Novak Djokovic wygrywa batalię prawną o pozostanie w Australii

Australijski sędzia zwrócił gwiazdę tenisa Novaka Djokovica wizę, która została cofnięta po jego przyjeździe w zeszłym tygodniu, ponieważ nie był zaszczepiony.

Sędzia sądu okręgowego Anthony Kelly nakazał również rządowi w poniedziałek zwolnienie Djokovica z hotelowej kwarantanny w Melbourne w ciągu 30 minut od jego decyzji.

Adwokat rządowy Christopher Tran powiedział sędziemu po orzeczeniu, że sekretarz ds. imigracji, obywatelstwa, usług imigracyjnych i spraw wielokulturowych, Alex Hawk, „rozważy, czy należy skorzystać z osobistej władzy w celu uchylenia”.

Oznacza to, że Djokovic może ponownie stanąć w obliczu relokacji i może przegapić Australian Open, który rozpoczyna się 17 stycznia.

Australijski rząd cofnął wizę 34-letniemu Djokovicowi wkrótce po tym, jak przybył do Melbourne późno w środę, aby zagrać w Australian Open, ponieważ urzędnicy ustalili, że nie spełnia on kryteriów zwolnienia z wymogu wjazdu, aby wszyscy obcokrajowcy byli w pełni zaszczepieni . dla COVID-19.

Djokovic, który według dokumentów sądowych nie jest odporny, powiedział, że nie potrzebuje dowodu szczepienia, ponieważ w zeszłym miesiącu miał dowody zakażenia koronawirusem.

Australijskie władze medyczne orzekły, że tymczasowe zwolnienie z zasady szczepień może zostać zaoferowane osobom z COVID-19 w ciągu sześciu miesięcy.

Fani Djokovica zareagowali na wiadomość o uchyleniu jego werdyktu przed Sądem Federalnym przed Australian Open w Melbourne w poniedziałek. (Hamish Blair/The Associated Press)

Sędzia Sądu Okręgowego Anthony Kelly zauważył, że Djokovic udzielił urzędnikom na lotnisku w Melbourne zwolnienia lekarskiego przez firmę Tennis Australia, która organizuje turniej rozpoczynający się 17 stycznia, oraz dwie komisje medyczne.

„Punkt, który mnie trochę rozwścieczył, to co więcej mógł zrobić ten facet?” Kelly zapytał prawnika Djokovica, Nicka Wooda.

Wood zgodził się z sędzią, że Djokovic nie mógł zrobić więcej.

poddany kwarantannie w hotelu?

Zapisy wywiadu Djokovica z funkcjonariuszami Straży Granicznej i jego oświadczenie pod przysięgą ujawniły „powtarzającą się prośbę skierowaną do funkcjonariuszy, z którymi miał do czynienia, że ​​w jego rozumieniu i niekonsekwentnie zrobił wszystko, co rozumiał, że było wymagane, aby wjechać do Australii” – powiedział Wood.

Djokovic był pod strażą w hotelu kwarantanny w Melbourne od czwartku, kiedy cofnięto mu wizę.

Ale sędzia nakazał zwolnić tenisistę numer 1 na świecie z hotelowej kwarantanny podczas rozprawy sądowej. Nie było jasne, gdzie Djokovic poruszał się podczas rozprawy. Nie pojawił się na ekranie w pierwszych godzinach wirtualnego przesłuchania.

Prawnicy Djokovica przedstawili 11 powodów do odwołania się od cofnięcia wizy. Prawnicy nazwali odwołanie „poważnie nielogicznym”, nielogicznym i prawnie nieuzasadnionym.

Oglądaj | Australia odmawia wjazdu do Djokovic z powodu kontrowersyjnego zwolnienia ze szczepień:

Novak Djokovic odmówił wjazdu do Australii po zwolnieniu ze szczepień

Australijscy funkcjonariusze straży granicznej odmówili gwiazdorowi tenisa Novakowi Djokovicowi wjazdu do kraju po otrzymaniu kontrowersyjnego zwolnienia lekarskiego z wymagań dotyczących szczepień przeciwko COVID-19, aby zagrać w nadchodzącym Australian Open. 2:00

Prawnik ds. wewnętrznych Karen Andres powiedziała w ich sprawie, że jeśli sędzia orzeka na korzyść Djokovica, urzędnicy mogą mu cofnąć wizę.

Powiedzieli, że obowiązek szczepień można odroczyć tylko w przypadku podróżnych, którzy zachorowali na COVID-19, jeśli ich choroba jest ciężka.

„Nic nie wskazuje na to, że skarżący (Djokovic) cierpiał na „ostrą, krytyczną chorobę medyczną” w grudniu”, kiedy jego wynik testu okazał się pozytywny, czytamy w pisemnym oświadczeniu.

Wirtualne przesłuchanie było kilkakrotnie zakłócane przez ogromną liczbę osób z całego świata, które próbowały obserwować przebieg obrad.

Witryna New Daily News poinformowała, że ​​w pewnym momencie wygasły link do sądu został zhakowany i emitował pornografię.

Djokovic to dziewięciokrotny mistrz Australian Open. Ma na swoim koncie 20 singli Grand Slam, rekord mężczyzn, który dzieli z Rogerem Federerem i Rafaelem Nadalem.

READ  McKinney wraca do Turynu, ale dlaczego został ukarany?

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top