Niektóre sale gimnastyczne twierdzą, że zostaną otwarte z zastrzeżeniem ograniczeń dotyczących COVID-19 w Ontario

dni po Ontario Rząd przywrócił ograniczenia wymagające zamknięcia większości siłowni, a franczyzobiorcy mają ponownie otworzyć co najmniej dwa studia fitness w Toronto.

„Nie łamiemy prawa okręgowego, legalnie otwieramy nasze drzwi” – ​​powiedział Phil Cormier, właściciel studia F45 na King Street West w centrum.

„Każde studio ma własną decyzję” – powiedział Cormier telefonicznie dla Global News.

Inna franczyza F45 Danforth Street również poinformowała członków, że zostanie ponownie otwarta dla klientów w ten weekend.

Czytaj więcej:

Lista nowych środków na COVID-19 w Ontario

W e-mailu wysłanym do członków F45 Training Downtown Toronto poinformował, że będzie „otwarty ze zmienionymi ograniczeniami… które pozwalają na pozostawienie obiektów otwartych podczas zamknięcia, aby służyć osobom niepełnosprawnym”.

Historia toczy się dalej pod reklamą

„Musisz podpisać zrzeczenie się, że masz nakaz” od lekarza, powiedział Cormier Global News, podkreślając, że jego studio nie zażąda żadnego dowodu medycznego.

Studio F45 poinformowało w e-mailu do członków, że nie ma potrzeby dostarczania dokumentacji, aby móc pracować w studiu.

„Żadni trenerzy, właściciele, przepisy ani zdrowie publiczne nie będą musieli zobaczyć tych wiadomości, ponieważ są one na odwrocie (sp) twoich praw człowieka” – czytamy w e-mailu.

Adwokat z Toronto Ryan O’Connor radzi właścicielom siłowni, aby w ten sposób ponownie otworzyli swoje drzwi.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:Najnowsze wsparcie biznesowe w Ontario, którego wielu brakuje


Najnowsze wsparcie biznesowe w Ontario, którego wielu brakuje

„Oczywiście rząd na to zezwala i wiele siłowni korzysta z wyjątku” – powiedział O’Connor w wywiadzie dla Global News.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Dodał: „To nie jest luka… może to być choroba psychiczna, fizyczna, uraz… poważny lub mniej poważny… to nie jest techniczne, to legalne”.

Firma F45 Training z siedzibą w Austin w Teksasie oferuje ją młodym klientom dbającym o kondycję, którzy chcą angażować się w intensywne treningi. Firma nie wspomina o leczeniu niepełnosprawności w żadnym ze swoich działań marketingowych online.

Według strony internetowej firmy „45 to całkowity czas potrzebny na pocenie się i pulsowanie”.

Global News poprosił o komentarz ze szkolenia F45, ale w momencie publikacji nie podano żadnego komentarza.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:Właściciele firm zdenerwowani, gdy Ontario zaostrza zasady dotyczące COVID


Właściciele firm zdenerwowani, gdy Ontario zaostrza zasady dotyczące COVID

Ale dyrektor naczelny Toronto, który obsługuje osoby niepełnosprawne, obawia się, że siłownie próbujące skorzystać ze zwolnienia mogą narazić inne organizacje na ryzyko.

Historia toczy się dalej pod reklamą

„Służymy społeczności, która nas potrzebuje i musimy pozostać otwarci na tę społeczność” – powiedziała Karen Steinitz, dyrektor generalny Variety Village.

70-letnia organizacja charytatywna w Scarborough prowadzi duże centrum fitness, w tym baseny, bieżnię i sprzęt specjalnie zaprojektowany dla osób niepełnosprawnych fizycznie i w inny sposób.

Około połowa jego członków pochodzi z szerszej społeczności i nie jest obecnie uprawniona do korzystania z obiektu.

Według jego strony internetowej „Variety Village będzie otwarta tylko dla członków niepełnosprawnych w celach terapeutycznych”.

Czytaj więcej:

Ontario wkrótce określi przypadkowe przyjęcia do szpitala z powodu COVID: rzecznik

Stintz mówi, że członkowie bez niepełnosprawności nie próbowali dalej korzystać z siłowni i basenu, próbując skorzystać z istniejących zwolnień.

„Kiedy myślę o innych firmach, które w rzeczywistości nie służą niepełnosprawnej społeczności, ale próbują wykorzystać to jako lukę prawną, aby pozostać otwartym, mówię, że to ogromne ryzyko” – powiedziała, dodając, że rząd może uchylić przepisy, które pozwalają im na Zostań otwarty.

„Moim zdaniem bardzo prosilibyśmy, aby firmy tego nie robiły. Jeśli zgodnie z prawem służą osobom niepełnosprawnym, powinny pozostać otwarte. Jeśli wykorzystują to jako lukę prawną, aby pozostać w firmie, która szkodzi najbardziej potrzebującym ”, powiedział Steinitz w wywiadzie przed kamerą.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Stintz powiedział, że Variety Village chce zapewnić, aby członkowie korzystający z obiektów podczas ograniczeń robili to w dobrej wierze.

„Mówimy naszym niepełnosprawnym członkom: „Musicie dostarczyć nam notatkę medyczną z medycyny sądowej” – powiedziała.

Cormier powiedział, że jego studio F45 nie jest jedyną siłownią w Toronto, która zachęca członków do korzystania z przepisów o zwolnieniach.

„Jest wiele otwartych sal gimnastycznych” – powiedział.


© 2022 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

READ  Prawie 50 psów uratowanych z jednego domu w pobliżu Brantford

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top