Obiena zdobyła brązowy medal na Śląsku

Reuters

Świat nr. 3 Skoczek o tyczce Ernst Jan „EJ” Obina nie powiódł się w przełamaniu sześciometrowego płaskowyżu iw weekend zdobył brązowy medal w Śląskiej Diamentowej Lidze w Polsce.

26-letni rekordzista z Azji mógł pokonać zaledwie 5,73 m, ale to wystarczyło, aby stanąć na podium w zawodach z gwiazdami, na czele którego stanął mistrz świata i rekordzista Armand Duplantis ze Szwecji. Znak spotkania to 6,10 m.

Norweg Sondre Guttormsen zdobył srebro po przebyciu tego samego 5,73 m i wyprzedził filipińskiego gwiazdę w odliczaniu, odnotowując wzrost w swojej pierwszej próbie w porównaniu z drugim.

Pan. Obiena przeleciał 5,83 m, ale trzy razy się nie powiódł.

Na mistrzostwach świata w Eugene w stanie Oregon pod koniec zeszłego miesiąca pan. Prześwit niższy niż 5,94 m odnotowany przez Obienę.

Ale przynajmniej pan Pan. Nielsen zajął piąte miejsce z 5,53 m, podczas gdy Mr. Brace pokonał 5,53 m w trzech próbach.

Pan. Opina spróbuje nadrobić to, czego nie udało się jej zrobić, startując za kilka dni w kolejnym turnieju na Węgrzech. — Joey Villar

READ  „Znam tylko kilka słów po polsku!” Czy wiesz, że te gwiazdy mają korzenie w Polsce? | Zabawa