Nowa stacja naziemna w RPA, która pomoże NASA śledzić loty kosmiczne

Nowa stacja kosmiczna, budowana w południowoafrykańskim regionie Karoo, zacznie działać do 2025 r., aby pomóc śledzić historyczne misje NASA na Księżyc i dalej, poinformowali we wtorek urzędnicy agencji kosmicznej.

Badri Younes, zastępca administratora ds. komunikacji kosmicznej i nawigacji w Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA), Joanna Botha, burmistrz Lingsburga i dr Phil Mgwara z Wydziału Nauki i Innowacji biorą udział w ceremonii przeniesienia kamienia na pierwszy w Afryce -przestrzeń ziemska na stacji Matgesfontein, RPA, 8 listopada 2022 r. Reuters / Shafik Tasim

W ramach programu Artemis, którego celem jest wylądowanie pierwszej kolorowej kobiety lub osoby na Księżycu do 2025 roku, w tym miesiącu NASA ma na celu przełomowy start rakiety nowej generacji, który został opóźniony o tygodnie z powodu problemów technicznych i zła pogoda.

„W przyszłym tygodniu powinniśmy spodziewać się uruchomienia pierwszego lotu Artemidy” – powiedział Badri Younes, zastępca asystenta administratora i kierownik jednostki kosmicznej komunikacji i nawigacji (SCaN) NASA.

„Do 2025 roku wyślemy trzecią Artemidę, a trzecia Artemida wyląduje astronautów na Księżycu, a … pierwszą osobą, która wyląduje na Księżycu (tym razem) będzie kobieta” – powiedział Yunus. Reuters.

„Będzie to jedna z trzech stacji, które wspierają komunikację ze wszystkimi naszymi astronautami na Księżycu i wokół niego oraz zapewniają realne usługi dla całego naszego programu Księżyc-Mars” – powiedział Yunus podczas ceremonii podpisania umowy w małej wiosce Matisfontein, 237 km. z dala. (147 mil) na północ od Kapsztadu.

Matjesfontein, trzecia główna placówka rozwijana globalnie, stanie się częścią sieci innych stacji naziemnych w Stanach Zjednoczonych i Australii. Zaprojektowana z szeregiem anten, w tym trzypiętrową, 20-metrową (22 jardową) anteną zakupioną przez NASA, stacja pomoże poprawić zasięg i redundancję, aby wspierać krytyczne misje na Księżyc, Marsa i dalej, powiedzieli urzędnicy.

Stacja zostanie zbudowana, eksploatowana i utrzymana przez Narodową Agencję Kosmiczną Republiki Południowej Afryki (SANSA).

READ  Usłysz dźwięki przestrzeni z tymi dźwiękami Chandry

W pobliżu głównej infrastruktury komunikacyjnej i transportowej wybrano odległą lokalizację ze względu na położenie geograficzne z czystym niebem i niskimi zakłóceniami radiowymi.

Republika Południowej Afryki przeznaczyła początkową kwotę 70 milionów randów (3,93 miliona dolarów) na budowę infrastruktury i łączności niezbędnej do wyposażenia miejsca, w ramach rządowej inwestycji w budowę infrastruktury kosmicznej i bazy badawczej.

„NASA nie przyjedzie do RPA, jeśli nie uznają, że mamy możliwości, aby pracować z nimi we współpracy” – powiedział Phil Mgwara, dyrektor generalny Departamentu Nauki i Innowacji RPA.

(1 dolar = 17,8206 rand)

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2022. Bizcommunity.com Dostarczane przez SyndiGate Media Inc. (Syndigate.info).

Wendell Roelf

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top