Nowy Jork stał się pierwszym dużym miastem, które wprowadziło minimalne zabezpieczenia dla pracowników dostarczających żywność

Zdjęcie artykułu zatytułowanego NYC staje się pierwszym dużym miastem, które wprowadza minimalne zabezpieczenia dla pracowników dostarczających żywność

Zdjęcie: Spencera Platta (Obrazy Getty)

W czwartek nowojorscy prawodawcy uchwalili pakiet sześciu ustaw, które określałyby minimalne warunki pracy dla Pracownicy dostarczający jedzenie w oparciu o aplikacje— dzięki czemu jest to pierwsze duże miasto w USA, które ureguluje branżę aplikacji do dostarczania żywności. Integralną częścią uchwalenia przepisów była praca Stany Zjednoczone, Dostawy, nowojorska grupa oddolna składająca się z imigrantów dostarczających żywność. Deliveristas rozpoczęło organizację zeszłej zimy, kiedy pandemia COVID-19 spowodowała, że ​​wiele restauracji ograniczyło lub wstrzymało spożywanie posiłków w pomieszczeniach, co obejmuje również zamknięcie toalet dla publiczności.

ten pakiet legislacyjny Będzie wymagało od restauracji, aby umożliwiały firmom dostarczającym żywność dostęp do toalet, ustalały minimalne płatności za podróż, upewniały się, że osoby dostarczające dostawę otrzymują pełną poradę, a firmom kurierskim zezwalają na nakładanie ograniczeń na ich trasy. Aplikacje do dostarczania żywności będą musiały płacić swoim firmom dostawczym raz w tygodniu i nie będą mogli pobierać opłat od pracowników w celu otrzymywania płatności. Ponadto fakturowanie będzie wymagało, aby aplikacje oferowały szeroki zakres opcji płatności, które nie wymagają od pracowników posiadania konta bankowego.

Obecnie średnia płaca godzinowa dla pracowników dostawczych w Nowym Jorku (bez napiwków) wynosi 7,94 USD, podczas gdy płaca minimalna w stanie Nowy Jork wynosi w rzeczywistości 15 USD. Wystąpienie pandemii COVID-19 w marcu 2020 r. znacznie zwiększyło zależność miasta od pracowników dostarczających aplikacje. Podkreśla, w jakim stopniu są wykorzystywane aplikacje Formy płatności. Badanie przeprowadzone przez Cornell University wykazało, że trzy czwarte obecnych kierowców dostarczających żywność dołączyło do branży po utracie pracy podczas pandemii. Chociaż Dostawa jedzenia aplikacje W tym GrubHub, DoorDash i UberEats Wcześniej pozwany Nowy Jork po wcześniejszej próbie miasta Aby uregulować branżę, ustawa została uchwalona w czwartek Mówi się, że ma wsparcie Grubhub i Doordash.

Potrzeba ochrony pracowników dostaw została ponownie podkreślona, ​​gdy huragan Ida uderzył w miasto w sierpniu, a wiele zdjęć i filmów z Pracownicy dostawy jeżdżący na rowerach Poprzez powódź śmiertelnych powodzi zaczął się rozprzestrzeniać w mediach społecznościowych. Wielu kurierów nie było w stanie zatrzymać się nawet podczas niepogody, ponieważ wymagali przerażająco niskich płac – powiedział członek Los Deliveristas Unidos. Zarób tylko 5 dolarów Godzinna podróż przez burzę.

Oczekuje się, że pakiet sześciu rachunków zostanie podpisany przez burmistrza Nowego Jorku Billa de Blasio, podobnie jak jego biuro Wyrazili swoje szczere wsparcie dla nowych przepisów. Decydenci i regulatorzy, którzy pracowali nad urzeczywistnieniem tych przepisów optymistyczny Ten model Usiądź tutaj Nowy Jork będzie akredytowany przez inne miasta w USA.

„To otwiera drzwi możliwości dla pracowników” Ligia Guallpa, Dyrektor Wykonawczy Projektu Sprawiedliwość PracyI Powiedział miastu O czwartkowym głosowaniu. „Jedna rzecz to prawdziwa pełna reprezentacja [as employees] „To pierwszy krok, aby zacząć rozwiązywać wszystkie problemy i organizować całą branżę, upewniając się, że pracownicy zajmą miejsce przy stole, że mają prawo decydować, co wchodzi w skład tego kontraktu, a co nie”.

READ  Nowa „bardzo przystępna cenowo” linia Air Canada oferuje wiosenną wyprzedaż ze zniżką 50% na ceny podstawowe

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top