Nowy rosyjski McDonald’s ujawnia logo przed ponownym wprowadzeniem na rynek | wieści wojenne między Rosją a Ukrainą

Dawne restauracje McDonald’s zostaną ponownie otwarte pod nową marką i własnością w Rosji.

Nowa sieć fast foodów, która przejmie McDonald’s w Rosji, zaprezentowała swoje nowe logo przed ponownym uruchomieniem.

Nowy projekt logo przedstawia czerwono-pomarańczowe kółko i dwie pomarańczowe linie na zielonym tle, zdjęcie Powiedziało Reprezentuje dwa kawałki żółtych frytek i żółto-pomarańczowego burgera.

Okazuje się, że zielone tło reprezentuje jakość produktów i usług.

Krytycy w mediach społecznościowych komentowali jego podobieństwo do flagi Bangladeszu. „To jest flaga naszego kraju”, powiedział jeden z użytkowników na Facebooku, pokazując jednocześnie ikonę z flagą.

Rzecznik firmy, Sistema BPO, powiedział, że nowy właściciel McDonald’s nie zdecydował się jeszcze na nową nazwę marki, powiedział państwowej agencji prasowej TASS.

Dwie z ośmiu rozważanych imion to „Tot Samyi”, co tłumaczy się jako „Ten sam” lub „Ten jeden” i „Svobodnaya Kassa” (dostępna kasa), według Raport przez Moscow Times.

Oczekuje się, że ponowne uruchomienie sieci rozpocznie się w niedzielę, kiedy kraj obchodzi Dzień Rosji, święto niepodległości kraju, w tej samej doskonałej lokalizacji na Placu Puszkina w Moskwie, gdzie McDonald’s został otwarty w Rosji w styczniu 1990 roku.

Ponowne otwarcie obejmie początkowo 15 lokalizacji w Moskwie i okolicach.

McDonald’s powiedział w zeszłym miesiącu, że sprzedaje swoje restauracje w Rosji jednemu ze swoich lokalnych licencjodawców, Alexandrowi Goffourowi. Umowa jest jednym z najbardziej znanych odejścia korporacji od czasu, gdy 24 lutego Rosja wysłała dziesiątki tysięcy żołnierzy na Ukrainę.

Govor powiedział, że planuje rozszerzyć nową markę do 1000 lokalizacji w całym kraju i ponownie otworzyć wszystkie restauracje sieci w ciągu dwóch miesięcy. Ale mogą być pewne przeciwne wiatry.

McDonald’s, największa na świecie sieć burgerów, była właścicielem 84 procent z prawie 850 restauracji w Rosji i przejęła odpowiedzialność za 1,4 miliarda dolarów po sprzedaży firmie Govor, której spółka zależna GiD LLC prowadziła wcześniej 25 restauracji.

READ  Hang Seng z Hongkongu prowadzi do strat, gdy azjatyckie akcje spadają

Sieć fast foodów wygenerowała w zeszłym roku około 9 procent, czyli 2 miliardy dolarów, swoich przychodów z Rosji i Ukrainy. McDonald’s ma prawo kupować swoje rosyjskie restauracje w ciągu 15 lat, ale wiele warunków sprzedaży Govorowi pozostaje niejasnych.

W środę agencja informacyjna TASS poinformowała, że ​​McDonald’s będzie jak zwykle otwarty na lotniskach i dworcach kolejowych w Moskwie i Sankt Petersburgu do 2023 r., powołując się na źródło zbliżone do Rosinter Restaurants ROST.MM, innego franczyzodawcy.

„Rosinter ma unikalną umowę, na mocy której amerykańska firma nie może cofnąć koncesji – źródło cytuje TASS.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top