Nexo, pożyczkodawca kryptowalut, oferuje kupno nękanego rywala Fuld

Bitcoin, największa kryptowaluta świata, spadła o ponad 50% od początku 2022 roku.

Norfoto | Obrazy Getty

Koło ratunkowe nękanego krypto pożyczkodawcy Fulda zostało zrzucone z większego rywala Nexo, na znak rosnącej konsolidacji rynku kryptowalut.

Nexo powiedział we wtorek, że podpisał z Fuldem umowę na 60 dni ekskluzywnych rozmów na temat nabycia wszystkich udziałów w firmie. Jeśli się powiedzie, Nexo powiedział, że planuje restrukturyzację firmy i dalszą ekspansję w Azji Południowo-Wschodniej i Indiach.

złożony w poniedziałek Wstrzymane operacje Powiedziała, że ​​bada możliwości restrukturyzacji ze względu na „wyzwania finansowe” związane z gwałtownym spadkiem kryptowalut. Firma z siedzibą w Singapurze jest wspierana przez takie firmy jak Kawałek królowej I miliarder z Doliny Krzemowej Piotr Thiel.

To najnowsza firma, która ostatnio wpadła w chaos, który ogarnął świat kryptowalut. Tylko w ubiegłym miesiącu Celsius, inny pożyczkodawca kryptowalut, zawiesił na czas nieokreślony wypłaty, powołując się na „ekstremalne warunki rynkowe”. Tymczasem Three Arrows Capital, kryptowalutowy fundusz hedgingowy, złożył wniosek o ochronę przed upadłością kilka dni po upadku w likwidacji.

Zapytany, ile Nexo jest gotów zapłacić za Fulda, współzałożyciel Anthony Trenchev powiedział, że w tym momencie jest „za wcześnie”, aby mówić o wycenie. Dodał jednak, że jest „optymistyczny” co do osiągnięcia porozumienia.

„Rozpoczynamy analizę due diligence” – powiedział CNBC prezes Nexo. „Mamy ekskluzywne 60-dniowe okno, w którym otworzą księgi. Zobaczysz wszystko. Czy jest luka? Jak duża jest dziura? Gdzie są aktywa? Kim są kontrahenci?”

Nexo wcześniej przekazał Celsiusowi list intencyjny z ofertą kupna firmy, ale powiedział, że firma odrzuciła ich ofertę.

Bez rządu, do którego można by się zwrócić, wiele firm kryptograficznych szukało pomocy u swoich rówieśników w nadziei na ratunek.

Sam Bankman-Fried, miliarder stojący za giełdą kryptowalut FTX, stał się Pożyczkodawca ostatniej instancji dla przemysłu. W zeszłym tygodniu firma FTX podpisała umowę, która daje jej wybór Kup firmę pożyczkową BlockFi Cryptocurrencypodczas gdy sklep ilościowy Bankman Fried Alameda Research również Przedłużenie limitu kredytowego Do Voyager Digital, oblężonego brokera kryptowalut, w zeszłym tygodniu Zatrzymaj wszystkie operacje.

READ  WTI łagodzi się po raportach Surprise Build API

Trenchev porównał obecną sytuację rynkową do „Paniki z 1907 roku”, serii odpływów banków, które poprzedziły utworzenie Rezerwy Federalnej w 1913 roku. najważniejsi finansiści, a na najważniejsze JP Morgan.

„Myślę, że czeka nas okres fuzji, fuzji i przejęć. Skończymy z mniejszą liczbą firm, ale silniejszymi firmami z lepszymi praktykami biznesowymi” – powiedział.

Bitcoin miał plik Najgorszy miesiąc w historii W czerwcu stracił ponad 38% swojej wartości. Największa na świecie kryptowaluta spadła o ponad 50% od początku 2022 roku.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top