NB zgłosił 10 nowych przypadków COVID-19 w środę, liczba aktywnych przypadków spadła do 164

HALIFAX – New Brunswick zgłosił 10 nowych przypadków COVID-19 w środę, wraz z 13 wyzdrowieniami, ponieważ całkowita liczba aktywnych infekcji w hrabstwie spadła do 164.

Na obszarze Moncton (Strefa 1) zgłoszono cztery nowe przypadki, w tym:

 • 1 osoba w wieku 19 lat lub młodsza

 • Jedna osoba po trzydziestce

 • Jedna osoba po czterdziestce

 • Jedna osoba po pięćdziesiątce

Jedna sprawa ma kontakt z wcześniej potwierdzoną sprawą, a trzy są w trakcie dochodzenia.

Dwa nowe przypadki zostały zgłoszone w rejonie St. John’s (Strefa 2), z udziałem jednej osoby w wieku 30 lat i osoby w wieku 40 lat. Jedna sprawa jest związana z wcześniej potwierdzoną sprawą, a druga dotyczy podróży.

Jeden nowy przypadek został zgłoszony w rejonie Fredericton (strefa 3), dotyczący osoby po pięćdziesiątce, która miała kontakt z wcześniej potwierdzonym przypadkiem.

Dwa nowe przypadki zostały zgłoszone w rejonie Bathurst (strefa 6), z udziałem dwóch osób w wieku 20 lat, które miały kontakt z wcześniej potwierdzonymi przypadkami.

Jeden nowy przypadek został zgłoszony w dzielnicy Miramichi (dystrykt 7) z udziałem osoby po pięćdziesiątce i sprawa jest w toku.

Obecnie w szpitalu w New Brunswick przebywa trzech pacjentów z powodu COVID-19, a żaden nie jest na oddziale intensywnej terapii.

Aktualizacja szczepionki

Od środy 74,1 procent mieszkańców New Brunswickers w wieku 12 lat i starszych zostało w pełni zaszczepionych, a 83,9 procent otrzymało pierwszą dawkę szczepionki COVID-19.

Hrabstwo twierdzi, że ponieważ prawie 3000 12-latków zostało dodanych do kwalifikujących się liczb, wydaje się, że nastąpił spadek niektórych wskaźników szczepień w hrabstwie.

W sumie w New Brunswick podano 1 099 907 dawek szczepionki.

Jeśli nie przyjąłeś jeszcze pierwszej lub drugiej dawki, zachęcamy do udania się do mobilnej kliniki, wizyty lub umówienia wizyty w uczestniczącej aptece, klinice Vitalité lub Horizon Health Network.

Wszyscy kwalifikujący się New Brunswickers mogą teraz umówić się na drugą dawkę na dzień nie krótszy niż 28 dni po pierwszej dawce.

Jeśli masz umówioną wizytę na szczepienie, ale mogłeś otrzymać szczepienie wcześniej gdzie indziej, skontaktuj się z apteką lub przychodnią regionalnego urzędu zdrowia, aby odwołać wizytę, której już nie potrzebujesz. Pomoże to w szybszym zaszczepieniu kogoś innego w Twojej społeczności.

Dane przypadku COVID-19

New Brunswick zarejestrowało 2697 skumulowanych przypadków COVID-19 od początku pandemii.

W sumie 2486 osób wyzdrowiało, a 46 osób w powiecie zmarło z powodu COVID-19.

Zdrowie publiczne twierdzi, że w poniedziałek w New Brunswick wykonano 1129 testów. Od początku pandemii przeprowadzono łącznie 402.660 testów.

Liczbę przypadków podzielono na siedem okręgów zdrowotnych Nowego Brunszwiku:

 • Strefa 1 – obszar Moncton: 714 potwierdzonych przypadków (92 aktywne przypadki)

 • Dystrykt 2 – St. John’s: 331 potwierdzonych przypadków (17 aktywnych)

 • Strefa 3 — Fredericton: 495 potwierdzonych przypadków (28 aktywnych)

 • Strefa 4 – obszar Edmundston: 757 potwierdzonych przypadków (2 aktywne)

 • Strefa 5 – obszar Campbellton: 188 potwierdzonych przypadków (brak aktywnych przypadków)

 • Strefa 6 – Rejon Bathurst: 148 potwierdzonych przypadków (5 aktywnych)

 • Dystrykt 7 – Dystrykt Miramichi: 64 potwierdzone przypadki (20 aktywnych przypadków)

Potencjalna ekspozycja publiczna

Każdy, kto wykazuje objawy wirusa, a także każdy, kto był na potencjalnym publicznym miejscu ekspozycji, jest proszony o zamówienie testu online lub zadzwoń do Tele-Care pod numer 811 w celu umówienia się na spotkanie.

READ  Zdesperowani pracodawcy wymachują premiami za podpisanie kontraktu, aby zwabić pracowników

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top