NASA zapewnia transmisję na żywo ze startu i dokowania ładunku na stacji kosmicznej – paraboliczna

Rosyjski statek z zaopatrzeniem ISS Progress 78 zbliża się do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, aby zadokować moduł Poisk 2 lipca 2021 r., dwa dni po starcie z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie. (napisy: NASA)

HOUSTON (NASA, PR) – NASA będzie transmitować na żywo start i dokowanie rosyjskiego statku kosmicznego przewożącego około trzech ton żywności, paliwa i zapasów dla załogi Expedition 67 na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Bezzałogowy Russian Progress 81 ma wystartować w piątek 3 czerwca o godzinie 5:32 czasu EDT (czasu Bajkonur) na rakiecie Sojuz z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie. Relacja rozpocznie się o 5:15 w telewizji NASA i Aplikacja NASAA agencja stronie internetowej.

Statek kosmiczny Progress zostanie wprowadzony na szybką, dwuorbitową trajektorię, aby zadokować w porcie rufowym modułu serwisowego Zvezda stacji o godzinie 9:02 w piątek, 3 czerwca. Relacja NASA ze spotkania i dokowania rozpocznie się o 8:15.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna to miejsce spotkania nauki, technologii i ludzkich innowacji, które demonstruje nowe technologie i pozwala na badania niemożliwe na Ziemi. NASA niedawno przyznała 21 lat nieprzerwanej ludzkiej egzystencji Na pokładzie orbitalnego laboratorium, które gościło 258 osób oraz różne międzynarodowe i komercyjne statki kosmiczne. Stacja kosmiczna nadal jest odskocznią do kolejnego wielkiego skoku eksploracyjnego NASA, w tym podróży na Księżyc pod Artemidą i, ostatecznie, ludzkiej eksploracji Marsa.

Dowiedz się więcej o Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, jej badaniach i załodze:

https://www.nasa.gov/station

Otrzymuj najnowsze wiadomości, zdjęcia i funkcje ze stacji kosmicznej na InstagramA FacebookA Świergot.

READ  Wysoki Komisarz mówi „przestrzeń do dyskusji” z talibami na temat praw człowieka

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top