Nie powinno obrażać uczuć i wartości religijnych

Ambasada RP w Kolonii zaprezentowała organizatorom i nauczycielom platformy Carnival demonstrację, która odbyła się w poniedziałek w ramach tzw. D ூ sseldorfu – poinformowała BAP Ambasada RP w Berlinie.

Karnawał w Düsseldorfie został odwołany z powodu epidemii Corona – ale portal RP.ONLINE pisze, że nie mogliby obejść się bez swoich popularnych witryn z magią jakości politycznej. – Osiem tematów zostało zaprezentowanych w poniedziałek w hali budowy wagonów w Bill.

Na podestach umieszczono duże karykatury postaci, głównie polityków. Jest miejsce, aby pożegnać się z Angelą Merkel i wejść do gabinetu kanclerza Armina Laceta. Prezydent Rosji Władimir Putin był także oczywistym zwycięzcą w walce ze swoim krytykiem Aleksiejem Nawalnym; Nagi, grillowany Donald Trump.

Był też kontekst polski. Według RP.ONLINE, jedna strona zajmuje się „surowym prawem aborcyjnym w Polsce”. Przedstawia wizerunek leżącej kobiety z napisem „Aborcja” i karykaturą jej ukrzyżowanej. Portal publikuje zdjęcie z podpisem:

Strona poświęcona surowemu prawu aborcyjnemu w Polsce: lider rządzącej partii Baas Zarosva Kokzyaski.

Sprzeciw Ambasady RP

Dlatego Konsulat Generalny RP w Kolonii zorganizował protest dla organizatorów i nauczycieli projektu.

Rozumiemy i szanujemy naturę Festiwalu nad Renem, ale nie powinien on obrażać uczuć i wartości religijnych o wyjątkowym znaczeniu nie tylko dla Polaków, ale wielu na całym świecie.

Zapowiedział.

W tym roku tradycyjne parady festiwalowe, które zazwyczaj przyciągają tłumy uczestników, odbywają się w tzw. Rose Monday (Jr. Rosenmontok). Punktem kulminacyjnym festiwalu jest to, że jest on szczególnie popularny w Nadrenii i Hesji. Rose Monday zawsze przypada na ostatni tydzień festiwalu, przed szarą środą.

mly / PAP

READ  Komisja Europejska zapala wielomiliardowy projekt morskiej energii wiatrowej w Polsce

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top