Obejrzyj wspaniały Jupiter Flyby z NASA ze ścieżką dźwiękową Vangles

NASA opublikowała niesamowity film pokazujący przelot Jowisza na ścieżce dźwiękowej z Vangelis.

Materiał filmowy wykorzystuje zdjęcia zrobione w zeszłym miesiącu przez satelitę Juno NASA. Ta piękna sekwencja zaczyna się od pokrytego lodem lotu Ganimedesa – jednego z wielu i największych księżyców Jowisza w naszym Układzie Słonecznym – przed przejściem do Jowisza.

Zdjęcia Ganimedesa zostały zrobione podczas podróży Juno na Księżyc Za ponad dwie dekady. Niecały dzień później statek kosmiczny wykonał 34. przelot w pobliżu Jowisza od czasu przybycia na planetę w 2016 roku, „pędzając nad zmienną atmosferą od bieguna do bieguna w mniej niż trzy godziny”, jak podaje NASA.

Powyższy film został faktycznie stworzony przy użyciu zdjęć uchwyconych przez fotografa JunoCam statku kosmicznego, co pozwoliło twórcom odtworzyć to, co robi NASA. Opisać Jako „kapitan statku kosmicznego” widok każdego lotu.

Agencja kosmiczna wyjaśnia, że ​​aby stworzyć animację, „obrazy Juno były rzutowane prostopadle na pole cyfrowe, a między rzeczywistymi obrazami dodano sztuczne ramki, aby ruch wyglądał płynniej i zapewniał widoki zbliżania się i odchodzenia zarówno dla Ganimedesa, jak i Jowisza”.

Jesteśmy pewni, że się zgodzisz, wynik jest absolutnie niesamowity.

Scott Bolton, główny badacz Juno z Southwest Research Institute, z pewnością tak uważa, mówiąc, że wideo „pokazuje, jak piękna może być eksploracja kosmosu”.

Bolton powiedział, że animacja pozwala entuzjastom kosmosu „wyobrazić sobie eksplorację naszego Układu Słonecznego z bliska, obserwując, jak by to było okrążać Jowisza i przelatywać nad jednym z jego lodowych księżyców”.

Dodał: „Dzisiaj, gdy zbliżamy się do ekscytującej perspektywy, w której ludzie mogą odwiedzać kosmos na orbicie Ziemi, napędza to naszą wyobraźnię o dziesięciolecia w przyszłość, kiedy ludzie odwiedzają obce światy w naszym Układzie Słonecznym”.

W styczniu NASA przedłużyła misję Juno do września 2025 roku, dając jej więcej czasu na zbadanie otoczenia około 390 milionów mil (około 630 milionów kilometrów) od Ziemi. Następna przygoda sondy zaplanowana jest na 2022 rok, kiedy to przeleci nad Europą, jednym z pozostałych księżyców Jowisza.

READ  Stare wino kosmiczne ma zostać sprzedane za 1 milion dolarów

Jeśli podobał Ci się lot Ganimedesa i Jowisza, polecamy również obejrzenie tego pięknego dzieła dla entuzjastów kosmosu, Seána Dorana. Widok z mostu na Księżyc Ziemi.

Rekomendacje redaktorów
Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top