Nowy raport wzywa USA do wzmocnienia gospodarki kosmicznej

Bill Nelson z NASA i generał sił kosmicznych Raymond: „Uważamy, że silne zaangażowanie ze strony rządu, przemysłu i środowiska akademickiego jest niezbędne, aby stawić czoła tej chwili”.

Amerykańskie krajowe organizacje ds. bezpieczeństwa kosmicznego opublikowały 18 listopada raport, który sugeruje sposoby na wzmocnienie gospodarki kosmicznej i bazy technologicznej kraju.

92 stronyStan przemysłowej bazy kosmicznej 2021″Raport został napisany przez wyższych urzędników z Sił Kosmicznych USA, Laboratorium Badawczego Sił Powietrznych i Jednostki Innowacji Obronnych. Podsumowuje dyskusje z ponad 250 ekspertami rządowymi, przemysłowymi i akademickimi.

„Chociaż tempo innowacji i inwestycji w Stanach Zjednoczonych jest najwyższe w historii, nie będzie ono kontynuowane bez strategicznych wskazówek, silnego przyjęcia zdolności komercyjnej przestrzeni kosmicznej wyrażonej w znaczących możliwościach kontraktowych, rozwoju strategicznej siły roboczej, dbałości o kruche krajowe linie zaopatrzenia i zwalczanie szczupłego finansowania w celu prototypowania, walidacji i przyspieszenia innowacyjnych i destrukcyjnych zdolności kosmicznych dla bezpieczeństwa narodowego” – czytamy w raporcie.

Tematem raportu jest to, że Stany Zjednoczone mają „silny taktycznie” sektor kosmiczny, powiedział pułkownik Eric Felt, dyrektor Air Force Research, ale „brakuje nam długoterminowej wizji, planów i celowych inwestycji długoterminowych. ” Dyrekcja Laboratoryjnych Pojazdów Kosmicznych.

„Dzisiaj jesteśmy w świetnym miejscu, ale mamy wiele strategicznych obaw i jak możemy się upewnić, że jutro również będziemy we wspaniałym miejscu?” Powiedział, że 18 listopada na wirtualnym spotkaniu Atlantic Council na temat raportu.

„Patrzysz na liczbę wynalazków i nowych rzeczy, które są robione w kosmosie, ekosystem innowacji, w którym masz wiele nowych firm wchodzących w kosmos i prywatne inwestycje, w których masz rekordową ilość kapitału wysokiego ryzyka w kosmicznych start-upach” Shaar powiedział.

„To wszystko jest bardzo pozytywne i bardzo silne. To właśnie rozumiemy przez siłę taktyczną, ale to wszystko są rzeczy z bliskiej odległości. „

„Istnieje wiele obaw, że może nie być kontynuowane, a jeśli chcemy, aby to trwało, musimy dziś podjąć pewne proaktywne i przemyślane kroki” – powiedział Felt. „Mamy bardzo agresywnego i cierpliwego konkurenta w kosmosie w Chinach z 50-letnim planem”.

READ  Misja europejsko-japońska wysyła na Merkurego obrazy powierzchni planety, która jest usiana kraterami

NASA wspiera raport

We wspólnym oświadczeniu administrator NASA Bill Nelson i szef operacji kosmicznych generał John „Jay Raymond” poparli raport.

„Zarówno NASA, jak i siły kosmiczne wierzą, że silny udział ze strony rządu, przemysłu i środowiska akademickiego jest niezbędny, aby stawić czoła tej chwili” – powiedzieli w swoim oświadczeniu. „To naprawdę nowa era współpracy strategicznej, która przyniesie korzyści bezpieczeństwu handlowemu, cywilnemu i narodowemu w kosmosie”.

Jest to trzecia iteracja Raportu o stanie bazy przemysłu kosmicznego, który został opublikowany w: 2020 I 2019.

Raport argumentuje, że rząd, zwłaszcza Departament Obrony i społeczność wywiadowcza, powinien lepiej wspierać przemysł kosmiczny, kupując usługi świadczone komercyjnie, a nie rozwijając systemy wewnętrznie.

W raporcie stwierdzono, że przemysł kosmiczny widzi „kruche wsparcie rządu USA jako konsumenta komercyjnych produktów i usług”. „Ważnym wyjątkiem jest tutaj NASA, która nadal promuje zarówno swoje bezpośrednie inwestycje, jak i zakup ofert powierzchni komercyjnych”.

Na przykład, według raportu, amerykańskie agencje wojskowe i wywiadowcze pozostają w tyle w zakupie komercyjnych zdjęć satelitarnych. „Pojawiło się wiele firm zajmujących się satelitami obserwacyjnymi Ziemi w przestrzeni kosmicznej”, które mogą dostarczyć szeroką gamę produktów z danymi. „Jednakże symboliczne inwestycje nie wystarczą, a powolne tempo przejęć komercyjnych przez Narodową Agencję Wywiadu Geoprzestrzennego i Narodowe Biuro Rozpoznania stwarza zachęty dla amerykańskich firm do wycofania się z narodowej ścieżki bezpieczeństwa”.

Inną propozycją jest opracowanie planów „trasy kosmicznej dużych prędkości”, która wykorzysta komercyjne innowacje w logistyce kosmicznej do budowy infrastruktury. „Ten wysiłek powinien być podejmowany w ścisłej współpracy z NASA” – czytamy w raporcie.

„W modelach logistyki naziemnej możliwość wykorzystania portów cywilnych, paliw cywilnych i interfejsów cywilnych jest ogromnym mnożnikiem siły i to samo dotyczy przestrzeni kosmicznej”.

W raporcie zauważono, że wprowadzenie na rynek wiąże się z dużym naciskiem i inwestycjami, ale bardzo mało kapitału przeznaczanego na inne sektory przemysłu, takie jak logistyka kosmiczna i produkcja, które będą potrzebne do zbudowania gospodarki kosmicznej.

READ  Astronauta uchwycił rzadką niebieską poświatę nad Ziemią z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top