12 kwietnia, 2021

taniec.org.pl

Informacje o Polsce. Wybierz tematy,

Obejmuje to syna Aleksandra Wielkiego

CBI zatrzymało więcej osób w śledztwie przeciwko Saomirowi Novakowi; Wśród zatrzymanych był szef warszawskiej firmy, której wspólnikiem był były minister. Według nieoficjalnych informacji z portalu informacyjnego DVP jednym z zatrzymanych był Aleksander Grod, syn byłego ministra w rządzie Platformy Obywatelskiej.

Trzech więźniów

Rzeczniczka prokuratury, Aleksandra Scriniers, powiedziała w czwartek rano BAP, że w śledztwo w sprawie incydentu był zaangażowany m.in. były minister transportu. Saomir Novak Zatrzymano trzy osoby. Funkcjonariusze dokonali aresztowania Centralne Biuro Prewencji.

Wśród więźniów znalazł się Chukas Z, były prezes zarządu warszawskiej spółki. Jest partnerem i współzałożycielem firmy Polska świadczącej kompleksowe usługi inżynierskie, architektoniczne i geoinformacyjne. Firmy i instytucje.

Zatrzymani mężczyźni zostaną przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie zostaną oskarżeni o korupcję związaną ze zbrodniami Saomira N. Chaomir N. jako szef Państwowej Służby Drogowej na Ukrainie.

– powiedział prawnik.

kk / PAP

READ  Japonia: rakieta wystrzelona z terytorium Korei Północnej