Oczekuje się, że Mazda CX-50 zwiększy sprzedaż samochodów o 150 000 sztuk w USA

ten Mazda CX-5 Do tej pory jest najlepiej sprzedającym się producentem samochodów roku, sprzedając do tej pory ponad 130 000 egzemplarzy. To solidny rywal, że tak powiem, a Mazda ma zamiar wzmocnić model innym crossoverem z podobną tabliczką znamionową, choć z niewielką różnicą.

Mazda potwierdziła pojawienie się CX-50 jako pojazdu startowego Zwrotnica zaporowa dociera do CX-90. Wbrew wcześniejszym doniesieniom nie zastąpi CX-5 w ofercie. W rzeczywistości jest nieuniknione, że do sprzedaży Mazdy w Stanach Zjednoczonych zostanie dodanych 150 000 sztuk – to znaczy, jeśli weźmiemy za słowo dyrektora generalnego Mazdy, Akiry Marumoto, przemawiającego do Wiadomości samochodowe.

Według Marumoto, wprowadzenie CX-50 jest próbą ulepszenia i poszerzenia oferty SUV-ów producenta. Stany Zjednoczone to ważny rynek dla marki, stanowiący około 70 procent jej globalnej sprzedaży. CX-50 ma na celu wzmocnienie pozycji Mazdy w samochody SUVRynek głodowy.

„Opracowaliśmy pojazd zgodnie z wymaganiami klientów z Ameryki Północnej, więc mamy duże oczekiwania wobec CX-50” – powiedział Marumoto. Wiadomości samochodowe.

Marumoto powiedział, że CX-50 będzie mniej więcej tego samego rozmiaru co CX-5, ale będzie miał szerszy bieżnik i większą przestrzeń ładunkową, co powinno odpowiadać gustom amerykańskich klientów.

Oczekuje się, że Mazda CX-50 zostanie zaprezentowana na całym świecie 15 listopada w oparciu o najnowszy zwiastun, który ukazał się w tym tygodniu. Wejdzie do produkcji w styczniu 2022 r., a powstanie wraz z Krzyż Corolli w Nowa fabryka Toyoty-Mazda w Alabamie.

Ceny Mazdy CX-50 nie zostały jeszcze ujawnione, choć można śmiało powiedzieć, że powinna ona uzyskać trochę ulgi w stosunku do CX-5, podobnie jak CX-30 w CX-3.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top