Obsada mistrzów Winnipeg z pierwszej rundy dąży do niesamowitej serii Connor MacDavid Oils

Winnipeg Jets napisali we wtorek we wczesnych godzinach porannych historię, którą fani współczesnego klubu bez wątpienia przekażą swoim dzieciom i wnukom.

Pod koniec długiego majowego weekendu w czasie pandemii – kiedy Manitoba odnotował jeden z najwyższych wskaźników COVID-19 w przeliczeniu na mieszkańca w Kanadzie – Kyle Connor poleciał samotnie w dół skrzydła i oddał strzał za bramkarzem Mike’em Smithem, dając samolotom 4 3 zwycięstwo.

Bramka padła o 18:52.Potrójna dogrywka w czwartym meczu półfinału NHL North Division i zamaszyście 4: 0 z Edmonton Oilers.

– Nasz sposób myślenia polegał na tym, że przez cały dodatkowy czas mieliśmy krążki w sieci – powiedział Connor i wyglądało na to, że nadal nie mógł uwierzyć w to, co się stało. „Właśnie to sfotografowałem. I tak, ten czuje się dobrze”.

Obejrzyj | Kyle Connor zdobywa potrójnego zwycięzcę OT w serii Jets Sweep:

Kyle Connor strzelił gola w szóstej rundzie meczu, dając Winnipegowi zwycięstwo 4-3 i wygrywając serię. 1:34

Biały ręcznik jest elegancko rozłożony na każdym wolnym miejscu w Bell MTS Place, aby reprezentować fanów Jets wiwatujących z domu w swoich salonach i biurach domowych – nawet dzieci, które potajemnie oglądają swoje telefony komórkowe w łóżku.

Zainteresowanie zajęciami online prawdopodobnie zostanie dzisiaj zakwestionowane w stolicy Manitoby ze względu na brak snu i euforię podczas pierwszego decydującego tournee po historii franczyzy.

„Wiesz, że cię śledzą” – powiedział w poniedziałek weteran napastnika Paul Stastney o zwolennikach samolotu. „Epidemia jest na szczycie i wielu ludzi jest uwięzionych w domach i nie możesz nic zrobić, tak naprawdę nie możesz wyjść, chyba że jest to z rodziną w długi weekend. To przeszkadza.

„Tak więc w tym duchu mogą oglądać mecz, a to sprawia, że ​​ich umysły nieco odbiegają od niego”.

Jeszcze słodsze dla Winnipega: zwycięstwo nadeszło z Oiler, który jest pobłogosławiony przez dwóch najlepszych graczy na świecie, Connora McDavida i Leona Drasaitla.

READ  Nie patrz teraz, ale Błyskawica znów gra jak mistrzowie Pucharu Stanleya

Obejrzyj | McDavid strzelił swojego pierwszego gola z playoffów z Cabbage:

Connor McDavid wyrównał wynik na 1-1, podczas gdy Oilers zmierzyli się z nokautem przeciwko Jets w meczu 4. 0:53

Underdogs wygrali swoje pierwsze dwa mecze szosowe w Edmonton. W trzecim meczu w Winnipeg Oilers dali solidne prowadzenie 4-1 w ciągu pierwszych 51 minut.

Potem pęd się zaczął. O 11:11 w trzeciej sesji napastnik Oilers, Josh Archibald, zadał poważny cios na niski mostek obrońcy Logana Stanleya.

Samoloty zmieniły rozgrywkę, która nastąpiła później, dodając dwa kolejne, aby zremisować mecz i torując drogę Nikolajowi Eilersowi, który strzelał do siatki w dogrywce.

McDavid, kapitan Oilers, obiecał, że jego drużyna nie będzie toczyć się i grać martwą w meczu 4. Edmonton walczył już do końca, z wieloma imponującymi występami, w tym obrońca Darnell Nurse, który zdobył 62:07 w meczu, który rozpoczął się. w poniedziałek i wyciągnął do wtorku.

„Każdy włożył w to wszystko, co miał” – powiedział McDavid. „Absolutnie dumny ze wszystkich. Myślałem, że przez większość wieczoru też byliśmy lepszym zespołem. Po prostu rozczarowujące, ale tak właśnie jest.

Dla Jets pojawiło się wielu bohaterów play-off, w tym obrońca Josh Morrissey, który gra w najlepszą grę hokejową w swojej karierze, centrum lockdown Adam Lowry i bramkarz Connor Hilleboyk, który pozwolił tylko na osiem bramek ze 159 strzałami za 0,950. .

Bramkarz Gates, Connor Hillboick, z prawej, podaje rękę bramkarzowi Oilers Mike’owi Smithowi po tym, jak Winnipeg wyeliminował Edmonton w poniedziałek. (Fred Greenslad / The Canadian Press)

„Ten zespół i ci goście mogą to wszystko zrobić” – powiedział Helboick. „Jeśli musimy zakończyć mecz, zamykamy mecz. Jeśli musimy strzelić gola, zdobywamy bramkę. Jeśli musimy wrócić na 10 minut do końca trzeciej połowy, robimy to.”

„Samo bycie za tymi facetami było przyjemnością”.

Znany już ze swojej wytrzymałości, kapitan Winnipeg Blake Wheeler spadł z lodu pod koniec trzeciego etapu po tym, jak rzucił się przed strzał Chrisa Russella. Dysk trzymał go w pachwinie.

READ  Kyrgios naśladuje Federera i Nadala, których Djokovic nigdy nie widział tenis | Sporty

Wheeler powiedział: „W trzeciej połowie, w trudnym meczu, postawisz wszystko przed nim”. – Mam trójkę pięknych dzieci. Nie mamy już więcej. Więc co to do cholery jest?

Obejrzyj | Przegląd kwalifikacji do Pucharu Stanleya: Sekcja Północna:

Nick Eilers zdobył dwa gole w swoim powrocie z kontuzji i ukoronował imponujący powrót Winnipeg 5: 4. 2:22

Samoloty czekają teraz na zwycięzcę drugiego półfinału Dywizji Północnej pomiędzy Toronto Maple Leaves i Montreal Canadiens (Toronto prowadzi w serii 2-1).

Ale zajmie im dzień lub dwa, aby zastanowić się nad kwalifikacją, której nikt – nawet sam samolot – nie spodziewał się nadejść.

„Nie chcesz przegapić okazji do zamknięcia zespołu, zwłaszcza zespołu zdolnego do powrotu i zdobycia czterech kolejnych bramek, takich jak Edmonton” – powiedział Wheeler.

„Byliśmy narażeni na drobne gazy, ale zostały one wpompowane do naszego pokoju”.