Nowe dokumenty Microsoft ujawniają zaskakujące, powierzchowne plany

Nowe dokumenty Microsoft ujawniają zaskakujące, powierzchowne plany

Powszechnie oczekuje się, że wydarzenie Microsoftu w przyszłym miesiącu uruchomi szereg nowych urządzeń Surface, w tym aktualizację flagowej gamy z Surface Pro 9 i kolejną wersję eleganckiego desktopowego Surface z Surface Studio 3.

Nieoczekiwana jest trzecia iteracja urządzenia Microsoft Surface Duo z systemem Android. Mamy jednak wiadomości o możliwych planach Microsoftu dotyczących kolejnego składanego smartfona.

Szczegóły pochodzą z niedawno opublikowanego patentu zwanego „składanym urządzeniem wyświetlającym”. W nim opisano nowy zawias, który pozwala zakrzywionej części ekranu na zakrycie zawiasu, dzięki czemu dołączony ekran może rozciągać się po obu stronach urządzenia. Najnowsze raporty systemu Windows:

„Obraz we wniosku patentowym pokazuje, że składany telefon może przełączać się między bezproblemowym tabletem a smartfonem jedną ręką… To ciekawe, ponieważ telefony firm takich jak Samsung obsługują składanie do wewnątrz tylko tam, gdzie drugi ekran znajduje się na górze. Pomysł Microsoftu pozwala na Surface Duo ma być złożony po 3 dla wkładania i wyjmowania, czego producent Androida jeszcze nie próbował.”

Biorąc pod uwagę dominację Samsunga w składanej przestrzeni, oczywiste jest, że seria Galaxy Z Fold jest oczywistym punktem porównawczym. Jednak Microsoft obrał kurs na projekt Surface Duo, opierając się na dwóch ekranach i solidniejszym zawiasie, który nie wymaga żadnych trudnych technicznie zagięć ani zakrzywień ekranu.

Zamiast tego skupiłem się na podejściu z dwoma ekranami, które skupia się na wielozadaniowości w jednym dużym oknie — nic dziwnego, że jest to to samo podejście, które Windows 11 stosuje do działań w wielu oknach. Podejście to zostanie wzmocnione przez wsparcie Androida 12L dla urządzeń z „podwójnym ekranem i zawiasami” wraz z podejściem „tabletu origami” stosowanym przez podobnie zorientowane urządzenia.

Warto również zauważyć, że patent został zgłoszony w 2021 roku. Urządzenia potrzebują dużo czasu, aby w pełni przetestować i szybko zaktualizować linie produkcyjne. Nie ma gwarancji, że takie podejście pojawi się w jakimkolwiek urządzeniu konsumenckim w przyszłości, ale jasne jest, że Microsoft nadal pracuje nad kilkoma rozwiązaniami problemu ze składanymi smartfonami.

To dobrze wróży Surface Duo 3 w przyszłości… ale może trochę więcej w przyszłości niż w przyszłym miesiącu.

Teraz przeczytaj więcej o aktualizacjach firmy Microsoft dotyczących rodziny Surface Pro…

READ  The Morning After: Google używa Drake'a „Texts Go Green”, aby wyjaśnić RCS dla Apple

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *