Nieco wzrosły szanse na uderzenie asteroidy Bennu w Ziemię

Dla tych, którzy lubią się martwić: Ze względu na ulepszoną technologię pomiarową, naukowcy zgłaszają niewielki wzrost prawdopodobieństwa uderzenia asteroidy Bennu w Ziemię Do 2300: W szczególności jest 1 szansa na 2700 Bennu, aby nas uderzyć 24 września 2182 (0,037%):

Wraz z asteroidą o nazwie 1950 DA, Bennu jest najniebezpieczniejszą znaną asteroidą w Układzie Słonecznym. Jego trajektoria orbitalna i okres około 1,2 roku oznaczają, że w nadchodzących stuleciach pojawi się wiele podejść do Ziemi, które będą wystarczająco blisko, aby wytworzyć potencjalny wpływ.

Michel Star, “NASA twierdzi, że ta niebezpieczna gigantyczna asteroida prawdopodobnie nas nie uderzy” w Powiadomienie o nauce (12 sierpnia 2021)

Oto wycieczka po asteroidzie dzięki uprzejmości naszego potencjalnego upiornego gościa Ozyrys Rex:

Ludzie w Space.com Nie martw się zbytnio:

Modele trajektorii asteroid opracowane przez naukowców zawsze zawierają pewien stopień niepewności, ponieważ wiele sił przyciąga kosmiczną skałę krążącą wokół wewnętrznego Układu Słonecznego. Ta niepewność utrzymuje się nawet w nowych i ulepszonych modelach przyszłej trajektorii Bennu, ale dzięki obserwacjom OSIRIS-REx naukowcom udało się znacznie zmniejszyć niepewność co do losu Bennu…

Jednak pomimo wielkich wysiłków naukowców przewidzenie trajektorii Bennu po 2135 jest nadal trudne. We wrześniu tego roku Bennu przeleci nad Ziemią – nie na tyle blisko, by istniało jakiekolwiek niebezpieczeństwo kolizji, ale na pewno na tyle blisko, by grawitacja Ziemi mogła lekko popchnąć asteroidę na jej ścieżce. Subtelność tego tańca ukształtuje drogę Benno przez kolejne dziesięciolecia i stulecia.

Megan Bartels, “Naukowcy określili szanse na zderzenie asteroidy Bennu z Ziemią do 2300 za pomocą sondy NASA” w Space.com (11 sierpnia 2021)

a papier Dyskusja na temat wyników Osiris Rex jest otwarta.

NASA sklasyfikowała do tej pory 26 000 asteroid znajdujących się w pobliżu Ziemi. Uważa się, że uderzenie asteroidy zniszczyło dinozaury i wiele innych rodzajów życia 66 milionów lat temu. Oto próba odgadnięcia efektu:

READ  SpaceX walczy z turystami kosmiczną toaletą

Możliwość zderzenia asteroidy może wywołać więcej apokalipsy science fiction po asteroidzie. Tymczasem jest to:

Asteroida przetrwała w pobliżu Ziemi i pożerać czas (13:23 min) Lub, w każdym razie, pożreć naszą percepcję czasu, jak odkrywa pewien człowiek w “Flyby”. Gdy asteroida Chrono-7 okrywa Ziemię, mężczyzna budzi się rano i odkrywa, że ​​żyje w swojej przyszłości, przyszłości, której nigdy sobie nie wyobrażał.


Możesz również przeczytać: Ogromne złoto asteroid można wyciąć niszcząc naszą gospodarkę? Psyche 16 gold pokazuje, jak sztuczna inteligencja wpływa na pracę. Nie tak, jak myśli wielu…

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top