Obejrzyj w tym tygodniu stację kosmiczną przelatującą nad północnym Teksasem – NBC 5 Dallas-Fort Worth

Będzie wiele okazji, aby zobaczyć Międzynarodową Stację Kosmiczną przelatującą w tym tygodniu nad północnym Teksasem.

Od poniedziałku wieczorem dostępnych jest dziewięć biletów na przyszły tydzień, a najlepsze okazje do oglądania we wtorek o 22:37 i środę o 21:48, jeśli pozwoli na to pogoda.

Jeśli nigdy wcześniej nie widziałeś, jak Międzynarodowa Stacja Kosmiczna przelatuje przez niebo, będzie wyglądać jak małe białe światło poruszające się szybciej niż cokolwiek innego na niebie. Na wysokości 254 mil Międzynarodowa Stacja Kosmiczna okrąża Ziemię co 90 minut i porusza się z prędkością 17 500 mil na godzinę.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna będzie przechodzić przez Północny Teksas w następnych czasach. Chodniki o maksymalnej wysokości przekraczającej 40 stopni zapewniają najlepszą możliwość oglądania, ponieważ są widoczne nad większością drzew i budynków.

  • poniedziałek 30 maja, godz. 21:49 Międzynarodowa Stacja Kosmiczna będzie widoczna przez cztery minuty, zaczynając od około 10 stopni nad horyzontem północno-zachodnim i kończąc na około 30 stopniach na północny wschód. Maksymalna wysokość tego widoku to 30 stopni.
  • poniedziałek, 30 maja, 23:25 Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) będzie widoczna tylko przez minutę, zaczynając około 10 stopni nad horyzontem WNW i kończąc na około 15 stopniach WNW. Maksymalna wysokość tego widoku to 15 stopni.
  • wtorek 31 maja, godz. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna będzie widoczna przez trzy minuty, zaczynając około 10 stopni nad horyzontem N i kończąc na około 10 stopniach na północny wschód. Maksymalna wysokość tego widoku to 12 stopni.
  • wtorek, 31 maja, godz. 22:37 Międzynarodowa Stacja Kosmiczna będzie widoczna przez trzy minuty, zaczynając około 10 stopni nad horyzontem północno-zachodnim i kończąc około 56 stopni na zachód od północno-zachodniego. Maksymalna wysokość tego widoku to 56 stopni.
  • Środa, 1 czerwca, 21:48 Międzynarodowa Stacja Kosmiczna będzie widoczna przez pięć minut, zaczynając około 10 stopni nad północno-zachodnim horyzontem i kończąc na około 32 stopniach na ESE. Maksymalna wysokość tego widoku to 53 stopnie.
  • Czwartek, 2 czerwca, godz. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna będzie widoczna przez sześć minut, zaczynając około 10 stopni nad północno-zachodnim horyzontem i kończąc na około 10 stopniach na E. Maksymalna wysokość tego widoku to 29 stopni.
  • Czwartek, 2 czerwca, 22:38 Międzynarodowa Stacja Kosmiczna będzie widoczna przez dwie minuty, zaczynając około 10 stopni nad horyzontem W i kończąc na około 19 stopniach na WSW. Maksymalna wysokość tego widoku to 19 stopni.
  • Piątek, 3 czerwca, 21:49 Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) będzie widoczna przez pięć minut, zaczynając około 10 stopni nad horyzontem WNW i kończąc na około 21 stopniach na S. Maksymalna elewacja tego widoku wynosi 38 stopni.
  • Niedziela 5 czerwca, 21:51 Międzynarodowa Stacja Kosmiczna będzie widoczna przez dwie minuty, zaczynając około 10 stopni nad horyzontem WSW i kończąc na około 10 stopniach na południowy zachód. Maksymalna wysokość tego widoku to 11 stopni.
READ  Przyspieszenie współpracy kosmicznej między Pakistanem a Chinami

Aby uzyskać konkretną prognozę widoku ISS dla swojej lokalizacji, kliknij tutaj.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top