Novak Djokovic vs Denis Shapovalov wyniki na żywo, aktualizacje, podsumowania z półfinałów Wimbledonu 2021

To nie będzie łatwe. Nawet Denis Shapovalov o tym wie.

„Cóż, jest oczywiście najlepszym graczem na świecie, ale wiesz, tak myślę” – powiedział Kanadyjczyk, po czym przerwał i posłał kolejny uśmiech, gdy publiczność stała za nim po jego wygranej w pięciu setach w ćwierćfinale. „Wszystko jest możliwe, a kiedy spojrzysz na tablicę wyników w pierwszej kolejności, cokolwiek to jest, jest piątek 0:0. Więc to wszystko. Nic więcej. To jest mecz tenisowy i może się to potoczyć w obie strony… Myślę, że wszystko jest możliwe możliwe.” „.

Tak właściwie.

Zmierzenie się z Novakiem Djokoviciem, największym na świecie mistrzem 20. Wielkiego Szlema, nie jest wcale łatwe. Zwłaszcza, gdy Djokovic jest w połowie drogi do Wielkiego Szlema po tytułach w australijskiej i francuskiej inauguracji, a za kilka tygodni może nawet zgarnąć złoty medal ze złotym medalem. I nie wtedy, gdy zawodnik „oficjalnie” ma przeciwko tobie sześć wygranych za brak, a ty wygrałeś tylko dwa sety w tych meczach.

Jeszcze: Oglądaj Wimbledon na żywo dzięki fuboTV (7-dniowy bezpłatny okres próbny)

Ale o to chodzi, to nie jest ten sam Shapovalov.

Richmond Hill, Ontario, pokazał w tym sezonie dojrzałość i wzrost, zwłaszcza w All England Club. Zauważył to nawet po pokonaniu Karen Khachanov w ćwierćfinale, czerpiąc z tego, czego nauczył się z pięciu smutnych setów podczas US Open 2020. Oferując dokładniejszą grę, spokojniejszą grę, lewicowiec odrzucił wszelkie napotkane pytania. Co więcej, legenda – i kibice – już pokonali ten turniej, po tym, jak mistrz z rodzinnego miasta Andy Murray wysłał paczki w trzeciej rundzie.

Poza tym może liczyć na coś innego.

Jak wspomniano, „oficjalnie” ma do czynienia z rekordem 0-6 przeciwko Djokovicowi. Ale to nie jest cała historia. dlaczego? Bo duet miał kolejne spotkanie, które nie było liczone na ATP Tour. Na Wimbledonie zmierzyli się z programem muzycznym The Boodles w 2019 roku. Ostateczny wynik to 7-6 (3), 6-4. zwycięzca? Denis Shapovalov.

Novak Djokovic vs. Denis Shapovalov Aktualizacje na żywo, najważniejsze wydarzenia Wimbledonu

(cały czas orientalny)

READ  De'Aaron Fox zdobył 41 punktów i poprowadził Sacramento Kings do zwycięstwa nad Chicago Bulls

druga grupa

Shapovalov prowadzi 3-2

Po poważnym błędzie telewizja pokazuje widza w T-shircie, który zaledwie dwa dni temu czytał krzyk tłumu Shapovalova: „Wszystko jest możliwe”. Następnie zdobywa kolejne cztery punkty.

remis 2-2

Djokovic posyła i uderza w siatkówkę, ale strzał wydłuża się do 0-30. Potem popełnił podwójny błąd i Shapovalov ma trzy breakpointy. Djokovic uratował jednego, gdy strzelił za Shapovalovem, ale nie był to wygodny strzał. Kolejny ratuje, wypychając młodzieńca z boiska i kończy łatwym strzałem. Teraz 30-40, a Shapovalov wysyła forhend do sieci i jej demona. Djokovic trafia Ad, gdy uderza za Shapovalovem, a następnie Shapovalov posyła kolejny strzał w siatkę.

Shapovalov prowadzi 2-1

Shapovalov wygrał 30-0 dzięki forhendowi, który przeciął wstęgę, a Djokovic wrócił z długim forhendem. Serb następnie posyła piłkę z bekhendu w siatkę i doprowadza do 40-0. Styl forhendowy Djokovica jest długi, a w drugim secie wszystko idzie dobrze.

1-1 remis

Po spadku 30-0 Shapovalov wrócił z siłą, która doprowadziła do błędu Djokovica z niezrównoważonym strzałem. Ale z długiego wzlotu na linii bazowej posyła bekhend w siatkę, aby osiągnąć 40-15. Z 40-30 Shapovalov zatrzymuje punkt, ponieważ uważa, że ​​strzał Djokovica był długi i chce to zweryfikować. Powtórki pokazują, że przecięła linię i Shapovalov nie może w to uwierzyć.

Shapovalov prowadzi 1-0

Shapovalov pracuje nad założeniem grupy. W pierwszym punkcie Shapovalov wykazał się świetnym ruchem, gdy został dźgnięty ostrzałem nad głową. Zdobył drugi punkt ze zwycięskim forhendem i utrzymał trzeci i czwarty punkt poza środkiem, których Djokovic nie mógł odzyskać. Kanadyjczyk z dużym „no chodź” po meczu.

• Złożenie i małe ujęcie Djokovica. Djokovic prowadzi 6-3
  • Podwójny błąd Shapovalova. Djokovic wygrywa 7-3.

