Novak Djokovic ustanawia nowy rekord: lepszy od Rafaela Nadala

Sezon Novaka Djokovicia w 2023 roku otworzył się najlepiej. Serbski mistrz bierze udział w tym tygodniu w turnieju ATP w Adelaide 1 i dzięki niedawnemu zwycięstwu znalazł się w finale turnieju.

Dobry występ 21-krotnego zwycięzcy Wielkiego Szlema z Knollem, który bez większych obaw pokonał Rosjanina Daniiła Miedwiediewa, jednego z najtwardszych zawodników na tej nawierzchni. Zwycięstwo w dwóch wyraźnych setach z bohaterem Knollem z pierwszej akcji pod koniec pierwszego seta: mistrz Bałkanów zatrzymał się z powodu problemów ze zginaczami, co zaniepokoiło kibiców i znawców.

Wiele powodów do zmartwień, zwłaszcza w świetle Australian Open, kiedy Noll dobrze wraca na kort i kończy trening z wynikiem 6:3, 6:4 w ciągu godziny i 24 minut gry. Na konferencji prasowej serbski tenisista odniósł się do sytuacji i odniósł się do wypowiedzi piłkarza: „Nie będę dużo mówił o tym, co się stało, ani nie będę wchodził w szczegóły, bo uważam to za niewłaściwe.

Nie chcąc zdradzać zbyt wiele, poczułem ciągnięcie w okolicy przywodzicieli i zadzwoniłem na przerwę medyczną. To nie pierwszy raz, kiedy coś takiego mi się przytrafiło, mam nadzieję, że czuję się dobrze. Gram coraz lepiej i dobrze uderzam piłkę, Daniel nie daje punktów, a to nie było łatwe.

Novak Djokovic ustanawia nowy rekord: lepszy od Rafaela Nadala

Novak Djokovic w ostatnich latach ugruntował swoją pozycję jednego z najlepszych graczy w historii i osiągał jeden rekord za drugim. Po zwycięstwie nad Miedwiediewem Noll wszedł do specjalnego rankingu wszystkich praw i został czwartym zawodnikiem z największą liczbą finiszów w historii tenisa.

Knoll osiąga teraz 131 w finale, wyprzedzając rywala wszechczasów Rafę Nadala, który jest teraz oddalony o zaledwie 130.. W tym rankingu amerykański tenisista Connors prowadzi z 164 finałami, wyprzedzając Rogera Federera z 157. Na trzecim miejscu w tym zestawieniu uplasował się Ivan Lendl, tuż za Knollem na 146 metrów. Trzeci mistrz jest daleko, ale będzie próbował pobić kolejny wspaniały rekord.

READ  Rowery wyścigowe Matt Stuttard, Amy Morrison i Dan Wolf's Nations Cup

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top