New York Post Murdoch publikuje zjadliwą krytykę Donalda Trumpa

Został on opublikowany w sieci w piątek wieczorem, mniej więcej w tym samym czasie, kiedy inna gazeta Murdocha, Wall Street Journal, opublikowała artykuł redakcyjny ostro krytykujący byłego prezydenta.

magazyn o nazwie „Prezydent, który stanął 6 styczniaPochwalił wiceprezydenta Mike’a Pence’a. „Postać została ujawniona w kryzysie, a pan Pence przeszedł proces 6 stycznia. W artykule redakcyjnym magazynu stwierdzono, że pan Trump całkowicie zawiódł w swojej działalności”.

Obie gazety były zauważalnie bardziej krytyczne wobec Trumpa niż Fox News, największy mówca Murdocha wszechczasów, chociaż bliscy widzowie zauważyli również pewne oznaki, że Fox może zasmucać Trumpa.

Na przykład Right Network nie pokazuje już jego wieców. Potencjalny kandydat na prezydenta 2024 r. Ron Dientis, gubernator Florydy, był gościem Foxa, gdy Trump zorganizował wiec w piątek wieczorem.

Zarówno gazeta, jak i Post mają konserwatywne redakcje, które ich zdaniem odzwierciedlają poglądy Murdocha. Murdoch powiedział jesienią ubiegłego roku, że konserwatyści powinni odgrywać aktywną rolę w amerykańskiej debacie politycznej, „ale tak się nie stanie, jeśli prezydent Trump pozostanie skupiony na przeszłości”.

Jeśli Murdoch próbował udzielić Trumpowi rady, to nie zadziałało. Trump nadal rozpowszechniał kłamstwa na temat wyborów w 2020 r. i podważał śledztwo Izby w sprawie buntu z 6 stycznia.

Po pierwszym przesłuchaniu komisji Izby Reprezentantów w czasie największej oglądalności w zeszłym miesiącu, redakcja gazety stwierdziła, że ​​dowody posłużyły jako przypomnienie, że „Trump zdradził swoich zwolenników”.

Podczas gdy autorzy redakcji pozostali sceptyczni wobec komisji Izby i skrytykowali brak krzyżowych pytań, napisali w piątek po drugim przesłuchaniu w godzinach szczytu: „Bez względu na to, jakie są twoje poglądy na temat specjalnej komisji 6 stycznia, fakty o których mówicie na przesłuchaniach… Najbardziej przerażające do tej pory wydarzyło się w czwartek na przesłuchaniu w sprawie postępowania prezydenta Trumpa, gdy wybuchły zamieszki, a on siedział oglądając telewizję, zamieszczając podburzające tweety i odmawiając wysłania pomocy”.

READ  Domy „rozerwane na wietrze” przez tornado przedzierają się przez części Kansas | tornado

Zamiast wymyślać wymówki lub zmieniać temat, jak to zrobili niektórzy konserwatywni komentatorzy, w artykule redakcyjnym gazety stwierdzono, że Trump „nie wywiązał się” ze swoich obowiązków naczelnego wodza.

Strona redakcyjna Washington Post, która napisała w zeszłym miesiącu, że „potrzebujemy nowego startu” z „nową partią konserwatystów”, poszła jeszcze dalej w swoim artykule po czwartkowym przesłuchaniu w godzinach największej oglądalności.

Gazeta podała: „Do Ministerstwa Sprawiedliwości należy decyzja, czy jest to przestępstwo”. „Ale co do zasady, jeśli chodzi o charakter, Trump udowodnił, że nie zasługuje na ponowne objęcie funkcji dyrektora generalnego tego kraju”.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top