Remis 6-6

Shapovalov będzie musiał się teraz trzymać, aby wymusić rozstrzygnięcie remisu. Awansował 30-0 z doskonałym bekhendem na linii i 40-0 z swingowym forhendem ze słabego powrotu. Wysyła seta do dogrywki, a powrót Djokovica trwa przez długi czas.

READ  Rekiny w Maple Leafs | NHL.com

Djokovic prowadzi 6-5

Djokovic porusza się znacznie lepiej i stwierdza, że ​​jego partia utrzymuje serw.

Remis 5-5تعال

Czy dziecko z Ontario może zamknąć grupę?

Gra zaczyna się od dwóch niezamierzonych błędów Shapovalova. Ale wtedy Djokovic trafił w siatkę i osiągnął 15-30. Po tym, jak przegląd anulował sprawdzenie po strzale Shapovalova, zdobył asa na bekhend Djokovica i zdobył 30 bramek.

Sprawiając, że Djokovic porusza się wokół linii bazowej, Shapovalov przygotowuje się do łatwej wygranej, ale żegluje długo, aby dać światowemu numerowi jeden punkt przełomowy. Ratuje drugą połowę, ponieważ powrót Djokovica to zwycięski gol w powietrzu. Następnie Shapovalov zmierzył się z dwoma błędami z bekhendu, aby dać Djokovicowi mecz.

Shapovalov prowadzi 5-4

Przegrywając 40-0, Shapovalov walczy, aby dostać się do diabła dobrym strzałem. Djokovic kończy mecz, a Shapovalov walczy o ponowne podanie.

Shapovalov prowadzi 5-3

Djokovic miał pewne problemy z serwisem Shapovalova, plasując łatwych zwycięzców Kanadyjczyka. Umieścił dwie zwycięskie drużyny ze słabymi wynikami, zanim oddał swój punkt meczowy do siatki.

Shapovalov prowadzi 4-3

Wielki powrót dla Shapovalova, który wspiął się 15-0, zanim Djokovic wyrównał mecz. Podbije o 40-30 i zamknie grę z asem na T.

Shapovalov prowadzi 4-2

Shapovalov sprawia, że ​​Djokovic wygląda jak człowiek. Serb popełnił trzy wymuszone faule z rzędu, po czym Shapovalov zakończył mecz strzałem głową.

Następnie Djokovic jest śledzony przez pięć punktów.

Shapovalov prowadzi 3-1

Co za trzymanie Kanadyjczyka, który zdobył cztery punkty z rzędu.

Shapovalov pokazuje lunetę, przesuwa strzał wzdłuż linii, a zwycięzca strzału wyznacza podejście do podwójnych punktów przełamania. Djokovic broni pierwszego gola, gdy Shapovalov posyła backhand do siatki. Potem kolejna obrona, ponieważ Shapovalov ma problem z oddaniem strzału przez pole i wysyła zapałkę do diabła. Po podwójnych błędach Djokovica, bekhend Shapovalova nie może zostać zwrócony po długim biegu i wychodzi na prowadzenie. Świetna pompa chwytna od 22 lat.

READ  Ray ponownie dominuje, organizując bardzo potrzebny Rajd Blue Jays przeciwko White Sox

1-1 remis

Shapovalov niedawno trafił do siatki, aby ograniczyć mecz do 15 – wszystko to ze zwycięskiego woleja forhendowego. Następnie wysłał asa, aby uzyskać 30-30 i wygrać mecz, a Djokovic zatrzymał swoją drugą bramkę w siatce.

Djokovic prowadzi 1-0

Serb wygrywa pierwszy mecz czterema punktami, dwa punkty przez zwycięzców.

przed meczem

11:41 – Dopasuj dalej

11:39 – Trwają rozgrzewki przy otwartym dachu. Według Weather.com, wygląda trochę pochmurno i istnieje szansa na deszcz.

11:34 – Gracze wychodzą na boisko.

11:30 – Zwycięzca zmierzy się z Matteo Berrettinim. Pokonany Hubert Horkachs 6-3, 6-0, 6-7 (3), 6-4

Jak oglądać mecz Novaka Djokovica i Denisa Shapovalova?

• czas rozpoczęcia: 11:00 czasu polskiego
  • Kanał TV: ESPN | TSN3/4 (Kanada)
  • Transmisja na żywo: ESPN | fuboTV | TSN.ca (Kanada)

Obaj półfinaliści Wimbledonu, zaczynając od rozstawionego z 14. miejsca Huberta Hurkacza, zmierzą się z rozstawionym z numerem 7 Matteo Berrettinim o 8:30 czasu wschodniego, zostaną pokazani na ESPN w USA. Fani w Kanadzie mogą oglądać na TSN3 i TSN4.

Oczekuje się, że Djokovic i Shapovalov rozpoczną się o godzinie 11:00 ET, chociaż pierwszy mecz może mieć wpływ na rozpoczęcie ich meczu.

Dla tych, którzy chcą transmitować mecze, ESPN3 i ESPN+ za pośrednictwem aplikacji ESPN będą miały dostęp, podobnie jak fuboTV. Subskrypcja fuboTV oferuje bezpłatny siedmiodniowy okres próbny. W Kanadzie dostęp do transmisji na żywo będzie możliwy na TSN.ca lub w aplikacji TSN.