Novak Djokovic marnieje w hotelu zatrzymań, walcząc z deportacją w związku ze szczepieniem COVID-19

Bez względu na to, kto popełnił błąd z wizą, zwolnieniem ze szczepień czy czymkolwiek, w piątek rzeczywistość jest taka, że ​​najwyżej sklasyfikowany tenisista, Novak Djokovic, spędzał jedno ze swoich ważnych świąt religijnych w australijskim hotelu dla zatrzymań, aby odpracować swoje wyzwanie deportacyjne.

Djokovic odbierał telefony z Serbii, w tym od rodziców i prezydenta, w nadziei, że poprawi go na duchu. Ksiądz z serbskiego Kościoła Prawosławnego Świętej Trójcy w Melbourne poprosił władze imigracyjne o pozwolenie na odwiedzenie dziewięciokrotnego mistrza Australian Open w celu uczczenia prawosławnych świąt Bożego Narodzenia.

Dziekan kościoła, Milorad Lockard, powiedział Australian Broadcasting Corp: „Boże Narodzenie jest bogate w zwyczaje i tradycje, a wizyta księdza jest bardzo ważna. Wszystko w tym wydarzeniu jest przerażające. To, że musi spędzić Boże Narodzenie w areszcie. ..Niewyobrażalny.”

Zwolennicy Djokovica zebrali się przed Park Hotel, który jest używany do zakwaterowania uchodźców i osób ubiegających się o azyl w pobliżu centrum Melbourne, machając flagami i transparentami.

Oglądaj | Australia odmawia wjazdu do Djokovic z powodu kontrowersyjnego zwolnienia ze szczepień:

Novak Djokovic odmówił wjazdu do Australii po zwolnieniu ze szczepień

Australijscy funkcjonariusze straży granicznej odmówili gwiazdorowi tenisa Novakowi Djokovicowi wjazdu do kraju po otrzymaniu kontrowersyjnego zwolnienia lekarskiego z wymagań dotyczących szczepień przeciwko COVID-19, aby zagrać w nadchodzącym Australian Open. 2:00

Zmieszali się z obrońcami praw człowieka, którzy byli tam bardziej, aby podkreślić trudną sytuację innych osób zatrzymanych, z których wielu od dawna skarżyło się na swoje warunki życia i narażenie na koronawirusa podczas pandemii.

„Dziękuję ludziom na całym świecie za nieustające wsparcie. Czuję to i jest to bardzo cenne” – napisał Djokovic na Instagramie.

Dzień po tym, jak zarówno premier Australii, jak i minister spraw wewnętrznych powiedzieli, że każdy jest odpowiedzialny za dostarczenie dokumentów wizowych, miejscowi wydawali się, że wszystko, co poszło nie tak, jest jednym z najwyższych. Sportowcy z całego świata zostali aresztowani.

READ  Reakcja po meczu: Leroy Sane z Bayernu Monachium przemawia po deblu w Lidze Mistrzów

Djokovic udał się do Australii przekonany, że ma wszystko, czego potrzebuje, aby konkurować, ponieważ został zatwierdzony przez rząd stanu wiktoriańskiego do zwolnienia lekarskiego. Sam przewodnik nie był zgodny z przepisami rządu australijskiego.

Tak więc, zamiast przygotowywać się do obrony swojego tytułu Australian Open i zdobycia 21. głównego tytułu mężczyzn, przygotowuje się do pójścia w poniedziałek do Federalnego Sądu Okręgowego, aby zakwestionować jego cofnięcie wizy i deportację.

To jeden z naszych wielkich bohaterów.

Uwaga odwraca się od stanu szczepień Djokovica – drażliwego tematu w mieście, w którym ludzie spędzili tyle czasu w zamknięciu i podlegali surowym ograniczeniom w podróżowaniu – i od pytań o to, jak może skończyć się dziewięciokrotny mistrz Australian Open w tej sytuacji.

Nawet ci, którzy krytykowali Djokovica w przeszłości, są teraz w jego narożniku.

Nick Kyrgios, australijski gracz i zdeklarowany krytyk niektórych poglądów Djokovica na temat szczepień opublikowanych na Twitterze. „To jeden z naszych wielkich bohaterów, ale pod koniec dnia jest człowiekiem. Rób to, co najlepsze”.

Jelena Djokovic opublikowała swoje podziękowania w mediach społecznościowych dzięki zwolennikom męża.

„Dziękuję Wam drodzy ludzie na całym świecie za używanie swojego głosu do wysyłania miłości do mojego męża” – napisała na Twitterze. „Biorę głęboki oddech, aby się uspokoić i znaleźć wdzięczność [and understanding] W tej chwili wszystko się dzieje.”

Krytycy zwolnień lekarskich powiedzieli, że gdyby nie było luk, nikt nie byłby na razie na stanowisku Djokovica. I chociaż zawodnicy sympatyzowali z sytuacją Djokovica, niektórzy twierdzili, że szczepienie zapobiegłoby problemom.

Gracz zgodził się na zwolnienie

Sceptycznie nastawiony do szczepionki Djokovic odmówił przyznania się, czy miał dawki na COVID-19, ale nie ma wątpliwości, że podróżował do Australii, wierząc, że jego papierkowa robota jest kompletna.

Wnioski o zwolnienie lekarskie złożone przez graczy, ich drużyny i sędziów tenisowych zostały zbadane przez dwa niezależne zespoły ekspertów medycznych z całego stanu. Djokovic otrzymał zatwierdzone zwolnienie z udziału w turnieju.

READ  Radwan i Malek kwalifikują się do meczu półfinałowego z Australią po panice grypy

Ale kiedy wylądował na lotnisku, siły graniczne australijskiego rządu cofnęły wizę Djokovicowi, mówiąc, że „nie dostarczył wystarczających dowodów, aby spełnić wymagania wjazdowe”.

Surowe australijskie przepisy dotyczące COVID-19 nakazują, aby przyjeżdżający podróżni otrzymali dwa zastrzyki zatwierdzonej szczepionki lub muszą otrzymać zwolnienie z rzeczywistego powodu medycznego, takiego jak ostry stan, aby uniknąć kwarantanny.

Tennis Australia powiedział, że wniosek Djokovica o zwolnienie „został zatwierdzony po rygorystycznym procesie przeglądu”. Ani australijski tenisista, ani Djokovic nie ujawnili, dlaczego szuka zwolnienia.

Australijskie siły graniczne odrzuciły jego zwolnienie jako nieważne, anulowały jego wizę, a następnie przeniosły go do hotelu imigracyjnego. Jego prawnicy pilnie pracowali, aby zapewnić mu przetrwanie do poniedziałku, kiedy to sędzia federalny wysłucha jego zarzutu, na tydzień przed rozpoczęciem Australian Open.

Po tym, jak rozeszła się wiadomość o anulowaniu wizy, dyrektor Australian Open Craig Tiley bronił „doskonale uzasadnionego wniosku i procesu” swojej organizacji i nalegał, aby Djokovic nie był traktowany w specjalny sposób.

Powiedział, że tylko 26 osób związanych z turniejem złożyło wniosek o zwolnienie medyczne – aby uniknąć zasady, że wszyscy gracze, personel, urzędnicy i kibice muszą być w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19, aby wejść do Melbourne Park – i tylko „garstka” była nadany.

Nikt nie został publicznie ujawniony, z wyjątkiem Djokovica, który sam zamieścił to w mediach społecznościowych. Teraz badane są dwie kolejne.

Od tamtej pory Tiley oficjalnie nie skomentował.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top