Norweg Cruz mówi sędziemu z Florydy, że zakaz „paszportu na szczepionki” jest polityczny

Norweski statek wycieczkowy Dawn of the Norwegian Cruise Line odpływa z Królewskiej Stoczni Marynarki Wojennej 16 lipca 2013 r. w pobliżu Port Hamilton na Bermudach. Zdjęcie: Gary Cameron/Reuters

6 sierpnia (Reuters) – Norwegian Cruise Line argumentowało w piątek przed sędzią federalnym, że Floryda zakazała „paszportów szczepionek” za polityczną punktację i powiedziała, że ​​​​firma powinna mieć możliwość zażądania dowodu na nagranie COVID-19 od pasażerów podczas rejsu ze stanu w tym miesiącu.

Linia wycieczkowa ma odbyć swój pierwszy rejs po pandemii z Miami 15 sierpnia, a władze ds. zdrowia zobowiązały się do zaszczepienia co najmniej 95% podróżnych.

Jednak plany te kolidowały z zakazem na Florydzie promowanym przez gubernatora Rona DeSantisa, wybitnej postaci narodowej, która, jak twierdzi, ominęła rząd w walce z pandemią.

Prawo stanu Floryda zabrania firmom, agencjom rządowym i szkołom wymagania dowodu odporności na COVID-19 w zamian za usługę. Prawo ma pewne wyjątki, takie jak opieka zdrowotna.

Prawnik Norwegian powiedział sędziemu okręgowemu USA Kathleen Williams, że ustawodawcy nigdy nie zamierzali zapobiegać dyskryminacji ani chronić prywatności.

„Chcą zdobyć punkty polityczne dla jednej ze stron w gorącej debacie o tym, czy ludzie powinni być szczepieni” – powiedział Derek Shaffer.

Bitwa sądowa ma miejsce, gdy wielkie korporacje, a niektóre podmioty rządowe reagują na szybkie rozprzestrzenianie się wariantu delta koronawirusa wymaganiami dotyczącymi szczepień, co prowadzi do wyzwań prawnych ze strony sceptyków ds. szczepień i zwolenników wolności obywatelskich. Czytaj więcej

Sędzia naciskał na prokuratora stanowego, aby wyjaśnił problem konsumentów z Florydy, który prawodawcy próbowali rozwiązać. „Nie chcemy, aby mieli przy sobie dokumentację szczepionek, aby uzyskać dostęp do rynku ekonomicznego” – powiedział Pete Patterson, adwokat stanowy.

odpłynąć

Williams, który został mianowany przez demokratycznego prezydenta Baracka Obamę, również kwestionował, dlaczego prawodawcy nie zabronili firmom zamawiania swoich pracowników”.

READ  ReconAfrica odpowiada na nową kampanię dezinformacyjną

„Nie sądzisz, że to dziwne, że prawo nie martwi się dyskryminacją pracowników stanowych, którzy są tu na Florydzie, ale skupia się na sponsorach biznesu, którzy w tym przypadku odpływają do innych portów?” Powiedziała.

Norweg może zostać ukarany grzywną w wysokości do 5000 USD za każdego pasażera, któremu odmówiono przyjęcia na pokład, ponieważ nie przedstawił dowodu immunitetu.

Ustawa zasadniczo skodyfikowała dekret wykonawczy podpisany w kwietniu przez DeSantis, który zaciekle sprzeciwia się ograniczeniom COVID-19, nawet w przypadku republikańskiego gubernatora. Zostań siedliskiem infekcji Przyjęć do szpitala na rekordowych poziomach.

Norwegian przyspiesza powrót do rejsów, które Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zamknęło w marcu 2020 r. Zarządzeniem „bez żagla”.

W sobotę Norweg po raz pierwszy po pandemii wypłynie z portu w USA z rejsem po Alasce z Seattle.

Aby wypłynąć, Norweg zapewnił CDC, że potwierdzi, że pasażerowie zostali zaszczepieni.

„Nasza polityka 100% szczepień, wraz z wstępnym wejściem na pokład i rutynowymi testami załóg, obowiązuje bez problemów w prawie 500 portach, do których pływamy i z których płyniemy na całym świecie, z wyjątkiem tych na Florydzie” – powiedział dyrektor generalny Frank Dale. . Rio powiedział w piątek w rozmowie o zarobkach.

Firma poinformowała w piątek, że obserwuje stłumiony popyt na rejsy do 2022 r. Czytaj więcej

Dodatkowa relacja Toma Halesa w Wilmington, Delaware Dodatkowa relacja Praveena Paramasivama w Bengaluru Redakcja: Jonathan Otis i David Holmes

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top