Nastolatek RVC pojechał do Polski na Mistrzostwa Świata Młodzieży w Łucznictwie

19-letni Andrew Smolet z Rocky View County przyjeżdża 5 sierpnia do Wrocławia, aby wziąć udział w Mistrzostwach Świata Młodych Łuczników w kategorii juniorów rezerwowych mężczyzn.

19-letni Andrew Smolet z Rocky View County przyjeżdża 5 sierpnia do Wrocławia, aby wziąć udział w Mistrzostwach Świata Młodych Łuczników w kategorii juniorów rezerwowych mężczyzn.

„Byłem trochę pesymistyczny”, powiedział Smolett o tym, jak się czuł po usłyszeniu wiadomości, że utworzono młodzieżową drużynę narodową Kanady.

„Zawsze chciałem zajść tak daleko. Grałem w różne wschodzące sporty, takie jak hokej i lacrosse, ale nigdy nie dotarłem do tego punktu.

Jego ojciec, Rick Smolett, powiedział, że był tak podekscytowany swoim synem, że próbował dotrzeć do miejsca, w którym jest dzisiaj w grze łuczniczej.

“[Andrew] Włożył w to wiele wysiłku i wiele poświęcenia w swoim szkoleniu ”- powiedział Rick. „To niesamowite, że dorasta w grze”.

Miłość Smoletta do łucznictwa zaczęła się, gdy podarował na Boże Narodzenie w 2015 r. wspólny łuk z zamiarem wykorzystania go podczas polowań z ojcem. W 2017 roku zdobył swoją pierwszą elastyczną krzywą do strzelectwa sportowego.

Powiedział, że trenował przez cały rok z trenerem łucznictwa trzy do czterech dni w tygodniu, aby wziąć udział w grze łuczniczej na siłowni w Calgary. W ciągu dwóch i pół roku Smolet konkurował na arenie międzynarodowej – daleko od normy.

„Mój trener był naprawdę pod wrażeniem tego, jak szybko dałem się temu złapać i oddałem się temu” – powiedział.

W typowym roku łucznicy będą rywalizować o zakwalifikowanie się do światów. Jednak przepisy Govt-19 zmieniły kształt w tym roku. Aby zakwalifikować się do Smoletta, powiedział, że musi zgłosić konkretny dzień i godzinę, aby udać się na sesję. Jeden z jego rodziców przychodził z nim bronić jego uczciwości i robić mu zdjęcia, aby sprawdzić jego wyniki. Wyniki te zostały następnie wysłane do Archery Canada, gdzie jej pracownicy ocenili wszystkie przesłane wyniki. Do Polski zbliżą się pierwsi trzej snajperzy.

READ  Gol Lewandowskiego pomaga związać Polskę z Hiszpanią

Smolett zdobył 652 na 720 – pierwszy wynik wszystkich rywali. Skończył w pierwszej dziewiątce wszystkich zgłoszeń na świecie.

Łucznictwo jest uderzane przez ocenę każdego pierścienia celu. Środkowy pierścień jest wart 10 punktów, a pozostałe pierścienie są w serii dziewięć do jednego. Jeśli łucznik nie trafi w cel, punkty nie będą przyznawane. Zawodnicy będą strzelać z odległości 70 metrów, podobnie jak na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Smolett powiedział, że zgłosi się na ochotnika do pomocy młodszym łucznikom i trenowania ich przed i po własnych treningach.

„Staram się odwdzięczyć społeczności, która pomogła mi się tu dostać”, powiedział, dziękując wszystkim, którzy do tej pory pomogli mu i wspierali go w jego życiu łuczniczym.

Smolett powiedział, że jest bardzo dumny z reprezentowania Kanady i Alberty na arenie światowej.

Zostań Młodzieżowymi Mistrzostwami Świata w Łucznictwie. Odbywa się od 17:00 do 21:00 Członkowie społeczności mogą śledzić wyniki Smolat i postępy w zawodach na bit.ly/3BCQXvR.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top