Nathan Rourke BC Lions Saskatchewan Rogerders

Regina – Trochę to trwało, ale atak Columbia Lions wygrał w piątek 32-17 nad Saskatchewan Rogriders.

The Lions spadły 17:4 w drugiej kwarcie, ale odbiły z 28 punktami bez odpowiedzi, aby poprawić swój rekord do 5:1, podczas gdy Raiders spadły do ​​4-4.

Nathan Rourke, który nadal błyszczał w swoim pierwszym sezonie jako rozpoczynający rozgrywający, powiedział, że chociaż istniały pewne obawy dotyczące powolnego startu, Lwy były przekonane, że mogą znaleźć drogę w miarę postępów w grze.

Nie było nic specjalnego (do powrotu). Po prostu grali kilka sztuk, a my po prostu musieliśmy wykonać na wyższym poziomie. Jesteśmy absolutnie pewni, że kiedy zagramy najlepiej, jak potrafimy, nikt nie może stanąć nam na drodze, ale sami” – powiedział Rourke.

„Dzięki Saskatchewanowi wcześnie zagrali świetne gry, ale znaleźliśmy sposób. Jestem bardzo dumny z chłopaków, którzy to zrobili. „

Podobnie jak Rourke, linia defensywna, Matthew Bates, był przekonany, że Lions mają czas i zdolność do zmiany gry.

„Atmosfera była dobra, chociaż byliśmy sfrustrowani, ale sposób, w jaki może grać gracz numer 12, wiemy, że zawsze jesteśmy w grze. Tak naprawdę nie zmieniliśmy niczego w defensywie. Musieliśmy wprowadzić pewne poprawki i spróbuj „, powiedziała Bates. Po prostu resetujemy i robimy co w naszej mocy, aby spróbować odzyskać piłkę do ataku i to właśnie zrobiliśmy.”

BC wszedł do gry z tylko czterema workami dozwolonymi w pierwszych pięciu meczach. Anthony Lanier i Charleston Hughes wcześnie wybrali worki dla Knights, ale ofensywna linia Lions odzyskała spokój, a Rourke zapewnił lepszą ochronę do końca meczu.

„Wykonali świetną robotę. Nie mrugnęli na początku meczu. To był trudny początek i będą pierwszymi, którzy ci to powiedzą” – powiedział Rourke.

„To bardzo utalentowana linia defensywna Saskatchewan… wiedzieliśmy, że nasza linia ofensywna będzie pełna ich rąk i wykonali naprawdę dobrą robotę, radząc sobie z tym i poprawiając się w miarę postępu gry. To był ważny klucz dla nas do odwrócenia sytuacji”.

READ  Kanadyjskie WNT dominuje na Trynidadzie i Tobago w meczu otwarcia CONCACAF W

The Lions, które ścigają niepokonanych Winnipeg Blue Bombers o pierwsze miejsce w Western Division, nie rozpoczęły sezonu z wynikiem 5:1 od 2007 roku, kiedy to osiągnęły pierwsze miejsce w lidze z rekordem 14-3:1.

Piątkowy mecz był pierwszym z trzech zaplanowanych spotkań obu drużyn w okresie pięciu tygodni. Rourke nie był gotów przyznać, że piątkowe zwycięstwo dałoby Lwom przewagę nad Rycerzami w dwóch następnych meczach.

„Myślę, że każdy mecz, w który gramy, czy to Wschód czy Zachód, jest ważny (ale) gry Zachodu mają szczególne znaczenie” – powiedział Rourke. „Nie jest łatwo pokonać zespół raz, a co dopiero trzy razy w sezonie”.

Rourke nadal sprostał hype w piątek, wykonując 27 z 33 podań na 336 jardów i dwa przyłożenia. Teraz ma 1941 jardów na 153 z 193 podań z 16 przyłożeniami.

The Lions mają utalentowaną grupę odbiorników, która poprawi się w przyszłym tygodniu wraz ze spodziewanym powrotem weterana Briana Burnhama, który od 25 czerwca jest wyłączony z gry ze złamanymi żebrami i przedziurawionym płucem.

Jeźdźcy wyruszają na pożegnanie tydzień po pracy podczas wyczerpujących dwóch tygodni. Zarazili się epidemią COVID-19 po meczu 16 lipca w Halifax z Toronto, co spowodowało, że brakowało ich w drugim meczu z Argos w zeszłym tygodniu. Mieli także do czynienia z godnymi uwagi zawieszeniami za defensywny atak Garretta Marino (cztery mecze) i odbiornik Duke Williams (jeden mecz).

Rozgrywający Cody Fajardo, który opuścił mecz w zeszłym tygodniu z powodu protokołów COVID, doznał uszkodzenia więzadła pobocznego przyśrodkowego (MCL) w drugim tygodniu i od tego czasu nosi dużą szynę w każdym meczu.

Pomimo tych problemów, Lwy nie miały zamiaru lekceważyć Fajardo.

Fajardo jest dobrym pomocnikiem w tej lidze. Jest oczywiście świetnym sportowcem, więc tak go traktuję… Jeśli tam jest, musi być chętny do gry i być facetem, który daje im największą szansę na wygranie meczu , i tak sobie poradziliśmy” – powiedziała Bates.

READ  Vladimir Guerrero Jr. z Blue Jays wycofał się z tempa zwycięstwa nad zawodami AL MVP

Lwy miały przyłożenie jednego jarda od Rourke wraz z przyjęciem 15 jardów od Jevon Cottoy i 14-jardowym połów przez Dominique Rhymes. Kicker Sean Whyte miał rzuty z pola na 16 i 39 jardów i dodał jedno trafienie przy faulu z 46 jardów. Stefan Flintoft na początku meczu miał dwa single. Lwy również były bezpieczne, gdy Marcus Sayles odepchnął kolarzy, którzy w drugiej kwarcie odepchnęli Jamala Morrowa do strefy mety.

Bates miała dwie torby, a Obum Gwacham i Tibo Debaille zbierali po jednym woreczku. Były zawodnik Loucheiz Purifoy przechwycił lwy.

Fajardo na jednym jardzie i Stephen Jones na przyjęciu z ośmiu jardów zdobyli przyłożenie dla Saskatchewan. Brett Luther dodał cel z pola z 28 jardów.

Ten raport został po raz pierwszy opublikowany przez The Canadian Press 29 lipca 2022 r.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top