Niektóre telefony Pixel 6a można odblokować za pomocą niezarejestrowanych odcisków palców

Ta strona może zarabiać prowizje partnerskie za linki na tej stronie. Instrukcja użycia.

Nowy smartfon Pixel 6a firmy Google właśnie rozpoczął wysyłkę do tych, którzy go zamówili w przedsprzedaży, ale niektórzy recenzenci zauważyli potencjalnie poważny błąd. Według wielu doniesień najnowszy telefon Google można odblokować za pomocą odcisku palca – Który Twój odcisk palca, nawet jeśli nie jest to ten, który zarejestrowałeś lub należy całkowicie do kogoś innego.

Pixel 6a ma wbudowany czytnik linii papilarnych, który wciąż jest dla niego stosunkowo nową technologią Google. Ta funkcja została po raz pierwszy wprowadzona w Pixel 6 i 6 Pro, które zostały uruchomione pod koniec 2021 roku. Nie było żadnych zgłoszeń o tym błędzie z wieloma odciskami palców w tych telefonach, ale ich odblokowanie było powolne. Pixel 6a, który wykorzystuje optyczny czujnik odcisków palców Goodix bardzo podobny do Pixela 6, jest znacznie szybszy. Być może to jest część problemu.

Czujniki linii papilarnych to w zasadzie kamery o wysokim kontraście umieszczone pod ekranem. Panel OLED urządzenia zapala się nad czujnikiem, aby oświetlić odcisk palca. Jak można się spodziewać, ma działać tak, że dotknięcie czujnika zarejestrowanym palcem odblokowuje telefon, ale niezarejestrowany odcisk palca powinien zostać odrzucony. Kilku YouTuberów i recenzentów zgłasza teraz, że ich piksele zostaną odblokowane za pomocą niezarejestrowanych odcisków palców. Jeden z nich pokazał nawet, że działa z odciskiem palca z cudzej ręki. Jest to poważny problem bezpieczeństwa, ale nie wyjątkowy.

Kilka lat temu Samsung zaczął używać wbudowanych ultradźwiękowych czujników linii papilarnych. Galaxy S10 Błędnie zinterpretowałem wzory na niektórych ochraniaczach ekranu jako elementy odcisku palca użytkownika. Z biegiem czasu algorytm będzie dezorientował i pozwoli każdemu odblokować telefon, ponieważ nadal widzi wzory ochrony ekranu bez względu na to, kto kliknął. Te rzeczy są trudne do wykonania i wygląda na to, że Google wciąż ma trochę pracy do wykonania.

READ  Czym Flex OS różni się od Chrome OS; To wszystko, co musisz wiedzieć

Testowałem jednak Pixela 6a od kilku tygodni i nie byłem w stanie odtworzyć błędu. Telefon odblokowuje się tylko moimi zarejestrowanymi odciskami palców i tak, pod tym względem jest nieco szybszy niż Pixel 6. Nie mam wątpliwości, że Google zbada ten problem i pojawi się aktualizacja dotycząca luki w zabezpieczeniach. Niezależnie od tego, czy czujnik Pixel 6 jest tak bezczynny jak Pixel 6, tylko czas pokaże.

Pixel 6a jest nadal dostępny w przedsprzedaży w Google Store, gdzie może być Twój w kolorze czarnym, białym lub zielonym za 449 USD. Jest otwarty do użytku na dowolnym nośniku.

Czytaj teraz:

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top