Od premiery Cyberpunka 2077 akcje CDPR spadły o 75%

Podczas gdy Cyberpunk 2077 jest na dobrej drodze do odzyskania sił od premiery w grudniu 2020 r., nie można tego powiedzieć o cenie akcji CDPR, która osiągnęła teraz ponury etap. Akcje CDPR stanowią teraz tylko 25% co to było Tuż przed premierą Cyberpunk 2077 nastąpił długi, długi upadek tego, co kiedyś było najcenniejszym wydawcą gier w Europie.

Ironia polega oczywiście na tym, że Cyberpunk 2077 nie otrzymał czasu potrzebnego na ukończenie jego funkcji i ścigał szeroki zakres błędów i problemów z wydajnością przez jego kierownictwo, który po wcześniejszych opóźnieniach odmówił deweloperom dodatkowego czasu , mimo że gra wyraźnie potrzebowała kolejnego roku. najmniej w piekarniku.

Potem rozpoczęła się kampania, którą można określić tylko jako zwodniczą, w której recenzenci otrzymali dostęp tylko do pecetowej wersji gry, wersji z najmniejszymi problemami z wydajnością, podczas gdy CDPR zapewniał wszystkich, że gra radzi sobie „zaskakująco dobrze” na najnowszej generacji konsole.

Zostało to szybko obalone w momencie premiery gry, prawie bez grywalności, ponieważ Sony zdjęło ją z PlayStation Store na sześć miesięcy, ponieważ zbyt wiele osób prosiło o zwrot pieniędzy (zwroty Sony nie oferowały wówczas w grach cyfrowych, ale mieli zrobić wyjątek dla Cyberpunka).

Rzeczy, o których myślałeś, że z czasem przyczynią się do zwiększenia zapasów, nie pomogły. Cyberpunk 2077 sprzedał się w 15 milionach egzemplarzy, co według wszystkich kont jest ogromną liczbą, a gra okazała się czymś z łatami i poprawkami, na które miałaby znacznie mniej skarg, gdyby została wydana w takim stanie. Ale jest to prawdziwa sytuacja, w której „szkody zostały wyrządzone”, a biorąc pod uwagę, że do tej pory nic nie zmieniło losów CDPR, wydaje mi się nieco mało prawdopodobne, aby wielka ekspansja Cyberpunka 2077 poruszyła igłę, nawet jeśli wyjdzie w dobrej formie, w przeciwieństwie do gra podstawowa.

Dlatego CDPR ogłosiło, że po rozszerzeniu Cyberpunk przechodzą do nowej gry Wiedźmin, która wydaje się pozostawić Geralta w tyle dla nowej szkoły Wiedźmina. Szczegóły są skąpe, a do tej gry bez wątpienia za wiele lat, co jest problemem skupienia się tylko na dwóch głównych adresach IP. Jeśli przegapisz któryś z nich, może to zrobić dziurę w twoim towarzystwie na bardzo, bardzo długi czas.

Deprecjacja CDPR może sprawić, że będzie to znacznie atrakcyjniejszy cel akwizycji w obecnej erze dużych firm kupujących niezależnych wydawców. Oczywiście w CDPR wciąż jest dużo talentów, ale jeśli ktoś może teraz zapłacić 75% ceny sprzedaży firmy, w porównaniu do dwóch lat temu, może to stworzyć kilka ciekawych scenariuszy. Obejrzyj to.

Chodź za mną na TwitterzeA youtubeA Facebook A Instagram. Zapisz się do naszego bezpłatnego cotygodniowego biuletynu treści, bułki Boga.

Odbierz moje powieści science fiction Seria Herokiller A Trylogia ziemska.

READ  Następny krótki raport Jio Phone: data sprzedaży, oczekiwana cena w Indiach, specyfikacje, funkcje

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top