Oczekuje się, że ogromne burze słoneczne uderzą dziś w Ziemię; Niebezpieczny dla wielu urządzeń elektronicznych

Według doniesień, burze słoneczne będą dziś dominować na Ziemi, a burze te mogą trwać przez ten weekend w wyniku koronalnego multipleksu wyrzutu masy (CME) skierowanego na naszą planetę. Są one niebezpieczne dla sprzętu elektronicznego i należy się spodziewać zakłóceń.

Według doniesień Ziemia będzie dziś gorącym punktem burz słonecznych i może utrzymywać się przez cały weekend. Wczoraj doniesiono, że Ziemia zostanie uderzona koroną z pełnym wyrzutem masy (CME) gdzieś dzisiaj, 23 lipca, a teraz inne doniesienia sugerują, że można się spodziewać więcej niż jednej burzy słonecznej, ponieważ nastąpi również powolna intruzja koronalna. Uderz w ziemię dziś i jutro. To będzie interesujący czas, ponieważ naukowcy nie wiedzą jeszcze, czy dwa CME mogą się połączyć, tworząc silniejszą burzę słoneczną. Wiele zależy od czasu uderzenia dwóch CME w Ziemię. CME w pełnym halo prawdopodobnie wywoła potężną burzę słoneczną G3, która może również spowodować poważne zakłócenia w systemach komunikacyjnych na Ziemi, a także uszkodzić satelity na wyższych orbitach. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

22 lipca było wspomniany Że chmura burzowa została wystrzelona na Ziemię w wyniku eksplozji „słonecznego tsunami”. Istnieje duża szansa na burze słoneczne G1-G2 (łagodne do umiarkowanych) z małą szansą na eskalację do burzy kategorii G3, która jest uważana za silną. Teraz, dzisiaj, SpaceWeather.com wspomniany W innym CME. Odnosząc się do swojej strony internetowej, powiedziała: „Oczekuje się, że wolno poruszający się CME uderzy w pole magnetyczne Ziemi. Został wypchnięty w kosmos przez erupcję słoneczną 15 lipca. podążać za CME. Jego przybycie może spowodować, że 22 lipca nasili wszelkie burze wywołane przez CME, przedłużając zamieszki do 23 lipca”.

Burze słoneczne, które uderzą w Ziemię w weekend

Zwiększona aktywność słoneczna wiąże się z osiągnięciem przez słońce maksymalnego zasięgu w ramach swojego cyklu słonecznego. Według NASA Słońce przechodzi 11-letni cykl słoneczny, w którym aktywność słoneczna (niestabilne spalanie jądrowe na powierzchni Słońca) najpierw wzrasta, a następnie maleje wraz z końcem cyklu. Najwyższy punkt tej aktywności słonecznej nazywa się maksimum Słońca, gdzie zwielokrotnia się częstość występowania rozbłysków słonecznych, pojawiania się słońca i burz słonecznych. Z drugiej strony, w okresie najmniejszych zakłóceń słońca i minimalnej ilości energii słonecznej, oparzenia te dramatycznie maleją. Słońce osiągnie swoją maksymalną fazę słoneczną w 2023 roku. Nie wiadomo jeszcze, dlaczego Słońce wykazuje takie zachowanie w tym wzorze.

READ  Aaron Jean mówi, że zrobi to miejsce na wyróżnienie: NDP

W miarę zbliżania się maksimum słonecznego, intensywność warunków pogodowych w kosmosie wywołanych przez słońce również będzie wzrastać. Chociaż oczekuje się, że obecna burza słoneczna będzie tak poważna, jak klasa G3, która może spowodować tylko niewielkie uszkodzenia satelitów, przerwy w komunikacji krótkofalowej i zakłócenia GPS, burza słoneczna G5, taka jak w przypadku Carringtona, może łatwo uszkadzać sieci energetyczne, samoczynnie się zapala zapala się, a także uszkadza gadżety elektroniczne.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top