Objawy wariantu Omicron: co zrobić po negatywnym wyniku testu

ten zmienna omikronowa Nadal rozprzestrzenia się w Stanach Zjednoczonych i oczekuje się, że przypadki się rozprzestrzenią Wzrost w nadchodzących tygodniach w związku z reperkusjami sezonu świątecznego.

  • Jeśli napotkasz Objawy COVID-19 z wariantu omikronowegoMożesz przejść test na COVID-19, aby poddać kwarantannie i spowolnić rozprzestrzenianie się.
  • Ale co się stanie, jeśli masz objawy wariantu omikronu i nadal wynik testu jest ujemny?

Dr.. Rochelle Walinsky, dyrektor Amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, w dniu „Dzień dobry Ameryko” stacji ABC„W środę negatywny wynik testu antygenowego może wymagać wykonania testu reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR), który trwa dwa dni i nie jest tak szybki jak test antygenowy.

  • „Wiemy, że najbardziej czułym testem, jaki możesz wykonać, jest test PCR, więc jeśli masz objawy i masz negatywny test antygenowy, prosimy o wykonanie testu PCR, aby upewnić się, że te objawy nie są przypisane do Covid” Powiedziała.
  • „Testy antygenowe nadal działają dobrze, a sprawdzają się szczególnie dobrze w miejscach, w których używamy, takich jak szkolnictwo wyższe, test pobytowy w szkołach, w których wykonujemy kilka testów, jeden co drugi dzień, co trzeci dzień, i tak naprawdę działają dobrze Więc nadal zachęcamy do jego używania, ponieważ może nie działać tak dobrze, jak w przypadku wariantu delta” – powiedział Walinsky.

Jednak znalezienie testu na COVID-19 może być teraz trudne ze względu na duże zapotrzebowanie. Wiele osób przed wakacjami chciało przetestować się na COVID-19, aby nie zawahać się odwiedzić rodzin.

dr Anthony FauciDyrektor Narodowego Instytutu Alergologii i Chorób Zakaźnych, W rozmowie z Kaitlan Collins w CNN w poniedziałek rano Te testy były problemem dla Stanów Zjednoczonych, ale wkrótce będzie dostępnych więcej testów.

  • „Oczywiście nie ma na to wymówek: powinniśmy mieć więcej dostępnych testów. Ale teraz miejmy nadzieję, że w pierwszych dwóch tygodniach stycznia to znacznie się poprawi”.
READ  Austriacki szpital amputuje nogę starszemu pacjentowi

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top