umieszczenia.

Benioff, obecnie jedyny dyrektor generalny w siły sprzedażyW liście powiedział pracownikom, że obwinia się za zwolnienia po tym, jak nadal agresywnie zatrudniał w czasie pandemii, kiedy miliony Amerykanów pracują z domu, a popyt na technologię firmy gwałtownie rośnie.

„Ponieważ nasze przychody rosły podczas pandemii, zatrudniliśmy zbyt wielu ludzi, co doprowadziło do obecnego spowolnienia gospodarczego i biorę za to odpowiedzialność” – napisał Benioff.

siły sprzedaży Zatrudnienie około 49 000 osób w styczniu 2020 r., przed wybuchem pandemii. siły sprzedażyDzisiejsza siła robocza jest nadal o 50% większa niż przed pandemią.

Dyrektor generalny Meta Platforms, Mark Zuckerberg, przyznał również, że błędnie odczytał zyski, jakie właściciel Facebooka i Instagrama czerpał podczas pandemii, kiedy ogłosił w listopadzie, że jego firma zwolni 11 000 pracowników, czyli 13% siły roboczej.

Podobnie jak inne duże firmy technologiczne, siły sprzedażyNiedawne wycofanie się z dusznych dni pandemii mocno odbiło się na jego akcjach. Przed środowym ogłoszeniem akcje spadły o ponad 50% w stosunku do szczytowego zamknięcia na poziomie 310 USD w listopadzie 2021 r. W środę akcje wzrosły o prawie 4%, zamykając się na poziomie 139,59 USD.

„To sprytne posunięcie pokera ze strony Benioff, aby utrzymać marże na niepewnym tle, ponieważ firma wyraźnie przeregulowała w ciągu ostatnich kilku lat, podobnie jak reszta sektora technologicznego, a spowolnienie już się zbliża” — stwierdza Dan Ives, analityk Wedbush.

siły sprzedaży Powiedział również w środę, że zamknie niektóre ze swoich biur, ale nie obejmował lokalizacji. 61-piętrowa siedziba firmy jest wyróżniającym się elementem panoramy San Francisco i symbolem znaczenia technologii dla miasta od czasu jej ukończenia w 2018 roku.

READ  Testowane nowe pasy Tim Hortons

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *