Nie chodzi o zielone bąbelki, Apple

iMessage firmy Apple musi zacząć wykraczać poza iPhone’a.

Jason Cipriani/CNET

Apple iMessage ma dobrze udokumentowaną historię dzielenia ludzi na pliki bąbelki „niebieskie” i „zielone” W zależności od tego, czy używają pliku Iphone lub Android telefon. Ale ten problem jest teraz czymś więcej niż tylko świetnym wyglądem w naszych czatach grupowych.

podczas weekendu, Dziennik Wall Street Opublikował historię szczegółowo opisującą, w jaki sposób to rozróżnienie między zielonymi i niebieskimi dymkami czatu powodowało stres społeczny wśród nastolatków i młodych dorosłych. Debata niebiesko-zielona bańka zwraca uwagę na szerszy problem w branży: nie ma jednego, aktualnego standardu tekstowego, który działałby na wszystkich telefonach. Bogate usługi komunikacyjne lub RCS, jest najbliższą alternatywą.

Google wspiera tę platformę do przesyłania wiadomości, wyposażoną w funkcje podobne do iMessage, takie jak wskaźniki pisania i potwierdzenia odczytu, współpracując z operatorami, aby uczynić ją domyślną na większości telefonów z Androidem. To krok naprzód w zwiększaniu spójności wiadomości na różnych urządzeniach z Androidem. Ale nadal nie rozwiązuje problemu podkreślonego przez Journal of Improving iPhone and Android Compatibility.

Jako jeden z największych graczy w branży mobilnej, Apple bez wątpienia może zrobić więcej, aby pomóc w tworzeniu bardziej spójnego środowiska tekstowego na różnych urządzeniach. Ale pytanie brzmi, czy jest to w najlepszym interesie firmy. Apple często reklamuje swoją kontrolę nad iOS jako punkt sprzedaży dla konsumentów, a odejście od iMessage może to narazić na ryzyko.

Apple musi jeszcze odpowiedzieć na prośbę CNET o komentarz, a Google skierował nas do kilku tweetów od Hiroshi Lockheimera, swojego starszego wiceprezesa ds. Androida, w których skrytykował Apple za stosowanie „presji i zastraszania” w celu zablokowania użytkowników.

Istnieją jednak pewne zmiany, które Apple może wprowadzić, aby rozwiązać ten problem, podobnie jak w przypadku wydania limitowanej Korzystaj z FaceTime na Androidzie i Windows Użytkownicy w iOS 15.

Obsługa RCS w aplikacji Wiadomości Apple, choć trochę

Zaczynając od najbardziej oczywistego, może nadszedł czas, aby Apple rozważyło obsługę RCS w iOS 16. Oprócz RCS obejmującego wiele funkcji podobnych do iMessage, takich jak wskaźniki pisania, ulepszone czaty grupowe i szyfrowanie, Apple ma historię przyjmowania otwartych formatów po tym, jak spędzili kilka lat na rozwoju.

na przykład, Apple nie ścigało się z ładowaniem bezprzewodowym Zamiast tego czekałem, aż standard Qi zostanie powszechnie przyjęty, zanim włączyłem go do iPhone’a 8 i iPhone’a X w 2017 roku. Zamierzał nawet zbudować własną bezprzewodową ładowarkę AirPower opartą na Qi, ale zamiast tego opóźnił ją do 2020 roku, aby sprzedawać własną. Bezprzewodowe ładowarki MagSafe.

Apple nie musi nawet udzielać RCS pełnego poparcia, aby coś zmienić. Może utrzymywać zielone wiadomości inne niż iPhone i polegać na ekskluzywnych funkcjach iPhone’a, takich jak Memoji, który wykorzystuje Face ID iPhone’a do tworzenia animacji twarzy, aby trzymać lojalistów Apple w napięciu. Jednak obsługa niektórych kluczowych funkcji pozwoli na płynniejsze korzystanie z połączeń przy jednoczesnym zachowaniu wyłączności Apple.

