Nie zniechęcaj się Canuckami, ponieważ dom kończy się dużą stratą

VANCOUVER – Najgorsze oficjalne powołanie drużyny Vancouver Canucks w sezonie zaowocowało najlepszym rzutem karnym, co miało sens, biorąc pod uwagę niekonwencjonalny początek sezonu National Hockey League.

Oczekuje się, że Canucks strzelą gola, zamiast tego bronią się mocno, ale zostają zmiażdżeni w specjalnych zespołach.

Ale we wtorek przeciwko Anaheim Ducks, faul z rzutów karnych został w końcu spłacony przez napływ ich najbardziej utalentowanych graczy, którzy zdołali wyrównać mecz, ale bramka Vancouver była pusta, gdy Elias Peterson strzelił do domu kontratak. Bramkarz John Gibson dośrodkował na 54,3 sekundy przed końcem.

Przegrana 2:0 po bramce samobójczej GT Millera – tak, było kilka dziwnych wydarzeń w ostatnich 10 minutach trzeciej połowy – Canucks zdobyli punkt, przegrywając 3:2 w dogrywce, kiedy Troy Terry skonwertował dwie podania Ryana Getsława Jeden o 3:52.

Odkupiający gol kaczki przyszedł po tym, jak Gibson uratował Millera i Bo Horvata.

Tak więc Canucks zdobyli 1 punkt, gdy nie mieli żadnego, ale prawie 2 punkty. I to jest także pewna liczba w kontekście ich startu w sezonie 2-4-1 i 5-6-2.

„Znowu zagraliśmy dobry mecz” — ubolewał Miller. „To było dobre pchnięcie, ale jesteśmy tutaj, aby zdobyć dwa punkty, a nie jeden. Myślę jednak, że dziś wieczorem mógłbyś wziąć wiele dobrych rzeczy”.

„Mieliśmy szanse w firmie Orascom Telecom na ich wygranie” — powiedział Peterson. „Nie jestem szczęśliwy, że przegraliśmy, ale cieszę się, że zdobyliśmy przynajmniej jeden punkt i znaleźliśmy sposób na powrót do gry na końcu”.

W środku powrotu, po tym, jak Miller strzelił przez ruch uliczny na 6:31 przed końcem regulaminowego czasu gry i zanim Peterson strzelił wyrównującą bramkę, sędzia Brad Meyer wykonał oszałamiająco słaby rzut karny, który powinien przypieczętować zwycięstwo Anaheim.

READ  Reakcja po meczu: Leroy Sane z Bayernu Monachium przemawia po deblu w Lidze Mistrzów

Mayer gwizdnął do bramkarza Canucks Jaroslava Halacka na jego potknięcie, gdy pozostało 2:49, kiedy wydawało się to jasne dla wszystkich – a dla Mayera, który miał wyraźny widok na pierwszy rząd, powinno być oczywiste – że kapitan kaczek Ryan Getslav po prostu wybrał swojego palec u nogi i spadł po ogoleniu kilku stóp.

Ostatecznie trener Vancouver Travis Green uspokoił się na tyle, by wyeliminować swojego najbardziej niebezpiecznego ofensywnego zawodnika, gdy Hullack rzucił się na ławkę, aby pozwolić Canucks na jazdę pięć na pięć.

„Tak, może sędzia chce tego faceta z powrotem”, powiedział Peterson, zanim dodał coś dyplomatycznego, ale „jest to dla nas łatwe. Możemy spojrzeć na powtórki, a sędzia musi zadzwonić w ułamku sekundy. To jest to samo. Wszyscy. Popełniamy błędy.”

Zabójcy z Canucks ukarali więcej niż ktokolwiek inny.

Kiedy obrońca Cam Fowler z kaczek przedarł się przez ekran w górny róg Halaka i po 11:18 awansował na 1:0 w pierwszej tercji pierwszego mocnego meczu Anaheim, był to jego dziewiąty w zaledwie 14 przypadkach w czterech i więcej meczach. . Kaniuki zostały spalone i skrócone.

W meczu, w którym Anaheim słabo wypadł w ćwiczeniach rozciągających i ogólnie osiągnęły wynik 43-30, Kaczki zakończyły się czterema z sześciu meczów siłowych. Canucks zabił ostatnich trzech, dodając pozytywną gwiazdę do skróconego gola Petersona w ostatniej minucie.

Kara śmierci dla 31. Canucks była okropna – tak zła, że ​​przyćmiewa większość dobrych rzeczy, które robił Vancouver.

Zdobywając punkty raz na cztery szanse we wtorek, wskaźnik sukcesu Vancouver faktycznie „poprawił się” do 65 procent.

Dlatego Canucks otworzyli w czwartek w Denver wymagającą, trzymeczową, czterodniową wycieczkę samochodową z zaledwie 12 punktami z 13 meczów, zamiast 16 lub 18. Dlatego po czterech tygodniach sezonu Vancouver zostało wyeliminowane trzema punktami w fazie playoff.

READ  Kwalifikacje do Mistrzostw Świata w Kanadzie - TSN.pl

„Nie sądzę, żebyśmy po prostu siedzieli i czuli, że zaraz wyrwiemy się z głębokiego końca czy coś” – powiedział Miller. „Graliśmy naprawdę dobrze. Musimy uczciwie oceniać siebie. I szczerze mówiąc, zagraliśmy kolejny dobry mecz hokeja.

„Nadal mamy sprawy do załatwienia w specjalnych zespołach… ale myślę, że to nadejdzie. Musimy pozostać na tej samej stronie od pięciu do pięciu i ufać, że jeśli zagramy w ten sposób, prawdopodobnie zdobędziemy cztery, pięć lub sześć bramek goli, jeśli gramy w ten sposób. Bardzo dobrze bronimy. Wykorzystujemy szansę na dobrą obronę, a to tylko kwestia czasu.

Canucks przydałoby się więcej zbiórek, gdy Pettersson strzelił wyrównującą bramkę lub, w szczególności, tak jak Kaczki zdobyli drugą bramkę, gdy dobicie po obronie Halaka na Isaca Lundestroma odbiło się od nóg Millera i wróciło na linię bramkową.

„Zdecydowanie weźmiemy jedną z nich, bez wątpienia” – powiedział Miller. „Ale potem było świetnie. Łatwo jest usiąść i marszczyć brwi i czuć się źle z samym sobą, ponieważ po prostu nie idzie po naszej myśli po tym, jak zagraliśmy bardzo dobrą grę. Ale znaleźliśmy sposób na zdobycie punktu.”

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top