Niewidzialne ściany kosmosu mogą wyjaśniać problem, który wprawił naukowców w zakłopotanie

Jednym z największych wyzwań dla naszego tradycyjnego rozumienia wszechświata jest tak zwany „problem z dyskiem satelitarnym”. Zasadniczo naukowcy są zdumieni, że mniejsze galaktyki krążą wokół większych galaktyk w cienkich, płaskich płaszczyznach, a nie po chaotycznych orbitach, których można by się spodziewać w modelu zimnej ciemnej materii lambda (ΛCDM) – „bardzo udanym modelu”, który określa sposób, w jaki obserwujemy przestrzeń .

Aby obejść ten problem, naukowcy zakładają teraz, że cząstki zwane „symetriami” wytwarzają w przestrzeni niewidzialne ściany, które astronomowie nazywają „ścianami pola”. To z kolei tworzy to, co astronomowie Aneesh Naik i Clare Burrage z University of Nottingham opisują jako potencjalną „piątą siłę” w fizyce.

Naukowcy sądzą, że mogą mieć wyjaśnienie, dlaczego mniejsze galaktyki krążą wokół większych galaktyk na czymś, na płaskich płaszczyznach. Źródło zdjęcia: Biblioteka zdjęć i filmów NASA

w Znaleziono nowy artykułJak wspomnieliśmy wcześniej BGR, para powiedziała, że ​​była w stanie zademonstrować efekt za pomocą „prostej symulacji modelu gry, który obejmuje satelity przypominające punkty i nieskończoną ścianę pola”. Nowa teoria jest godna uwagi, ponieważ wyjaśnia problem dysku satelity bez usuwania ciemnej materii.

Ciemna materia to nieświecąca materia, która stanowi około 85 procent materii we wszechświecie. Może przybierać różne formy, od słabo oddziałujących cząstek po losowo poruszające się wysokoenergetyczne cząstki powstałe w następstwie Wielkiego Wybuchu.

Ciemna materia wciąż nie jest dobrze zrozumiana przez naukowców. Ostatnio naukowcy byli zaskoczeni rozmytą galaktyką, w której wydawało się, że brakuje ciemnej materii. Podobnie jak reszta wszechświata, jego prawdziwa natura pozostaje tajemnicą.

W międzyczasie naukowcy będą nadal badać potencjał „symetrii” za pomocą bardziej szczegółowych symulacji. Aby uzyskać więcej wiadomości naukowych, sprawdź, jak NASA planuje wykorzystać Unreal Engine 5 do przygotowania astronautów na Marsa, a także jak nowo odkryte skamieliny ujawniają różnice między pradawnymi psami a naszymi wiernymi towarzyszami.

READ  Dlaczego Elon Musk wygrywa kosmiczny wyścig miliardera w 2021 roku?

Źródło obrazu na blogu: Biblioteka zdjęć i filmów NASA

Kat Bailey jest starszym redaktorem wiadomości IGN, a także współprowadzącą czat głosowy Nintendo. Masz wskazówkę? Wyślij jej wiadomość bezpośrednio na the_katbot.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top