Może również pozwolić na szyfrowanie między wiadomościami niezależnie od platformy, zwłaszcza że Apple jest generalnym zwolennikiem prywatności użytkowników. Może to być powodem, dla którego samo to powinno skłonić firmę do przyjęcia Systemu Zdalnego Sterowania (RCS).

Popraw sposób wysyłania i odbierania wiadomości SMS przez aplikację Apple Messages

konfetti-wiadomość

Apple iMessage zawiera mnóstwo zabawnych animacji, które nie są widoczne dla nikogo, kto nie używa iPhone’a w czacie grupowym.

Jason Cipriani/CNET

Jeśli obsługa RCS po prostu nie będzie dostępna w iOS, Apple może zamiast tego upewnić się, że jego aplikacja Wiadomości w pełni wykorzystuje ograniczoną przepustowość dostępną w SMS-ach i MMS-ach.

Być może, gdy zdjęcia i filmy są wysyłane przez MMS, który nigdy nie był przeznaczony dla aparatów z dwoma lub trzema obiektywami w dzisiejszych telefonach, aplikacja Wiadomości Apple może proaktywnie sugerować wysłanie linku iCloud zamiast skompresowanego obrazu, który teraz wygląda nierozpoznawalnie. Może to działać podobnie do funkcji dostępnej obecnie w Zdjęciach Google, w której można wybrać wiele zdjęć i utworzyć link internetowy, który można udostępnić znajomym lub członkom rodziny.

I być może, podobnie jak Apple niedawno wprowadził wersję FaceTime do Internetu dla użytkowników Androida i Windows, może stworzyć wersję iMessage, którą można przeglądać w Internecie. Może to przynieść korzyści obecnym klientom iPhone’a, którzy chcą uzyskać dostęp do iMessage z komputera z systemem Windows lub Chromebooka, a także umożliwić właścicielom telefonów z Androidem przeglądanie wiadomości i innych udostępnionych treści w taki sam sposób, jak zrobiłby to użytkownik iPhone’a. Ten pomysł nadal będzie irytujący dla użytkowników Androida, ale jest lepszy niż otrzymywanie nieuporządkowanych SMS-ów podczas szybkich czatów grupowych.

Zbuduj iMessage na Androida

Jedno z najbardziej zaskakujących odkryć minionego roku Apple kontra epicka wersja beta jest to, że Apple faktycznie omawiało budowę klienta iMessage dla Androida w 2013 roku. Ale kierownictwo Apple odrzuciło ten pomysł ze względu na obawy o konkurencję. Perspektywa zakupu WhatsApp przez Google zaniepokoiła Apple, a firma obawia się również, że wprowadzenie iMessage do Androida może ułatwić właścicielom iPhone’ów przejście na platformę telefoniczną Google, jak wskazała historia WSJ.

Ale od tego czasu wiele się zmieniło, w tym Facebook kupował WhatsApp zamiast Google. Chociaż Apple odblokował niektóre swoje produkty, takie jak FaceTime, polega również na swoich usługach w celu blokowania klientów iPhone’a.

Z drugiej strony wprowadzenie iMessage do Androida może przyciągnąć więcej klientów do ekosystemu iPhone’a firmy Apple. Ta strategia działała dobrze w 2000 roku, kiedy została uruchomiona iTunes w systemie Windows Znaczący wzrost bazy klientów Apple Music Store. Jasne, może to przekonać niektórych klientów iPhone’a do skoku na statek i Przełącz się na Androida. Ale może również pomóc Apple dotrzeć do szerszej publiczności, udostępniając użytkownikom Androida swoje produkty i usługi.

Co myślisz o zielonych bąbelkach iMessage? Czy chcesz, aby RCS pojawił się na iPhonie? A może wolisz, aby wszyscy, których znasz, używali iMessage? Porozmawiaj o tym w komentarzach.

READ  Apple ma problem z tabletem i zaczyna się od iPada Air

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top