NASA zniszczy Międzynarodową Stację Kosmiczną, ale napotyka poważny problem

NASA planuje zastąpić Międzynarodową Stację Kosmiczną komercyjnymi, ale jest duży problem, powiedziała NASA.

Na początku tego roku NASA potwierdziła, że ​​agencja kosmiczna i jej partnerzy zniszczą Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) pod koniec tej dekady. Dlaczego? Ponieważ stacja nigdy nie miała trwać wiecznie, naukowcy i badacze korzystają z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej od ponad 20 lat. W ciągu następnej dekady NASA skoncentruje się na kilku jednostkach eksploatowanych komercyjnie, aby utrzymać dostęp USA do orbity Ziemi. Istnieją jednak obawy, że nie będą one gotowe do czasu wycofania ISS.

Komitet doradczy ds. bezpieczeństwa NASA wyraził zaniepokojenie, że agencja może nie być w stanie przejść z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na komercyjne stacje kosmiczne we wspomnianym okresie, aby uniknąć pozostawienia dziury w obecności Ameryki na niskiej orbicie ziemskiej (LEO), kosmosie strona z wiadomościami. W raporcie cytowano posiedzenie Komitetu Doradczego ds. Bezpieczeństwa Kosmicznego NASA, które odbyło się 21 lipca. Teraz komisja ostrzegła przed „niestabilną trajektorią”, sugerując, że może nie wystarczyć czasu na przejście ISS przed wycofaniem się.

Dlaczego NASA przejmuje się końcem Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i opóźnieniem stacji komercyjnych?

W grudniu 2021 r. NASA przyznała trzy kontrakty firmom Blue Origin, Nanoracks LLC i Northrop Grumman na łączną kwotę 415,6 mln USD na sfinansowanie i rozwój projektu komercyjnej stacji kosmicznej. NASA ma nadzieję, że do września 2025 r. uzyska ich wstępny projekt.

Jednak jednym z problemów związanych z powiększającą się luką między ISS a stacjami komercyjnymi jest finansowanie wymagane w okresie przejściowym. Jeśli obawy dotyczące finansowania pozostaną, NASA być może będzie musiała znaleźć więcej źródeł finansowania, które posłużą jako „pomost” w okresie przejściowym przed rozpoczęciem działalności na stacjach komercyjnych.

„NASA naprawdę musi rozpoznać i zaplanować podstawową rzeczywistość, że utrzymanie ciągłej obecności człowieka na orbicie teraz iw przyszłości będzie wymagało znacznych inwestycji rządowych” – powiedziała Amy Donahue, członek panelu ASAP. Wcześniej Robyn Gatens, administrator NASA ds. Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, powiedziała podczas przesłuchania we wrześniu 2021 r.: „Natknęliśmy się na lukę w naszym systemie transportowym, kiedy wycofaliśmy wahadłowiec, którego nie chcemy replikować z naszą ludzką obecnością na niskiej Ziemi orbita.”

READ  Voyager 1 z NASA wysyła dziwne sygnały spoza Układu Słonecznego, co wprawia inżynierów w zakłopotanie

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top