Nowa kolekcja JRR Tolkiena gromadzi pisma autora dotyczące drugiej epoki Śródziemia

Zdjęcie na okładkę upadku Nimenoru

obrazek: Harper Collins

Z prequelową serią Prime Video Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy Przybywając na początku września, ma sens ponowne zainteresowanie oryginalnymi pismami J.R.R. Tolkiena na temat Druga era w Śródziemiu. Więc czas jest idealny dla Upadek Nimnoruktóry gromadzi całą pracę Tolkiena na ten temat.

Pisma zostały początkowo zredagowane przez syna pisarza Christophera Tolkiena, a nowy tom wykorzystał także pisarza i eksperta tolkienowskiego Briana Sibleya, a także uznanego artystę Alana Lee, aby się na nim oprzeć. Od pierwszej publikacji Silmarlion „Przez 45 lat z entuzjazmem podążałem za skrupulatnym i stypendialnym stylem Christophera Tolkiena, publikując niesamowitą historię pisarstwa jego ojca o Śródziemiu” — powiedział Sibley w komunikacie prasowym HarperCollins. „Jestem zaszczycony, że zostałem dodany do tej zaufanej biblioteki z Upadek Nimnoru. Mam nadzieję, że zbierając w jednym dziele wiele wątków z baśni Drugiej Ery, czytelnicy odkryją – lub odkrywać na nowoBogaty gobelin postaci i wydarzeń, które stanowią wstęp do spektaklu Wojna o Pierścień, jak mówi się w Władca Pierścieni. ”

Według wydawcy wykorzystanie „Opowieści o latach” w Władca Pierścieni Jako punkt wyjścia, Brian Sibley skompilował różne opublikowane teksty w taki sposób, że po raz pierwszy w jednym tomie opowiadają historię Drugiej Ery Śródziemia, której wydarzenia ostatecznie doprowadziły do ​​Trzeciej Ery, oraz Wojna o Pierścień, jak powiedziano w Władca Pierścieni. „

Oto okładka książki z ilustracjami autorstwa Lee, który w 2004 roku zdobył nagrodę Akademii Najlepszego Projektowania Produkcji za pracę w Władca Pierścieni Kino.

Zdjęcie na okładkę upadku Nimenoru

Wyjaśnienie: Harper Collins

Upadek Nimnoru Planowany jest do publikacji 15 listopada. Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy Premiera 2 września w Prime Video.


Chcesz więcej wiadomości na temat io9? Sprawdź, kiedy można się spodziewać najnowszych podziwiać A Gwiezdne Wojny Wydania, co dalej DC Universe w filmie i telewizjiI wszystko, co chcesz o nim wiedzieć Smoczy Dom A Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy.

READ  Spider-Man No Way Home Gag Reel Tom Holland Jamie Foxx

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top