Odważne nieśledzone narzędzie do wideokonferencji oparte na przeglądarce poza wersją beta — TechCrunch

Brave, start-up stojący za tytułową przeglądarką Untracked, udostępnił w wersji beta dodatek do wideokonferencji bez śledzenia. Dzięki temu wszyscy użytkownicy mogą nawiązywać i odbierać połączenia wideo bezpośrednio z przeglądarki.

To narzędzie o nazwie BraveTalk jest w fazie beta testów od maja zeszłego roku. Brave twierdzi, że w tym okresie jest około 14 000 aktywnych użytkowników dziennie. Oznacza to, że dotychczasowi pracodawcy i programiści korzystają z niego za pośrednictwem Brave. eksperymentalna kopia

Jest to teraz otwarty dostęp — Brave promuje użytkowników Internetu do wideokonferencji „skoncentrowanych na prywatności”.

„Wielu innych dostawców wideokonferencji, takich jak zoomy, rozmowy monitorujące, metadane, obrazy i nagrania tych danych, może być sprzedawanych lub udostępnianych bez Twojej zgody” – powiedział. Post na blogu Zapowiedziano szeroką gamę wydań.

“odważny rozmawiając Połączenia, zdjęcia i działania są rejestrowane lub udostępniane bez zgody użytkownika, ponieważ użytkownik może włączyć wiele warstw szyfrowania w połączeniu, podsłuchujący nie może przechwycić połączenia użytkownika, a serwer nie przechowuje metadanych. Nie ma takiej rzeczy. “

Oprogramowanie do rozmów wideo to subskrypcja, która kosztuje 7 USD miesięcznie za funkcje premium (połączenia konferencyjne, nagrywanie rozmów itp.), ale podstawowe połączenia indywidualne są bezpłatne i nieograniczone. (Notatka: odważny Obecnie dostępne są tylko aplikacje na Androida i iOS odważny rozmawiając To premium, ale jest też darmowa wersja „w nadchodzących tygodniach”).

Użytkownicy, którzy inicjują połączenia wideo, muszą znajdować się w przeglądarce Brave, ale odbiorcy po prostu używają „nowoczesnej przeglądarki” (tj. Chrome, Firefox, Safari, Edge, Opera itp.) do czatowania wideo. Możesz wziąć udział.

Brave promuje nieśledzone dane uwierzytelniające, a także rozróżnia główne odtwarzacze, takie jak oprogramowanie do wideokonferencji i Zoom, ale BraveTalk nie opublikował (jeszcze) pełnego szyfrowania. bądź ostrożny.

Według Brave wykorzystuje Jitsi 8×8 jako usługę wideokonferencji typu open source. Opiera się na technologii Open Source WebRTC, która umożliwia programistom osadzanie wideo HD bezpośrednio w przeglądarkach.

READ  Apple sugeruje, że Apple Music pojawi się na „konsolach do gier”

Jeśli chodzi o szyfrowanie, mówi, że użytkownicy mogą włączyć różne warstwy w swoich ustawieniach. Opisuje obecnie najsilniejszy poziom szyfrowania dostępny zarówno w bezpłatnej, jak i premium wersji BraveTalk jako „szyfrowanie mostka wideo”.

„Ta konfiguracja szyfruje strumienie wideo i audio przy użyciu klucza wygenerowanego przez uczestników, aby zapobiec podsłuchiwaniu na serwerze mostka wideo” – powiedział współzałożyciel i dyrektor generalny Brendan Eich. Szyfrowanie mostu wideo można włączyć w opcjach bezpieczeństwa. “

Ponieważ wyrażenie „szyfrowanie od końca do końca” jest mylące i przeciążone, Brave Talk nazywa to ustawienie „szyfrowaniem mostka wideo”. Dodał również: „Szyfrowane połączenia od końca do końca to tylko jeden aspekt prywatności. Bezpieczeństwo podczas dołączania do rozmowy wideo. Nawet w przypadku korzystania z szyfrowania większość narzędzi wideo „Big Tech” przechowuje dane o połączeniu. Aktywnie zbieraj i oszczędzaj. Kim są uczestnicy, kiedy, kiedy, ile informacji itp.

“Anonimowy system poświadczeń, z którego korzysta BraveTalk, uniemożliwia poznanie, kim jest użytkownik i z kim rozmawia, oraz uniemożliwia łączenie użytkowników między sesjami. BraveTalk domyślnie nie śledzi użytkowników. Jest to narzędzie do ochrony prywatności.”

Aby lepiej wyjaśnić różnicę między kodowaniem Video Bridge Encoding (VBE) a E2EE, powiedział także TechCrunch: Upewnij się, że dźwięk i wideo pozostają zakodowane z Brave, 8×8 i innych pasywnych podsłuchów. Będziemy nadal używać 8×8 w sposób, który sprawi, że będzie to bardziej odporne na aktywnych atakujących poprzez automatyczne uwierzytelnianie uczestników spotkania.

“Kiedy to zrobimy, będziemy mogli wdrożyć go jako pełne szyfrowanie end-to-end. Uczestnicy będą musieli głośno przeczytać kod bezpieczeństwa, aby upewnić się, że szyfrowanie end-to-end działa, tak jak Zoom. Ma ogromny przewagę nad platformą.”

Internauci, którzy chcą pozbyć się opon odważna rozmowa Wcześniej znany jako Brave Together, musisz najpierw pobrać przeglądarkę Brave, aby rozpocząć rozmowę. Jak wspomniano wcześniej, nie musisz używać Brave do odbierania połączeń.

READ  Facebook przeprasza za oznaczenie filmu czarnych mężczyzn jako naczelnych

Według Eicha firma Brave przekroczyła ostatnio liczbę 36 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie korzystających z szeregu produktów zapobiegających śledzeniu, w tym wyszukiwarek i zapór sieciowych oraz VPN.

Odważne nieśledzone narzędzie do wideokonferencji oparte na przeglądarce poza wersją beta — TechCrunch link źródłowy Odważne nieśledzone narzędzie do wideokonferencji oparte na przeglądarce poza wersją beta — TechCrunch

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top