Niska liczba przyjęć na OIT, jak dotąd wysoki wskaźnik szczepień podczas Omicron w Ottawie

Chociaż Ottawa jeszcze nie osiągnęła szczytu w obecnej fali COVID-19 napędzanej przez Omicron, to miasto radzi sobie lepiej niż inne obszary w hrabstwie, ponieważ według lokalnego eksperta wskaźniki przyjęć na OIT do szpitali w Ottawie wciąż spadają.

Stolica rozpoczęła tę falę z mniejszą liczbą znanych aktywnych przypadków i wyższymi wskaźnikami szczepień niż w wielu innych regionach Ontario, co „teraz robi dużą różnicę” – powiedział dr Doug Manuel, starszy naukowiec ze szpitala w Ottawie, który śledzi lokalne dane dotyczące COVID-19 . .

Ona tam była Tylko trzy osoby z COVID-19 są na oddziale intensywnej terapii w szpitalach w Ottawie Od czwartkowego raportu Ottawa Public Health (OPH).

Public Health Ontario zgłosiło, że 319 osób zachorowało na COVID-19 na oddziałach intensywnej opieki medycznej W całym hrabstwie, co oznacza wzrost z 288 dzień wcześniej i 200 tydzień temu. Obszary takie jak Toronto i Hamilton również odnotowały wzrost liczby pacjentów z COVID na oddziałach intensywnej terapii.

Według stanu na czwartek OPH zgłosiło łącznie 35 mieszkańców lokalnych szpitali w Ottawie z powodu COVID-19, w tym trzech pacjentów OIOM, co stanowi stosunkowo niski odsetek w porównaniu z innymi jednostkami opieki zdrowotnej w Ontario.

Te same szpitale zgłosiły dziesiątki innych pacjentów z COVID-19 – na przykład szpital w Ottawie zgłosił 71 przypadków w swoich trzech szpitalach w środę – ponieważ liczą również tych, którzy zostali przyjęci z innymi chorobami i zachorowali na COVID-19 jako wtórne przypadku również. Gdy pacjenci przenoszą się z innych obszarów.

OBEJRZYJ: Dlaczego numery szpitali i zdrowia publicznego często się nie zgadzają, jeśli chodzi o pacjentów z COVID-19:

Dlaczego numery szpitali i zdrowia publicznego często się nie zgadzają, jeśli chodzi o pacjentów z COVID-19

Dr Gerald Evans, specjalista chorób zakaźnych z Queen’s University, mówi, że szpitale mogą liczyć każdego pacjenta w placówce, u którego wynik testu na chorobę jest pozytywny, niezależnie od miejsca zamieszkania, podczas gdy jednostki zdrowia publicznego obejmują tylko ich mieszkańców. 0:54

READ  Jim Jordan: Komisja House szuka wywiadu z awanturniczym GOP 6 stycznia

Nadchodzą zmiany w zgłaszaniu przypadków COVID-19 w szpitalu

Departament Zdrowia Ontario powiedział, że wkrótce zacznie publikować dane, które rozróżniają pacjentów przyjętych do szpitala z COVID-19 i tych, u których wynik testu na obecność wirusa był pozytywny podczas pobytu w szpitalu z niepowiązanych powodów.

„[Hospitals] Możesz liczyć osoby, które uzyskały wynik pozytywny [after being admitted]„Ale w naszym panelu chcemy pokazać, jak poważna jest choroba i tak przedstawiamy informacje” – powiedziała dr Vera Ichis, lekarz medycyny w Ottawie.

Niezależnie od tego, jak rozłożone są liczby hospitalizacji, Manuel twierdzi, że szczepionka pomogła ograniczyć wpływ na szpitale w Ottawie do punktu, w którym według środowego raportu 83 procent mieszkańców w wieku pięciu lat i starszych otrzymało dwie dawki szczepionki COVID-19 . Liczba ta wzrasta do 90 procent, jeśli uwzględni się tylko populację w wieku 12 lat i więcej.

Omicron ma Braki kadrowe mocno wpływają na szpitale, tak czy siak.

„Dobrą wiadomością jest to, że szczepionki działają na ciężkie infekcje” – powiedział Manuel. „Zła wiadomość: nadal pochłaniają dużo naszego personelu i zdolności do pracy”.

„Skuteczność szczepionki na OIOM i hospitalizacja jest naprawdę słaba. Mogło być więc gorzej. Ale mamy nowe fluktuacje. Mamy nowe wyzwania. A personel jest duży, duży”.

Dr Doug Manuel, główny naukowiec w szpitalu w Ottawie, mówi, że personel szpitala był głównym powodem do niepokoju podczas tej fali COVID-19. (Dostarczone przez Douga Manuela)

Ottawa może patrzeć na Kingston

W Kingston fala Omicron wywołała Numery spraw do wybuchu W grudniu, ale urzędnicy w tym mieście Teraz kontuzje mogą być równie optymistyczne.

„Dobra wiadomość jest taka, że ​​liczba naszych oddziałów intensywnej opieki wcale nie rośnie dramatycznie” – powiedział dr Gerald Evans, lekarz medycyny, specjalista chorób zakaźnych z Queen’s University.

Dr Piotr Oglaza, oficer medyczny ds. zdrowia w Kingston, Frontenac, Lennox i Addington Public Health, mówi, że ma również nadzieję, że „efekt Omicron zostanie zmniejszony dzięki ochronie przed ciężkimi chorobami, jaką zapewniają szczepienia”.

Może to być oznaką optymizmu, ponieważ monitoruje Ottawę, aby zobaczyć, kiedy miasto osiągnie szczyt przyjęć do szpitala z powodu COVID-19, a także monitoruje rosnące poziomy wirusa w ściekach.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top