Oceń usługi subskrypcji w celu zarządzania rosnącymi kosztami utrzymania — wiadomości biznesowe

Gdy rok 2022 zbliża się ku końcowi, a koszty życia nadal rosną, wielu Kanadyjczyków szuka sposobów na ograniczenie wydatków – a niektórzy chcą obniżyć składki.

Ale ponieważ usługi subskrypcyjne są obecnie oferowane w prawie każdej kategorii, dokładne śledzenie miesięcznych wydatków może być trudne.

Gdy zbliżał się nowy rok, niezależny dziennikarz John Lubke podsumował swoje finanse i zauważył długą listę regularnych opłat za karty kredytowe.

Powiedział: „To może łatwo uciec od ciebie”.

Do użytku komercyjnego i osobistego Loeppky stracił liczbę usług abonamentowych, za które płacił. Chociaż wiele z nich to usługi, których potrzebuje, często z nich korzysta lub są wystarczająco cenne, by je zatrzymać, było kilka, z których nie korzystał, a kilku zapomniało je anulować.

To kuszące, aby zobaczyć obciążenie na karcie kredytowej i powiedzieć sobie, że zajmiesz się tym później, powiedział, ale kiedy faktycznie wykonasz matematykę, wszystkie te opłaty abonamentowe sumują się do równowartości kilku spłat kredytu hipotecznego każdego roku.

„To ta rzecz, w której śmierć ma tysiące cięć”.

Subskrypcje nie są nową koncepcją, ale obecnie możesz subskrybować prawie wszystko. Możesz regularnie otrzymywać wino miesiąca, nowe płatki zbożowe, a nawet określone produkty, takie jak krem ​​nawilżający. Możesz zapisać się na regularne dostawy szamponu, odżywki, smakołyków dla psów i tuszu do drukarek. Są też wartości niematerialne, takie jak pamięć masowa online, menedżery haseł i – być może jak na ironię – budżetowe aplikacje.

Jedną z najpopularniejszych kategorii subskrypcji jest oczywiście rozrywka. Badanie przeprowadzone przez Angus Reid Institute w październiku wykazało, że ponad czterech na pięciu Kanadyjczyków ma co najmniej jedną usługę przesyłania strumieniowego, w porównaniu z około połową w 2016 r., ponieważ coraz więcej telewizji kablowych i satelitarnych przechodzi na opcje cyfrowe. (Ankieta wykazała również, że niektórzy Kanadyjczycy ograniczali subskrypcje transmisji strumieniowych w odpowiedzi na rosnące koszty utrzymania).

READ  Bank Kanady podniósł referencyjną stopę procentową do 1,5%, wskazując na kolejne podwyżki

Indywidualnie te subskrypcje strumieniowe mogą nie kosztować dużo, ale Angus Reid odkrył, że 23 procent Kanadyjczyków ma trzy, a 17 procent ma cztery. Załóżmy, że masz podstawowe pakiety dla Netflix, Crave i Disney+; Za same te usługi będziesz płacić ponad 40 USD miesięcznie.

Dodaj zestaw posiłków dla dwojga, maszynki do golenia, osobistą skrzynkę subskrypcyjną, Spotify lub Apple Music, miejsce w chmurze, subskrypcję Patreon do ulubionego pliku, kilka serwisów informacyjnych, subskrypcję audiobooka i aplikację do dostarczania posiłków premium — możesz szukać kolejnych 200 $ lub więcej miesięcznie.

W rzeczywistości istnieje tak wiele opcji subskrypcji, że istnieją teraz aplikacje pomagające zarządzać subskrypcjami (a niektóre z tych aplikacji same w sobie są subskrypcjami).

Wygląda na to, że firmy zdały sobie sprawę, jak opłacalny może być model subskrypcji, powiedziała w e-mailu Jessica Morehouse, ekspertka od pieniędzy i prowadząca podcast More Money.

„Podobnie jak wielu innych Kanadyjczyków, zdecydowanie wpadłam w pułapkę posiadania prawie każdej dostępnej subskrypcji telewizyjnej” – powiedziała Morehouse, dodając, że subskrybuje również Spotify i aplikację fitness.

Śledząc swoje wydatki, Morehouse ma wiele okazji do przeglądu swoich miesięcznych kosztów i obniżenia kosztów, które nie są tego warte.

Powiedziała, że ​​często ludzie nawet nie wiedzą, ile mają subskrypcji ani ile kosztują rocznie.

Jeśli próbujesz ograniczyć subskrypcje, Janet Gray, doradca finansowy w Money Coaches Canada, powiedziała, że ​​powinieneś sprawdzić, czy któryś z twoich oferuje opcję „pauzy”. W ten sposób możesz spróbować wytrzymać kilka miesięcy bez niej i zobaczyć, czy naprawdę za nią tęsknisz.

Podczas gdy niektóre subskrypcje oferują zniżkę, jeśli płacisz za rok, Gray zaleca skorzystanie z opcji miesięcznej, jeśli masz problemy z ich śledzeniem. W ten sposób możesz lepiej monitorować koszty abonamentu i uniknąć przykrej corocznej niespodzianki.

READ  Jedź do 1914-konnego Rimaca Neverra szybującego po lodzie

Jeśli zapiszesz się na bezpłatny okres próbny, Gray powiedział, że powinieneś natychmiast ustawić przypomnienie w kalendarzu, aby anulować subskrypcję, aby nie skończyć z niespodziewaną opłatą.

I chociaż wiele osób umieszcza te płatności na swojej karcie kredytowej, jeśli masz trudności z zadłużeniem lub zbyt łatwo zgadzasz się na subskrypcje, ponieważ są one opłacone, powiedziała, że ​​zamiast tego możesz spróbować zapłacić subskrypcję na karcie debetowej.

Możesz także sprawdzić rodzinne wersje subskrypcji, takie jak Netflix lub Spotify, aby pomóc wszystkim zaoszczędzić kilka dolców.

Jeśli czujesz potrzebę zapisania się na coś, Moorhouse zaleca poświęcenie trochę czasu na zastanowienie się nad tym, jak może to pasować do Twojego budżetu. Możesz nawet napisać, co chcesz subskrybować, i zastanowić się, dlaczego – czy to był wpływowy post? Reklama? polecenie przyjaciela?

„W ten sposób możesz spojrzeć wstecz w czasie i zobaczyć wzór. Na przykład, jeśli obserwujesz pewnego influencera i stwierdzasz, że jest on naprawdę skuteczny w wpływaniu na ciebie w celu zakupu rzeczy, być może nadszedł czas, abyś zignorował lub nie podążaj, aby odzyskać kontrolę nad swoimi wydatkami”.

Jeśli chcesz mieć pełny obraz wszystkich swoich subskrypcji, Morehouse powiedział, że powinieneś przejrzeć wyciągi bankowe i karty kredytowe z całego roku, aby niczego nie przegapić.

„Pytania, które musisz sobie zadać, brzmią:„ Czy mogę to wziąć? i „Czy nadal czerpię z tego wartość lub radość?” Jeśli odpowiedź brzmi „nie”, zrezygnuj z subskrypcji — i prawdopodobnie nie przegapisz tego.

Co więcej, jeśli Twoja sytuacja finansowa się poprawi i naprawdę brakuje Ci tego jako części swojego życia, zawsze możesz odnowić subskrypcję. Wycięcie czegoś z budżetu nie musi być trwałe”.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top